metrobüs

avcılar ile söğŸütlüçemeyi 63 dk. gidebileceğŸiniz, istanbül büyük şŸehir belediyesinin istanbulluara hizmete açtığŸı toplu taşŸıma aracı
devamını gör...
konforlu rahat arabalarıyla trafikte gidenlerin önemine vakıf olmadığı ulaşım sistemi. birde şikayetleri vardır yolumuz daraldı trafikte bekliyoruz diye. konforun bir bedeli vardır bedel ödeme sırası gelmiştir.
devamını gör...
sanılanın aksine trafiği rahatlatmak için değil, toplu taşıma yolcusunu rahatlatmak için oluşturulmuş taşıma sistemidir. uzun vadede geçersiz olacağı kesindir ama halihazırdaki çok büyük artıları ile beraber gelmiştir.eskiden 1 ile 1.5 saat süren levent - göztepe arasının artık maksimum 35 dakika sürmesi, yoğun saatlerde en fazla yarım dakika arayla kalkmasına rağmen tıklım tıklım dolması, metrobüs kullanan insanların artık sabah kalktıklarında ya da akşam iş çıkışında değişik trafik senaryoları kurmamaları bu sistemin ne kadar da uygun olduğunun kanıtıdır.
devamını gör...
bütün olumlu özellikleri bir tarafa bu şehirde yaşayan özürlülerin düşünülmediğinin kanıtıdır. bir tane durağına özürlülerin rahat ulaşması için bir şey yapılmamıştır.
devamını gör...
akşam saatlerinde aktarma istasyonunda yüzlerce insanın yanaşmakta olan araca doğru koşmasına şahit olduğum, birkaç dakika sonra gelecek olan diğer araçta yer bulmayı umarak beklediğim, ve öyle ya da böyle zamanla yerinde bir hizmet olduğu anlaşılacak olan metromsu.
devamını gör...
ülkemizdeki uygulamasına bakılınca tamamen aldatmacadan ibarettir. zira yurt dışında bu araçlar şöförsüz olarak işler ve toplu taşıma araçlarında kullanılan,bildiğimiz otobüsler metrobüs olarak yutturulmaz. bu araçlar bizdeki şekliyle metrobüs değil de ayrıcalıklı yol hakkı olan bildiğimiz iett otobüsüdür.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar