merak etmemek

türk insanlarında pek olmayan bir özelliktir. nerede bir kavga, kaza, bomba olayı olmuşŸ, herkes toplanıp izlemeye başŸlar, kesinlikte tedbir diye bir olay yoktur...
devamını gör...
yıllarca meraklı gezip ele hiçbir şey geçmediğini gördükten sonra zamanla bünyede hasıl olan özelliktir. "kimdir, nedir, necidir, nerden çıkmıştır şimdi?" onca soru onca zaman yanıtlanmayınca artık hiç sormamaya başlarsın. çok fazla merağın yan etkisidir sonunda hiç merak etmemek.

(bkz: beni sizler var ettiniz)
devamını gör...
insanların sizi sevmemesine sebep olabilecek ama diğer yandan da sizi gereksiz her şeyden koruyan bir haslet. merakınız bilime, eğitime olsun. insanlara değil...
devamını gör...
aslında insanlar hakkında merak duygumu çoktan yitirdim uzunca seneler oldu yeni bir şey değil. ama işte vefasız olmamak adına hal hatır da soruyorum ara ara n'apim daha.
devamını gör...
iletişimi çıkmaza sokan şeylerden biridir. ben insanların genelde adını bile merak etmem. hayır zaten iki dakikaya unutacağım bir şeyi neden merak edeyim? neyse bu yüzden sorular sormam ve herhangi bir sohbet başını alıp gitmez. ki bu bir problem çünkü hayatta bağlantıların önemli olduğunu da düşünen biriyim. keşke olmasaydı ama böyle oldu, böyle olacak, bu değişmez bir gerçek. sonuç olarak herhangi bir yerde bir anda bir bağlantıya ihtiyaç duyulabilir ya da bir yerden bir bir iş için lazım olabilir ve ben kendi işimi kendim halletmeye şartlı biri olarak işi de kendim bağlamak isterim ama bilin bakalım kim hayatı boyunca potansiyellerin adını bile sormaya zahmet etmedi?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar