engelsizler dediğime bakmayın.. zahiren öyle görünürler ama onlar belki de en engelli olanlarımız..

tabii ki, böyle bir hareketi normal insan yapar mı?? muhtemelen zihinden engelli kimseler diye düşünüyorum ben onları..

evet, her gün görürüz onları.. irili ufaklı, kızlı erkekli, sapasağlam gençler, sanki bedava erzak dağıtılıyormuş gibi koşarlar asansörde yer kapmak için.. evet, koşarlar.. engelli asansörüne koşarak binerler..

suratlarına bakıp midemi bulandırmamak için metrodan ilk çıkanlardan biri olmaya çalışırım..

sadece bir kez şunu yaptım; metrodan indim ve yürüyen merdiven yerine engelli asansörüne yöneldim, asansörün önünde iki tane kokoş teyze, bi tane sırrım gibi delikanlı, bi tane genç kız, bi de yaşlımtrak amca vardı.. ben bir müddet bekledim, tam asansör en aşağı ineceği kapıları açılacağı sırada yanımdaki arkadaşıma:

-ya birader, vicdanım sızlıyor, engelli asansörüne böyle sapasağlamken binmek hiç hoş değil, Allah'ın sopası yok ya cidden engelli olursak, Allah muhazafa!

dedim ve uzaklaştım..

devamını gör...
birkaç yıl önce bir habere konu olmuştu bunlar. efendim girmişler engelli asansörüne, Allah sıhhat versin, hepsi de sapasağlam. kalmamışlar mı asansörde kilitli. itfaiye geliyor kurtarıyor bunları. sonra muhabir soruyor.. "neden engelli asansörünü keyfi kullanıyorsunuz?" cevap baskın basanındır nevinden.. "biz girdik kilitli kaldık, ya bi' engelli kalsaydı n'olacaktı?!"
devamını gör...
insan müsveddeleri. az da değiller. her geçişimde en az 10 tane görüyorum bunlardan asansörün önünde. sizin için tek dileğim sizin gibi insan artıkları yüzünden her gün taşıma haddinden binlerce kilo fazla taşıyan bu asansörlere muhtaç olacak duruma gelmeniz ve kotasından fazlasını taşıyan asansörün bindiğinizde çalışmaması. bir millet bu kadar ikiyüzlü, arsız olur hakkatten.
devamını gör...
bir cesit engellidirler belki.

bir de itiraf edecegim, eger onunde herhangi bir engelli kimse yoksa ve bossa ve bir iki kisi cikiyorsa ve metro haddinden fazla yerin dibindeyse ben de kullaniyorum nadiren. ama oncelikli olarak ne bir engellinin hakkini gasp ediyorum ne de bos yere calistiriyorum. tanrim, ben kotu biri miyim?
devamını gör...
engelli neydi...
sadece tekerlekli sandalye engelli asansörü değil ki onlar.
adamda siyatik vardır, bel fıtığı vardır, 20 dakikadır yürüyordur metro için, hastadır, yaşlıdır, vs.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar