mesafe konulan kişi olmak

mesafe koyan kişileriz hepimiz. ilişkileri karmaşık bir matrikste yerli yerine oturturuz ama yerinde mesafe konulan kişiyiz hepimiz de.

karşılıklı belirlenen mesafe sıkıntı değilken mesafeden rahatsız olan taraf ötekini kendini beğenmişlikle veya başka bir şeyle itham etme eğiliminde olabilecektir.

kimse bana mesafe konuldu demek istemez, o yerde görmez kendini, ilişkileri belirleyici konumda olmak ister, lakin koyulan mesafeleri anlayamıyor, olgunlukla karşılayamıyor olmak da ciddi bir handikaptır.

mesafe konulma gereği dört neden kaynaklı olabilir. birincisi mesafe koyucunun kendinden kaynaklı nedenler, ikincisi bizden kaynaklı nedenler, üçüncüsü diğer bir kişiden kaynaklanan nedenler ve dördüncüsü ise ilişkinin misyonunun dolması, gelişim seyri ile ilgili nedenler diyerek gruplayabiliriz.
devamını gör...
elbette üzücü, kötü bir durum gibi görünebilir. ve lakin insan olarak değerimizi belirleyen bir unsur değildir. popüler olan biri, popüler olmayan birinden daha mı değerlidir mesela? ya da çok hayranı olan sanatçılar diğer sanatçılardan daha kaliteli mi icra ederler sanatlarını? bu gibi hususlar toplumun değer yargılarıyla ilgilidir. yeri gelir mesafe koyar, yeri gelir mesafe konulan kişi olursunuz. gündelik hayat böyle, fazla takılmamak lazım.
devamını gör...
çoğu zaman ailecek de olunursunuz. hele son yıllarda siyaseten farklı düşündüğünüzü anladılar mı bittiniz. çaya bile gelmezler. sırf bu sebeple(başka sebepler de var) akrabalarımın olduğu yerden başka bir şehre tayin isteyip geldim. biliyorlar ki akp'li değilim. eleştiriyorum. ee o zaman bu adamın çayı bile içilmez. istediğin kadar akraba ol. zararlı mıyım arkadaş? zehirliyor muyum sizi?
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar