mesele faiz olunca akan suların durmaması

mesele sigara, makyaj malzemesi, şal olunca duran akan sular, her nedense faiz için durmaz. hep merak etmişimdir: ramazanda halka açık yerlerde yemek yiyen, sigara içen dövülür de, faiz yiyen neden dövülmez?!
kaldı ki sigaranın haramlığı-helalliği tartışmaya açık iken faizde tereddüde mahal yoktur.
devamını gör...
nedeni muallak olan durum..

apacik haram olsan seyi bu kadar nasil sindirdik hayret..

devlet birde katilim bankalariyla sozde faizsiz kredi aciyor.. adina da kar ortakligi diyor.. ama sen zarar edince de belirlenmis tutari senden soke soke aliyor.. yani ortaklik falan yok..

komik olan durum ise diyanet buna caiz diye fetva veriyor..

ımam yellenirse cemaat ne yapmaz ki..??
devamını gör...
yoo dostum yoo bazıları için duruyor...
valla bu yüzden ev sahibi olamadım, olamayacağım da... daha fenası devlet mamuru olmaya da çekiniyorum. lan maaşlar bankda işleniyor hayvan gibi. sistemin köpeği olmak istemiyorum. esnaf olacağım lan ben.
devamını gör...
hacı amca bankacı kızı sol elle çay içme haramdır diye uyarır,
bankacı kız sağ elimde senin faizli kredini hesaplıyorum az sabret amcacım diye karşılık verir.
devamını gör...
saç uzatan gence tühler vahlar her yıl gittiği haccı-umresiyle övünür işçisinin hakkını hukukunu yer, bu da çalmak hırsızlık aynı faiz gibi normalleşmiş. batılıların müslümanları utandırdığı durumlardan biri.
devamını gör...
terör örgütü ilan edildiği halde halen iyi kabul edilen fetonun darbe yapılana kadar hizmet ediyorlar diyerek sevilmesi ile ayni mantaliteye sahiptir. ha bir de ac kopek çok ondan.
devamını gör...
faizin dünya gerçeği olarak görülmesinden olabilir. belki de aradan 1400 yıl geçtiği için haramlar eskisi kadar önemli değildir, ne bileyim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar