mert fırat

kendisini ilk olarak binbir gece isimli izlemediğŸim dizide gördüm, şŸimdi de kapalıçarşŸı da rol almakta. dtcf tiyatro mezunu ve 81 doğŸumluymuşŸ. ayrıca kendisi oyun atölyesi oyuncularındandır. şŸu sıralar testosteron adlı oyunda görülebilir. ve de vizyondaki başŸka dilde aşŸk filminin tek güzel şŸeyidir.
devamını gör...
feci yetenekli bir oyuncu, başka dilde aşk'tan önce de değişik dizi projelerinde de görüyordum ve oyuncuğuna bayılıyordum.
başka dilde aşk'taki performansıysa bir harikaydı...
çıldırtan bir gülümsemesi olduğu konusundaysa tüm bayanlar hemfikirdir sanırım. *
devamını gör...
kent yaşamı ve yapılanması hakkında güzel sözler söylemiş donanımlı dizi oyuncusu.

--- alıntı ---

"mega kentlerin ortak özelliği sanırım. örneğin, new york’taki dönüşümün pek bilincinde değilim, ama berlin’deki değişimi görebiliyorsunuz. amsterdam için de aynı şeyi söyleyebiliriz. her zaman bir alternatif yaratabiliyorlar. londra’nın göbeğinde, ‘biz burayı, bu eski evleri yıkacağız, giydireceğiz ve buraya bir alışveriş merkezi koyacağız’ diyemiyorlar. yani buna, ne oranın yerel belediyesi izin veriyor, ne hükümet izin veriyor. şehircilik biraz oturmuş galiba orada. (...)

"henri lefebvre’nin gündelik hayatın eleştirisi diye bir kitabını okumuştum, onun kaynakçasına gireceğim: amerika’nın ve kapitalizmin -galiba ‘başta amerika’ demek daha doğru- artık her yere girdiği ve insanların iştahını kabarttığı noktada kendi doğduğun evi bile yıkıp artık onunla tüm bağını kopararak oraya bir gökdelen dikmek hevesindeysen -onu yok edebiliyorsan-, zaten oradan geri dönüş çok zor oluyor. yani artık şöyle oluyor: maneviyat mı, maddiyat mı? benim için maneviyat oluyor. zaten kapitalizmin en büyük başarısı orada. yani kendi doğduğun evi, büyüdüğün mahalledeki o evi yıkıp onun üzerine bir apartman dikip oradan on daire almak senin için yaşam tarzı ve başarıysa zaten geçmiş olsun. bu örnekler genelde istanbul’un maslak’ı için çok geçerli. maslak’ta mesela gökdelenler artık ucu bucağı olmayan, zincirlikuyu’ya uzanan bir alanda. övünüyoruz mesela; ‘istanbul’un gökdelenleri silikon vadisi’ne dönüşecek’ diye göbek atacağız neredeyse. galiba bizim olanı nasıl yok ettiğimizi gören amerikalılar için, kapitalizm için parlıyoruz: ‘vay be nasıl ikna ettik ve hâlâ nasıl bu şekilde yaşatıyoruz, inanamıyorum’ falan diyordur adamlar. buraya açılış yapmak için bir amerikalı geldi kızı ve damadıyla birlikte. inşaat başlattılar. trump towers. eminim adam öyle diyordur ya da kızı böyle diyordur: “nasıl bu kadar kolay ikna olabiliyorlar?” kız, “sekiz kat dikerim.” diyor ve bir kasabaya dikiliyor. insanlar nasıl seviniyor olabilir? ‘aslında modernleşiyoruz.’ o sokağın, o caddenin, o trafiği nasıl kaldıracağını nasıl hesaplıyor acaba? ‘bir dakika yaa, trump towers güzel de buraya iki tane gökdelen diktik, orada iki yüz aile olacak, en azından ikişer arabaları olacak ve iki yüz -ya da üç yüz- araç buradan çıkacak, bu trafik nasıl olacak?’ en basitinden -doğayı, görüntüyü bir kenara bırakın- bunu da mı planlayamıyor, düşünemiyorlar? düşünemiyorlar. kapitalizm tam olarak böyle bir şey herhalde. kesinlikle amerika’nın büyük etkisi var, ama belli bir noktadan sonra artık maneviyatı da bir kenara bıraktıran şey kapitalizm. modernleşmeyle alakalı. adına ‘vahşileşme’ diyebiliriz. eskiden modernlik çok masum bir şeydi; tam tersi, heyecanlandırırdı. oysa artık şöyle diyorsun: ‘modernlik mi?’ o kadar masum değil yani. (...)"

--- alıntı ---
devamını gör...
aman aman bir yakışıklılığı yok ama ilginç bir cazibe barındırıyor sanki..

özellikle mimikleri dikkat çekici, mizahi bir yanı da var gibi ama henüz jön formatında takılıyor. 30-35 yaşında ekranlarda birden peyda olan böyle isimler ümidimi taze tutuyor.
devamını gör...
tanrı neyi yarattı bilmem de, bir gün beşiktaşta biraya çökmüşüz bizim mekanda, yan masamızda bu abi. sene 2013. karşısında menajeri sakin sakin takılıyorlar. kendisiyle de bir dizide ufak bir rol oynamışlığım var; boş ajans kafaları zamanı...

kafam hafif iyi olunca, oyunculuğunu ve efendiliğini de çok takdir ettiğimden "ya pardon rahatsız etmiyorum değil mi, hocam çok kaliteli işlerdesiniz seviyoruz sizi, destekliyoruz" falan dedim. nazikçe gülümsedi teşekkür etti. "sizinle bir sahnede de oynamıştım ufak bir rol hatırlamazsınız muhtemelen tabii" dedim, "ha, havalimanında karşılama sahnesiydi değil mi?" demesin mi? h...tir be rıfat abi. 3 yıl önce, 10 saniye yanında dikilen adamı hatırladı.

ya çok seksi ve yakışıklı olduğumdan, ya insan üstü bir hafızası var; bak orasını tam bilemiyorum. ama beni çok mutlu etmişti. beşiktaşta oturuyordu o dönem, onu da kendi demişti.

yaşa var ol mert fırat reyiz...
devamını gör...
(#5989520) daha evvel böyle demiştim sağ olsun yanıltmadı. daha evvel verdiği bir röportajda şunları demiş;

https://amp.haberturk.com/k...

"evet, kesinlikle görüşülmeli. koskoca bir halkın lider olarak kabul ettiği kişiyi muhatap almamak olmaz. "one minute" derler! biz ister kabul edelim ister etmeyelim, abdullah öcalan kürt halkının lideridir ve onu muhatap almamak kürt halkını muhatap almamak olur."


"beni ilgilendiren tek şey var: mutlak barış ve hemen! artık masum insanlar ölmesin. asker de ölmesin gerilla da ölmesin. bu sürecin kimseye faydası yok. bunca kayıp verilmişken, tren bu sefer kaçmasın. kaçarsa bu sefer iki taraf da hesap veremez. bu süreç öyle sadece silahları bıraktık demekle çözülemez. bunun ekonomik, sosyal ve politik süreçleri olacaktır. 30 yıldır büyüyen bir sorunun çözümü de en az 10-15 yıl alacaktır. niyetlerin ve isteklerin evrilmesi kolay olmayacaktır. mutlak barış için yol almak istiyorsak çözüm süreci hemen başlamalıdır. kürtlerin bütün demokratik hakları verilmelidir."
devamını gör...
3 yıl boyunca devletin muhatap aldığı abdullah öcalan la ilgili söyledikleri yüzünden linç ediliyor şaka gibi. mert fırat daha önce yapılanı yine yapmalı diyor bu kadar. abdullah öcalan ın kürt halkının lideri olduğu ifadesi zırva olsa da, genel itibariyle mantıklı konuşmuş.

Allah aşkına bi duralım artık, birileri çıksın "yeter" desin düşüncelerini açıklayanların linç edilmesine. twitter da resmen pkk lı ilan edilmiş. arkadaş herkes milliyetçi duyguları yoğun vatandaş mı olmalı, her vatandaş afrin operasyonu için "türk savaşa, hasmı mezara girer" kafasında mı olmalı?

yanlış anlaşılmasın afrin operasyonu bana göre de gerekli. ama diyalog diyenlerin linç edilmesi olmaz yahu olmaz. bu kafayla bir gün duvara toslarız.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar