meral akşener

#siyaset  #özgürler 

eski başbakan ve eski doğru yol partisi genel başkanı prof. dr. tansu çiller'in parti listesine alıp milletvekili ve bakan yaptığı bir kişidir... daha sonra tansu çiller ile yolları ayrılmıştır...
devamını gör...
türkiye'nin gelmiş geçmiş en sağlam kadın milletvekilidir. hele hele şu nimet çubukçulara, güldal mumculara, canan arıtmanlara bakınca değeri daha iyi anlaşılacaktır.

içişleri bakanlığındaki güzel hizmetleri, 28 şubat sürecindeki asil duruşu onun için yeter de artar bile. sevdiğimiz, saydığımız milletvekilinden öte bir ablamız.
devamını gör...
28 şubat sürecinde yargı mensuplarına, medya yöneticilerine ve rektörlere brifinglerle yetinmeyip mülki idare amirlerini de karargaha çağırmak isteyen askere direnmiş dönemin içişleri bakanı, yiğit kadın. tabii bu direnişi neticesinde şeref yoksunu bir üst düzey komutan tarafından ''yağlı kazığa oturtulmak''la tehdit edilmiştir.
devamını gör...
görevden aldığı emniyet müdürü makamın ıterk etmeyince gecenin saat üçünde yanında çilingirle makama gidip çilingire kapıyı açtıran ve yeni emniyet müdürünü makamına oturtan 28 şubat döneminin içişleri bakanı. kader, tevafuk ne derseniz deyin, meral akşenerin çilingir vasıtasıyla görevden aldığı emniyet müdürünü şu anki iktidar ankara valisi yaptı. an itibarıyla o emniyet müdürü ankara valisidir.
devamını gör...
babası bir zamanlar izmit'in en ünlü simitçisiydi. izmit merkezde çınarlı camisinin tam karşısında bir simitçi fırını vardı. işte orası meral akşener'in babasının idi.
devamını gör...
dolaşımdaydı yakında. bi de ben dolaştırayım didim.

bahçeli başkan demiş ki, gençler, bu eğitim işleri, matematik işleri, öyle 4+4+4'le olmaz. bi sorsanıza ehline.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar