merhaba ben israfil bu da surum

sur ile ses'e gönderme yapılması çok manidar. çünkü her nesnenin bir titreşimi vardır. sesler de titreşimlerden meydana gelir. sura üflemek demek savaş borusu gibi bir müzik aletine üflemek demek.

tabi bir meleğe canavar demek de espri dahi olsa uygun değildir. ki dini konularda şaka yapmak...
devamını gör...
--- alıntı ---

eğer onlara, -niçin alay ettiklerini- sorarsan, elbette, biz sadece lafa dalmış şakalaşıyorduk, derler. de ki: Allah ile, o'nun âyetleriyle ve o'nun peygamberi ile mi alay ediyordunuz?

--- alıntı ---

tevbe, 9:65
devamını gör...
ne eksi vermişler çocuğa ya. biri de çıkıp ayeti bağlamından koparmış orta yere koymuş. bence sakincali olan bu başlığın altına o ayeti koymak. önünüze gelen ayeti kafanıza göre bir yerlere koymanız çok ama çok sakıncalı. ayet kendi bağlamından bağımsız orta yere konmaz. babanızın kitabı mı keyfinize göre kullanıyorsunuz derler adama.

başlığa gelince eğlenceli ve matrak. sevdim ben.
devamını gör...
ohoo neler dönmüş serhat ya... (ferhat mıydı yoksa)
bu toplumun genlerine işlemiş mizahsızlık. özellikle dini konularda takınılan bu sert tutumunuz insanları islamiyete yaklaştırmak yerine ondan daha çok uzaklaştırıyor.
çok merak ediyorum burada hangi dini değeri alaya almışım? depreme, sele felaket diyen insanlar israfile canavar dememe takılmışlar. sonuçları bakımından hepsi aynı yere çıkmıyor mu? yoksa siz Allah'ın bir düzen için gerekli kıldığı depreme, sele "felaket" diyerek bunlarla alay mı ediyorsunuz pek çözemedim açıkçası.
tanımın espri mahiyetinde olduğu, herhangi bir alay konusu olmadığı ortada iken, hele hele kalkıp ayet ve hadislerle benim alay ettiğimi iddia etmek şu başlıkta yazılanlardan daha vahim.
sanırım başıma la ilahe illallah bandı takıp elime uzun namlulu bir silah alıp fotoğraf çekinip buraya koysam şu başlıktan daha masum görülecek.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar