metrekareye saatte 32 kg yağan yağmur

çorlu'daki tren kazasının faili olarak gösterilmiştir. devlet yetkililerimizin söz konusu yağmuru en ağır şekilde cezalandiracagindan şüphem yoktur. bence idam cezası gelmeli ve her bir damlasi ayri ayri darağacında sallandirilmali. yahut her bir damlası ayri ayri kurşuna dizilmeli. vergilerimizle yapilan barajlarda bunların biriktirilmesine gönlüm razı değil.

kimse de demiyor 32 litre yağmurla, yani 3.2 cm'lik yağmurdan dolayi, yani aslında çok sıradan sayılacak bir yağmur yağışı dolayısıyla rayların altı boşalmışsa burada ihmal olduğu kesindir.
devamını gör...
sert bir dille kınanması gereken yağmurdur, küresel güçlerin oyunudur.
devamını gör...
2 ihtimali vardır ya fetö dua seansları yaparak yapmıştır ya da kesin haarp yüzünden yağmıştır başka sebebi olamaz.
devamını gör...
fetö'nün tezgahıdır. başkanlık kutlamalarına gölge vurmak istemişlerdir. ama unuttukları bir şey var. bu ülke atatürk havalimanı saldırısından sonra bile davullarla zurnalarla köprü açılışını kutladı. trendekilerin hiçbiri suudi kraliyet ailesinden olmadığı için yas ilan etmek kimsenin aklına gelmez.
devamını gör...
herkesin atladığı, kimsenin aklına gelmeyen bir şey var!
cumhurbaşkanımız asla bu yağmuru öyle bırakmaz!
bakın bakalım bir daha yağabiliyor mu şerefsiz!
türk’e yapamazsın de, sonra otur izle!
devamını gör...
normalde tekirdaga en az yagmur temmuz agustos aylarında yagar. ancak bu yaz yagiş miktari artmıs ve devlet erkanları bu olasılıgı düşünememislerdir.. çünkü Allah'ın işine karısılmaz.
devamını gör...
yağmur lobisinin oyunudur, yoksa, tcdd'ye liyakatli adamlar dururken torpilli yatışçı yeğen tayfasının alınmasıyla zinhar ilgisi yoktur.
devamını gör...
iran'ın üzerine doğru giden bulutları kısırlaştıran israil pek tabii bizim üzerimizdeki bulutları verimlileştirebilir. hep dış güçlerin işi bunlar! kahrolsun israil, kahrolsun bağzı şeyler...
devamını gör...
meteoroloji genel müdürlüğünün 1930 yılından beri tuttuğu istatistiklerine göre edirne ilinin temmuz ayı yağış ortalaması 32.3 kilogramdır. bu da, yıllardan beri temmuz ayının tamamında yağan yağmur miktarının 1 saat içinde yağdığını gösterir.
lütfen bilip bilmeden atıp tutmayalım. normal bir yağmurda metrekareye 3-4 mm (veya kg) yağmur düşer. 6276 km2 olan edirne'nin m2'sine 32 kg yağış düşmesi demek 1 saatte 200 milyon ton yağmur yağması demektir.
bu demiryolunun kaliteli yapıldığı anlamına gelmemelidir. taahhüt firmasının bu ölümlerin cezasını vermesi gerekir. çünkü rayların altının nasıl boşaldığına bakılarak ortada apaçık bir hilenin olduğu hemen anlaşılabilir. ama bu, yağan yağmurun şiddetini küçümsememizi gerektirmez.

aha bu da meteoroloji genel müdürlüğü verileri
devamını gör...
çorlu'da meydana gelen tren kazasının baş sebebi olarak görülen yağmurdur.
devamını gör...
güzel öldürmüştür.

biraz bu işlerin içinde olan biri olarak şuna adım gibi eminim ki bunun sorumlusu " yaa şefim bir şey olmaz yaaa , bu seferlik böyle olsun" diyerek işin başındaki kontrol personelini katakulleye getirmeye çalışan ve o rayın altına nizami malzeme yerine b.k , püsürük , çamur , toprak ve ya hafriyat koyan işçi de, işi götürü alıp işçilerine mesai vermemek için ve üç kuruş daha fazla kazanmak için sahada dana gibi böğüren , işçilerine bağırıp çağıran formen ve ya kalfa da , işi zamanından önce bitirerek üstlerine yalakalık yapma ve bu sayede kendini üstlerine pazarlayarak koltuğunu ilelebet koruma kaygısında olan idare şefi ve müdürü de, bu hizmeti biz getirdik , biz yaptık, biz ettik diye oy toplamaya çalışan belediye başkanı da, "bu işi seçimden hemen önceye getirip açılış yapmaya çalışan bakanı da hepsi en az o rayın altına dandik malzemeyi koyan işçi kadar sorumludur. evet işçi belki zurnanın son deliğidir ama "hemen yap, hemen sat ve hemen çak gitsin" kafasını yaşayan en tepedekiler olduğu için bu en alta kadar yansıyor işte.
devamını gör...
--- alıntı ---

lütfen bilip bilmeden atıp tutmayalım. normal bir yağmurda metrekareye 3-4 mm (veya kg) yağmur düşer. 6276 km2 olan edirne'nin m2'sine 32 kg yağış düşmesi demek 1 saatte 200 bin ton yağmur yağmashe vala ı demektir.

--- alıntı ---

hehehe bu da bilenimiz. ulan 200 bin ton su ile o kadar alanı süpürme öncesi sulamaya kalksan o su yetmez. rakamlarla aranız yoksa girmeyin şu toplara. neymiş temmuz ortalamasıymış. temmuz ayinda yağsa yagsa bir kez yağar o da bir saatte yagar zaten hehehe. yağmur dönemlerinde hemen her yerde yaklaşık bu ortalamalarda yağmur yağar.
devamını gör...
oyuncak trenleri dahi deviremeyecek yağmurdur...
devamını gör...
hehehehe lan adam hala iddialasiyor. bak şimdi hesaplayalım birlikte.
6276 km kare demek, 6.276.000.000 metre kare demek oluyor. 200 bin ton demek ise, 200 milyon litre demek oluyor. simdi 200 milyon litreyi bu alana yayalim. 200.000.000/6.276.000.000=0.0318674 kg. yani metrekareye düşen su miktarı yalnizca ve yalnızca 31 gr'dir. 31 gr su demek bir çay bardağının üçte biri kadar demektir. bu kadar suyla bir metrekareyi süpürme öncesi sulayamazsın. alana yağan yağmur 200 bin değil, 200 milyon tondur. dediğim gibi anlamadiginiz mevzulara girmeyin. en iyi bildiğiniz şeyi yapın; yalayın geçin. onlara sizin aklınız değil, itiatiniz lazim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar