bunu belirtmek türkiye vatandaşının fıtratında var olduğundan ben de belirteyim ki meral akşenerci değilim lakin çok da güzel iyi bir mektup olmuş.
bu şekilde ifade edememiş olsaydı bile yazıklar olsun denecek bir vaziyet, bu kadar mı düştü bu siyasi münakaşalar!
hakikaten onca sıfat, onca yıl bir şey kazandıramamış mı ki böyle bir laf çıkmış bu adamın ağzından?
devamını gör...
meral ekşener'den zerre haz etmesem de, hem ajitasyon hem demagoji yapılarak, tribünlere oynanmış mektuptur. siyasetçidir yapacak tabi. onların işi bu.

yalnız bu demek değildir ki, meclis başkanı kürsüsündeki adamın, hele ki bir kadına katiyyen söylenmemesi gereken bir sözü söylemesini tabi ki eleştiririm.

rövanşist düşüncelerle siyaset yapılmaz, yapılmamalı arkadaş. karşıdaki siyaset ne kadar şerefsiz, hain olsa dahi müslümanım iddiasında isen rövanşist düşünemezsin. sadece inancının gereği şekilde icraatler yapabilirsin.

ne diyor ünlü bir düşünür bir sözünde. adı aklıma gelmedi şimdi.

düşmana verilebilecek en büyük ceza onu affetmektir.

işte o hesap. chp çok ama çok kötü olabilir. onu eleştirmekten ziyade, güzel işler yapacaksın azizim. güzel işler yaparken de güzel insan, örnek müslüman gibi davranacaksın.


özetle masum değiliz hiçbirimiz maalesef.

Allah bizi affetsin.
devamını gör...
tipik islamcı mel'unluğu deyip de geçmemek lazım. burada daha derin bir kötülük var. bu ismail kahraman denen p....'ye sorsan kendisini necip fazıl geleneğine istinad eder. şunu söylemek lazım ki necip fazıl kısakürek katiyen bir kamış ağası değildi. şimdiki islamcıların tamamı aslında kadir mısıroğlu'nun manevi sülbünden gelmektedir. yani cahil, müptezel, arsız, kavgacı ve kalleş..
devamını gör...
meral akşener in ismail kahraman attığı dis. gayet başarılı da buldum. ikisinden de haz etmem. genel olarak bakarsak mektubun manası derindir ağam.

tanımlara bakıyorum da islamcılık falan almış başını gitmiş yine. tut olm kıs kıs kısss.
devamını gör...
islam ahlakı ve türk örfü hakkında ders verecek en son kişidir meral akşener.
meral kılıçdaroğlu ifadesinin ne için kullanıldığı açık. ancak olayı manipüle ederek bir mağduriyet devşirmek istemiş.
devamını gör...
sözlükte ajitasyon vs diyerek küçültmeye çalışan alçakları gün yüzüne çıkarmıştır.

ama tbmm başkanının yaptığı haysiyetsizliğe sesiniz çıkmaz. çünkü din kisvesi altında yaptığınız tayyip seviciliğinin bir gereği olarak onun kuklalarına bile ağzınızı oynatamazsınız.
devamını gör...
meral kılıçdaroğlu lafında ne var lan! aynı şekilde twitter'da devlet kılıçdaroğlular, fetullah netanyahular, recai tayyip erbakanlar falan oluyor...
siz şimdi böyle bir şey görünce, ''aaa bunlar birbirlerini şey! etmiş'' anlamı mı çıkarıyorsunuz? bu mevzuya getirdiğiniz yorumları okuyunca sizden tiksindim lan resmen. sadece tiksinmedim iğrendim de. fesatlığınızdan tiksindim, beyinsizliğinizden iğrendim.

adam bir iftar sofrasında meral akşenerin ismi geçerken, meral kılıçdaroğlu mu demiş. iki kafa yapısını kendi nezdinde özdeşleştirdiğini ima etmiş, hepsi bu kadar. neyse ya ben kalkmış izah etmeye çalışıyorum, sanki anlayacak beyne sahipmişsiniz gibi...
devamını gör...
kullandığı dil, yaptığı açıklama ve tavrı ile oldukça iyi bi yazı olmuş. tbmm başkanı tarafsızdır ilkesini hatırlatırım. tbmm, türkiye cumhuriyeti devletinin yasama organı olup yasama yetkisini türk milleti adına kullanır, bu duruma meclisin başkanı da dahildir. gereksiz yere, hatta sırf particilik adına yapılan zaaaaaaaa ne güselll demişin başgan yürrü beee türü açıklamalar neyin kafası lan.
devamını gör...
açıkça yazılması çok iyi olan mektup.

biliyorsunuz akp ahlakına göre ismail bey kandırılmış olabilir, aldatılmış olabilir, güya yanlışlıkla dili sürçmüş olabilir, öyle demedim böyle dedim diye kıvırabilir. mensubu olduğu partinin geleneğinde böyle şeyler çoktur. aşağılama, hor görme, yakıştırma, yaftalama, lakap takma, yersiz suçlamalar, iftira bunların alışkanlığıdır.

türk örfü için en son danışılacak parti akp'dir. türklükle arasında savaş vardır bıu partinin zihniyetinin, ki islamla ve islami değerlerle alakası da yoktur o zihniyetin. islamcılık iddiaları hikayedir zaten, inanan var mı bilmiyorum...

ne varmış bunda ya diyenlerin anaları, ablaları, kardeşleri ve eşleri hakkında da böyle konuşulmasını isterim. bakalım ne kadar genişmiş bu arkadaşlar...
devamını gör...
yapılan bir yanlış var ortada. bir meclis başkanının -ki niyetini boyaci cocuk net şekilde açıklamış- bu toplara girmesi yersiz ve yanlış. bu kadar büyütülmesi nedeni ve mağdur edebiyatının yapılması ise siyasi gereklilik. vay benim namusuma söz söylediler vay şu vay bu.

şimdi ben size sorarım;

-darbe girişiminden önce alelade bir vekilken "6 ay sonra başbakan olacağım" diyen bu kadının,

-sinan oğan
'larla, (gbkz: ümit özdağ'larla iş tutup fetö'nün itliğini yapan bu kadının,

-devletin var olan tüm gücüyle mücadele etmeye çalıştığı bir örgütün maşalığını yapan bu kadının,

tüm bunları yaparken namusu, şerefi, haysiyeti neredeydi de buna bu kadar alındı? bu kadını bu kadar savunanlar yediği haltlar hakkında neden tek söz edemiyor? yazık...)
devamını gör...
ağır bir dille yazılmış mektuptur.

kadının namusuna laf ediyorsunuz, yetmiyor fetöcü diyorsunuz. kendisinin fethullah ile işbirliği yaptığının delili nedir? konuşma, görüşme, yan yana fotoğraf, yazılı veya sözlü iletişim, istihbarat bilgisi, bylock... mesela üst düzey akp liler gibi bir yakınlaşması, kader birliği olmuş mu?

var mıymış mit'in, polisin, jandarmanın, savcılığın elinde böyle bir delil? varsa hiç durmasınlar görevlerini yapsınlar. biz de bilelim bu kadının terörist olduğunu. açsınlar davayı. şu an kendisi vekil değil, dokunulmazlığı da yok. teröristse, fethullahın adamıysa biz de öğrenelim, kendisini gömelim, aleyhinde söyleyeceklerimizi söyleyelim. dokunulmazlığı olmayan birine gereğini yapmak için niye bekliyor savcılar hakimler?

umarım bir gün yargılanıp beraat eder, bağımsız ve tarafsız mahkemede somut deliller ile suçlu bulunursa cezasını çeksin, zerre acımam.

aynı şeyi sinan oğan için de yapsınlar, ümit özdağ için de yapsınlar. savcıların hakimlerin elini kim tutuyor? ya bu 3 kişi yargılanıp beraat ederlerse? bunun hesabını ahirette nasıl veririz diye hiç mi düşünmüyorsunuz?

önünüze gelene şucu bucu diye iftira atıyorsunuz. insanlara delilsiz, mesnetsiz iftira atmak fetöcü ve işbirlikçilerinin alışkanlığıdır... bunları fetöcülerle işbirliği yaptığınız eski günlerden kalma bir alışkanlıkla yapıyorsunuz... biz böyle çok suçlama okuduk gördük 12-13 yıl boyunca...
devamını gör...
boş beleş mektup. sanki adam cinsel bir imada bulunmuş. kalbini mi yardıncılar nerede bu arada? kendi pisliğinizi millete atıp sonrada akp'li ahlaksızlığı falan demeyin. adamın öyle bir iması olduğunu nereden biliyorsunuz? besbelli ki sizin ahlaksızlığınız o, hırsız herkesi hırsız zannedermiş. ayrıca meral hanımın çirkefçe iftirasıdır bu. sen fetöyle arana mesafe koy önce teyze.
devamını gör...
haklı olunan mektup. yazılanların hepsini okudum da sizin mantığınız nasıl çalışıyor? sırf bu kadın sizin karşınızda bir düşüncede olduğu için söylemediğiniz şey yok. aynı şey sizin tuttuğunuz partiden bir kişiye yapılsa ortalığı yıkardınız bu nasıl bir ikiyüzlülük. bir kadına ne maksatla söylenirse söylensin iğrenç bir ifade bu. bunu söylemekten nefret ediyorum ama empati biraz. hepiniz en başta annesi var eşi var kardeşi var. size böyle bir şeyi yaptıklarında bunu kabul edebilecek misiniz? vicdanınızı kaybetmişsiniz. çoğu insanın hakkına giriyorsunuz bu kadar vebali ahirette nasıl ödeyeceksiniz merak ediyorum. bu kadını tutup tutmamamız önemli değil hiç bir kadın böyle bir şeyi hak etmiyor. bunu söyleyen şahsiyeti de ayrıca bir düşünmek lazım. tarafsız olması gereken birinin sırf birilerine yaranmak için yaptığı şeye bakın.
devamını gör...
meral hanımı savunmak bana kalmadı. akp yi yeniden keşfetmiyoruz neticede adamların olayı ortada. bu neye sevdalı olduğu belli olmayan kadınında. yani asla umrumda olmaz. hiç duyar kasamayacağım.
devamını gör...
kemal'e evlatlık giden meral'in duruma içerliyor numarası yapmasıdır.

olayı anlayınca diyecek bir şey bulamadığı için belaltı vurmaya çalışıyor.
devamını gör...
genel olarak bir üslup sorunumuz var. böyle olunca seksen yaşında muhafazakâr gelenekten bir siyasetçi, dahası tbmm başkanı olması nedeniyle nezaketli olması ayrıca önem taşıyan bir insanın bir zamanlar "gelinimiz" dediği bir kadın hakkında yaptığı zekâ ve ahlak seviyesi düşük bir yakıştırmaya "ne var bunda" deyip geçebiliyoruz, çünkü bu tip eylemler çok sıradanlaştı.

yani, bu durumlar özel değil, genel genel!

edit: kahraman 77 yaşındaymış.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar