#haber 

işgüzarlık yapan hıyarın biri.

sana ne lan milletin ne yaptığından? namus bekçisi misin?
devamını gör...
kendisini tebrik ediyorum umarım başka yerlerde başka konularda da bu kadar cesurdur. neyin, kimin ahlak bekçisi ise artık.
devamını gör...
ben de bunu anlamıyom ya.. millet birbiribini kırar geçirir, sokak ortasında kadın döver bizim o babayiğitlerden bi tanesi olaya dahil olmaz. ama öpüşünce çok ayıp aaa günah. kadın dövmek adam yaralamak kavga etmek sevap mı?! çok manyak bi milletiz yeminle.

t: gereksizin önde gideni bi adamın karın ağrısından mütevellit gelişen olaylar.

edit: günah bazında ele alırsak ama şunlar da var demiştik lakin dışkılama falan olay çok başka anlaşılmış. helal süper devam. alkış.
devamını gör...
metrobüste şehvetle öpüşüp sevişmenin normal olduğunu savunan kardeşlerimize ortalık yerde dışkılama veya idrar ihtiyaçlarını gidermeyi tavsiye ediyorum. sonuçta o da kimseye zarar vermiyor ama iğrenç, tıpkı izlediğiniz dizi ve aptal filmlerin ve dahi reklamların körelmiş zihinlerinizi getirdiği hal gibi.

not: bunu eleştirenleri de "tuvalet bekçisi misin?" diye ezmeye çalışırsınız artık. klişeci defans timleri sizi.
devamını gör...
valla ben sokakta çok sıkışırsam işiyorum, hatta sıçıyorum da. bu tarz insani ihtiyaçlara para vermeyi sevmiyorum. ayrıca yeri geldi sokaklarda sevdiğim kadınlarla da öpüştüm, yeri geldi taşlı sopalı kavgaya da girdim. her şeyi yaşarım sokakta, kim karışır? çok karışmak isteyen varsa buyursun gelsin.

otobüste mini etek giydi diye döven adamdan farksız. örümcekli beyinler. bakma ulan ayı!
devamını gör...
rtük'ün tv'de bile sansür uyguladığı bir eylemin kamusal alanda meydana gelmesine sessiz kalmayan, adam gibi adamdır. metrobüste sigara içen adama müdahale eden kişiye, ''sen zabıta mısın?'' denmeyeceği gibi, buna da ''sen ahlak bekçisi misin?'' denmez. insanların yaşam alanlarında kendilerinin rahatsız edilmesine itiraz etmesinden daha normal bir şey yoktur.
devamını gör...
pislik bir çifti savunmaya kalkan avukat bozuntusuna dersini vermiş adam.

böyle bir şeye tepki vermeyenin insanlığından dahi şüphe ederim. hadi park içi sote yerleri falan geçtim , ayakta yer bulmanın bile imkansız olduğu metrobüste yiyişenlere eyvallah diyecek kadar genişlemedik biz.
devamını gör...
çık git otelde ne yapcaksan yap birader.
milletin karısının kızının olduğu yerde ne diye edepsizlik yapıyorsun.
o otobüsü küçük çocuklarda kullanıyor.
devamını gör...
öpüşmeyi normalmiş gibi algılayanlara sesleniyorum ananız bacınızı yolun ortasında öpüşürken görseniz "aaa ne de güzel öpüşüyor valla tebrik ederim deyip alkış mı tutacaksınız?"
devamını gör...
doğru olanı yapmıştır. komşusu açken tok yatmayan bir millettik. ne ara bu hale geldik?
devamını gör...
ahlak bekçiliği ne be çok demode bekçilik mi kaldı ahlak security dese bari varoş mudur nedir.
devamını gör...
müslüman zihniyetinin alaşağı olduğunu görüyorum verilen tepkilerden. sanki, biz islamiyetle beraber haramı hatırlatan kavramların yerine yeni anlamlar yükleyen o kavramları islamlaştıran peygamberin ümmeti değiliz. bize bizden olmayan algıları nakış nakış işliyorlar ve biz; durun! biz müslümanız, bizim zihin yapımıza, anlayışımıza, dinimize, mesajımıza bu aykırı diyerek reddedemiyor, bize ters olan olguları zihin potamızda sorun yokmuşcasına eritiyoruz. hazmediyoruz. herkesin kendi hayatı, herkesin hayatına kimse karışamaz gibi bahaneleri müslüman bireyler olarak biz dile getiriyoruz. ne diyeyim ki üzücü.

teoman duralı hoca'dan; ''insanın olduğu yerde ahlak vardır gençler olmadığı yerde ise yok.'' diyelim ve tanımı sonlandıralım.
devamını gör...
harika ya mükemmel bak öpüşenleri engelledik ve islam kurtuldu olm ahir zaman insanlarısınız hakket derin müminsiniz full müminsiniz aşırı müminsiniz.
arkadaşlar öpüştüğünüz zaman seks yapmış olmuyorsunuz seks çok başka bişey önce burayı bi ayıralım. öpüşmek seks olmadığı için otele gitmeye de gerek yok.

tanım: otobüste öpüşen 2 insana karışan, süperkahraman olmak isteyen bir gerizekalının bir bayana bağırarak konuşmasını içeren görüntüler.
devamını gör...
valla ben kız arkadaşımla, eşimle, herhangi bir bayanla binicem o arkadaş da öyle sevgilisiyle karşımda öpüşecek. onu o metrobüsün koltuğuna gömerim. içeride öpüşsünler. bende ne zaman görsem gözle veya sözle uyarıyorum bakalım ben ne zaman maganda, gerikafalı diye sosyal medyada linç edilicem. zaten metrobüste, toplum içerisinde öpüşecek kadın karakteri bakımından yoksundur günü birlik ev veya tabelasız oteller ucuzdur, metrobüs fiyatı ile aynı hemen hemen oraya gidebilirler.
devamını gör...
videoyu izlemedim. tepkiyi de bilmiyorum. her türlü yallah bi ya. şu formda başıma gelse ne yaparım kestiremiyorum ama Allah ömür verirse yaşlanınca bu gibi ahlaksızlıklarla gerçek bi cazgır deyze olarak mücadele ediciym. ayrıl evladım, ayrıl!
devamını gör...
şaşırmadığım saçma bi haber daha.
hahaha bir de , avrupalı değilim.diye savunuyor kendini. avrupa birliğine girelim diye ağlıyorsunuz sonra. tam bi barzo. ahlak ile dem vuruyor ama bunun gibiler, anca millete laf atar başka bir şey değil. bu hassasiyeti toplu taşımada bayana gösteriyor mu acaba? böyle konuşur ama karşı cinsten biri olunca arkasına geçer. önünde durur. sonra arada böyle tepkiler verip ahlaktan prim kasar. yallah arabistana kardeşim rahatsız oluyorsan. ya da git normal belediye otobüsüne bin. adam isterse çıplak biner , senin ona karışma hakkın kuradanda da yok, hiçbir şey de yok.
adamların ahlak ölçme sistemine bak, metrobüste öpüşen çiftler ahlaksız. ben de ölçüyorum o zaman, sen de metrobüse binmişsin ahlaksızsın sen de.
devamını gör...
delirmeyen, sadece tepkisini gösteren bir vatandaş. videoyu izledim, belli ki metrobüs ağzına kadar dolu. peki bizim ülkemizde dolu bir toplu taşıma aracında öpüşmek normal mi? bunu eski bir chp li olarak soruyorum.

parklarda, iş yerinde yahut sınıfta kimseler yokken öpüşün sorun değil, buna elbet kimse karışamaz. ama bu ülkede ağzına kadar dolu bir toplu taşıma aracında öpüşülmez yav. adam belli bir sınır içinde tepkisini göstermiş, videodan gördüğüm bu. ancak adama gösterilen tepki, adamın öpüşmeye gösterdiği tepkiden çok daha fazla.

aferin, şimdi çağdaş olduk işte!
devamını gör...
akıllara Allahın kitabını okuduğumuz için otobüsten atıldığımız zamanı getirmiştir. evet, var böyle bir anım.
(bkz: adana)
devamını gör...
doğru tepki imiş. hadsizlik olduğu gerçeği hiçbir şekilde değişmiyor ama. toplumun belli bir kesmi kimileri tarafından ağzına geleni ortaya dökme hakkını kendinde bulur hale getirildi. bu adam da onlardan biri belli ki. "güzel olan her şeye düşman" demişti, kim dediyse. hakikaten böylelerini daha iyi tanımlayan bir tamlama olamazdı.

nazım'dan gelsin:

onlar ümidin düşmanıdır, sevgilim,
akar suyun,
meyve çağında ağacın
serpilip gelişen hayatın düşmanı.
devamını gör...
artık öpüşmek genel ahlaka mugayir davranış olmaktan çıktı sanırım.

bunun bir üst versiyonu da bilmem hangi ilimizin hangi parkında kucak kucağa oturup yiyeşenlerin yaptığıydı. onlari zabıta kovalamıştı.

şimdi bunun sınırı nedir ne olunca kamu gücü devreye girer anlatalım; tck hayasızca hareketler baslikli madde metninde cinsel iliski ve teshirciligi suç olarak düzenlemiş. peşinen söyleyelim sokakta dudak dudağa opusenler bu madde metni dahilinde cezalandirilmamaktadir. öpüşme, yiyisme tarzında olursa madde gerekçesinde belirtildigi uzere ; madde metnindeki cinsel ilişki genis yorumlandığından yiyişmek böylelikle suç kapsamina girebilir bu yorum desteklendiginde en azindan savcilik yolu görünür. ve fakat rahatlayiniz(!) gerekçe bağlayıcı degil ve madde metninde cinsel davranışlar yerine cinsel ilişki deyimi kullanıldığından gerekçeye uygulamada bu konuda itibar edilmiyor.

yani hayvanca öpüşmek de uygulamacilar gözünden tck madde ... dahil değil. eee o zaman yardiralim diyenler için, genel ahlaka mugayir davranışlar kabahat olarak cezalandırılıyor. dikkat edin.

neyse madde metninin korumak istediği hukuki yarar şu : toplumun utanç duygusu;

toplumun utanç duygusu, kaldirabilecegi rezalet puanı dönemden döneme degisir. görüldüğü gibi opusmusse bize ne diyenler de var hop dur diyenler de. öpüşmek nedir konulu bir bağlantı adresini aşağıda vereceğim. kisaca soyleyelim ki öpüşmek cinsel bir davranış icerebilecegi gibi icermeyebilir de ama dudaktan dudağa öpüşme genelde cinsel saik içerir. toplumun utanç duygusu yine sarsılmasina sarsilir yani o genel ahlak seklinde isimlendirdigimiz sey. ve fakat olayimizda oldugu gibi diger fiillere göre [ yiyişmek, sevişmek, cinsel ilişki ]
daha az bir şekilde sarsılır. yok benimki devriliyor desen de hukukun ortaya koyduğu genel ahlak ölçüsüne göre böyledir.
şimdi bakma ulan sen de diyen aklı evvel hurriyetciler icin belirtmek ve anlatmak gerekir ki ; mesele bakmak değil mesele senin birini incitip incitmediğin. milletin anası babasi bacisi didisi var senin kimi ne derece incittigin hukukun genel ahlak kuramı cercevesinde tartışılıyor zaten. sen dudak dudağa öpüşmek suretiyle cinsel davranışlar serdediyorsun ben o görüntüye maruz kalmak zorunda mıyım ey andaval ! yani tck 'hayasizca hareketler ' içinde degerlendirmiyor diye sen birlikte yasamin gereklerinden soyutlanmak zorunda mısın ? nezaket kurallarindan soyutlanmak zorunda mısın
?

öpüşmek cinsellik içerir bir eylemdir; buradan
devamını gör...
böyle olması gerektiği gibi olan adamları linç etmemiz lazım. bize moda sahilinde birbirlerine sevgilerini yalatan abiler gerek. aa onları da linç etmiştik değil mi? görüntü pek hoşumuza gitmemişti.
devamını gör...
metrobüsün o kalabalığında öpüşmenin hoş olmadığı gibi (öpüşmek çok güzel,bir o kadar naif ve o kişi arasındaki büyülü bir an,ne gerek var o kadar insan görünümlü hayvanın arasında öpüşüyorsun,az bekle eve gidip sabaha kadar öpüş), o kalabalıkta bağıra bağıra din propagandası yapmak ,da hoş değil.

bu örnekleri de çok gördük, ahlak bekçisi kesilenlerin bu propagandacılara ,sokak ortasında kadın dövüp bıçaklayanlara,sesini çıkaramadıklarını da gördük..

adalet sadece sana değil,herkese..
devamını gör...
iki tarafı da doğru bulmuyorum, yanlış yanları var.

şöyle ki: tepki gösterilen kişiler zaten kafadan hata yapmışlar ki, böyle milletin içinde öpüşmek, elleşmek vs. falan bizim toplum tarafından hiç hoş karşılanmaz. yani git dışarıda, parkta, öyle dikkat çekmeyecek yerlerde ne yapıyorsan yap. hatta git evinde kama sutra bile yap sevgilin'le ama toplumun içinde bu tür davranış ve eylemler yanlış olur... adamın ise bodoslama dalıp, radikal bir biçimde bu kadar tepki göstermesi yanlış. münasip bir dille söylersin, o kişilerde zaten (halden anlıyorlarsa) akıllarına başlarına devşirirler ve bu tür yerlerde böyle davranış ve eylemlerde bulunmazlar bir daha. ama sen böyle bodoslama dalıp, radikal bir biçimde tepki gösterirsen, bu sefer o kişilerde bu davranış ve eylemi sürdürmeye devam ederler...
devamını gör...
insanoğlu sosyal bir canlıdır, sokakta metrobüste sınırsız özgür değildir.

vatandaşın ahlak kuralları çerçevesinde şiddet uygulamadan tepki göstermesi normaldir.

metrobüste isteyen istediği gibi öpüşebilsin dersen mantıken eşcinsellerin de metrobüste her türlü boku yemesinin önünü açmış oluyorsun ki bu ülkemiz koşullarında azınlığın çoğunluğa tahakkümü anlamına gelir.

islami olarak söylüyorum; ahlaksızlığın lüzumu yok.
devamını gör...
iki insanın öpüşmesini iğrenç olarak nitelendiren mahluklardan biridir. devam böyle devam. helal.
devamını gör...
ak parti ile din adamları zılgıtı yerken çoluk çocuğun önünde utanmadan öpüşenler göklere çıkarılıyor. dindar gençliğiniz böyle yetişiyor işte, yakında erkek erkeğe de öpüşürlerse ses edemeyeceksiniz. koltuk gitmesin de.
devamını gör...
tüm girileri okumadım ama burada öpüşeni görsem onu o koltuğa gömerim falan diyenleri meydanlara davet ediyorum! el yumruğu yemeyenler kendininkini değirmen taşı sanarmış.

diğer yandan, ölçyü kaçırmadıkça öpüşmek normaldir, pıt pıt. french kiss'e girilmesinden ben de rahatsızım.

gereksiz adamdır. en kısa sürede dayak yemesini temenni ederim.
devamını gör...
“bir yanlış görürsen elinle düzeltmeye çalış, buna gücün yetmezse, dilinle düzelt, ona da gücün yetmezse kalbinle buğz et” (hadis-i şerif)
devamını gör...
yani bilemedim ki şimdi.

sosyal medyanın bize yüklediği görev bu adamın linç edilmesi. sanane olm adam sevgilisini öpmüşse. belki öpüşmenin etkisi ile kızda ve erkekte oluşan şu etkiler diyeceğim ama ayrıntıya girmeyeyim. utanarak söylüyorum bu tip konuları böyle uluorta konuşmaya ahlakım izin vermiyor.

ama diğer yandan çocuklarımla o metrobüste olduğumu düşünümüyorum çocuklarımın gözü önünde bir öpüşme sahnesi. yani benim çocuk da durmaz ki baba napıyo bunlar ayıp değil mi sorusunu patlatır hadi gel de çık işin içinden.

neyse bence metrobüstekilerin hepsi öpüşsün hayat bayram olsun filan ve kapansın bu mevzu kafa karıştırmaya gerek yok. hem herkes yapınca kimsenin ahlak bekçiliği yapmasına da gerek kalmayacak. herkesin ahlakı aynı olacak.
devamını gör...
"öpüşmek harika bi şey kamuya açık yerde öpüşmek ay ne romantik" hadi abi hadi... her şeyin bi yeri adabi var. birbirini seven insanların seks yapması da güzel bi şey bunu da mi yapsınlar sokakta otobüste. o da güzel bu da romantik diye diye genel ahlak kurallari diye bi şey bırakmadınız. rıza varsa sorun yok anlayışı ahlakı bağlamından kopardı. ahlak-adap bunlar kişilerin birbirini sevmesinden rıza ile bi şeyler yapmasından farklı bi şeydir. kısacası ayıp denen bir şey var. sevgiden rızadan ayrı bir varlık bu. avrupa'da sorun değilse avrupa'da yaparsın. avrupa'ya endeksli bi ahlak anlayışın varsa geçmiş olsun zaten.
devamını gör...
"bağırmıyorum ki" diye bağıran cahil ahlak bekçisidir.

öpüşme eylemi masum bir eylem, sevgi göstergesidir. istediği yerde istediği zaman uygulanabilir. tabi aşırıya kaçıp "yiyişmeye" geçmeme şartıyla. öyle bir durum varsa da kibarca durumu açıklayıp uyarırsın.

ama işte o yüzden cahil diyorum bu kendi tabiriyle ahlak bekçisine. eğitim görmemiş bağıra bağıra konuşuyor. belki rahatsızlık verici derecede öpüşmeden ötesi bir durum var ve adam haklı ama haksız duruma düşüyor.

ama ben adamın haklı olduğunu tavırlarından düşünmüyorum. tabiri caizse osuruktan nem kapmış gibi.
devamını gör...
bu, "yaşam biçimime karışamazsınız," diye bıdı bıdı eden tayfanın; onlarca yıl müslümanların yaşam biçimine müdahale eden, müslümanların yaşam biçimlerini değiştirmeleri için, müslümanlara onca zulmü eden tayfa ile aynı zümre olması da ayrıca ironiktir. yaşam biçiminin dokunulmazlığı işin ucu size dokununca mı aklınıza geldi? adam sadece, "yapmayın" demiş. siz panzerlerle eziyordunuz insanları.
devamını gör...
hacı hoca dindar nesil istiyoruz tayfası gibi gizli kapaklı yapmıyorlar diye tepki almışlar.
devamını gör...
neydi, türkiye cinsel açlığın afrikasıydı. yapmayın olm yapmayın, bekçiler müdahale eder. ama sana eder. aksaray'da kadın pazarlayana gıkı çıkmaz, neden? kan alırlar kamil.
devamını gör...
ya bizde gerçekten çok derin bir kavram karmaşası var. aklımız karışık. bu gibi olaylar benim gözümde toplumumuzda

toplu taşımada öpüşmek de şimdi moda oldu. biri de cahilce “toplu taşımada dudağından öpmüş diye saldırılan kişi” yazmış. cehalet diz boyu.

dudaktan öpmek dünyadaki genel toplum algısında cinsellik amacıyla yapılan bir şeydir ve islam kültüründe de cinsellik hakkında alenen sohbetler yapılmaz.

haramlığını helalliğini geç toplumsal olarak kabul edilmiş ve uygulanmış bir şeydir. ha yine o “dudaktan öpmeyi” masumane diye yorumlarsan, bir akrabanı, arkadaşını dudaktan öpmeye çalış da bak ne oluyor.

islam toplumunda bunlar alenen yapılmaz, “insanları tahrik ediyor” diye yapılmaz, ben orada olsam tiksinirim “bu ne medeniyetsizlik, bu ne görmemişliktir” derim. kültür olduğu için yapılmaz. “özel” şeylerdir bizim toplumumuzda.

bakın bir 10-15 sene sonra bunlar cinsel ilişkiye de kalkışırlar toplu alanda, bir de reaksiyonları “size ne yha .s.s, sıpıksınız siz tahrik oluyosunuz bizdean .s.s konjonktürel, olgusal, gericilik vs vs”
devamını gör...
ıki abaza için olay çıkartan adam. bunlar ilk çocuğu metrobüste yapar demedi demeyin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar