#haber  #özgürler 

istanbul büyükşehir belediye başkanı mevlüt uysal'ın söylemi. bu ne demek şimdi aga? önceliği en fazla oy aldığın yere vereceksen, sen tüm istanbul halkının değil akp'ye oy veren istanbulluların belediye başkanısın demektir. kaldı ki yerel hizmetlerin bölgelere dağılımında oy kriteri esas olamaz. saçma ve talihsiz bir açıklama.


--- alıntı ---

"ak parti kurulduğundan bugüne baktığımız zaman arnavutköy oyu en fazla olan ilçelerimizden birisi. sayın başbakanın o konuda büyükşehir olarak arnavutköy'e borcumuz olduğunu düşünüyorum. bizim şu anda birinci önceliğimiz metro. metroda da birinci önceliğimiz en fazla oy aldığımız yerler olacak inşallah. sultanbeyli, ihalesi yapıldı. inşaatı devam ediyor. bu yıl içerisinde de vezneciler, arnavutköy metrosunun ihalesini yaparız. kongreler yenilenme diyorum. inşallah bu yenilenme ile metro sözünü de verdik. arnavutköy'den daha yüksek oy bekliyoruz diyorum"

--- alıntı ---

kaynak
devamını gör...
neden şaşırdığınızı anlamadığım söylem.
adamlar açık açık zihniyetlerini söylüyor işte, yıllardır farkında olduğumuz şeyleri işitiyoruz.
devamını gör...
gerçek olmayan söylem diyebiliriz. zira istanbul'u yatırım- oy oranı şeklinde gözden geçirirsek fark ederiz ki garanti yerlere fazla yatırım yapılmaz sadece yapılacağı rivayeti dolaşır. taşı toprağı oy olan sultanbeyli buna güzel bir örnektir.
devamını gör...
yüzsüzleşmeye başlayan politikacıların göstergesidir. eskiden de durum böyleydi belediyelerde ama bunu dile dökmeye çalışacak kadar yüzsüz değildi kimse, yanlışlatını göstermemek için çaba sarfederdi insanlar. halktan ya da haktan korkulurdu. prosedüre uydurulmaya çalışılırdı bazı şeyler ama artık anlaşılan yanlışı göstere göstere yapacak bir de resmi açıklamalarda bulunacak kadar hiçbir şeyden korkuları olmaksızın ne yaparsanız yapın biz zaten bildiğimizi okuyoruz moduna girdiler.
devamını gör...
mevlüt uysal'ın kendi topuğuna sıktığı açıklama olmuş. çok talihsiz . istanbul'da bu politika hiçbir zaman uygulanmamıştır. tüm ilçelere aynı şekilde hizmet götürülmüştür. bu açıklama karşılıksız kalmayacaktır bence.
devamını gör...
bu açıklamanın tam tersi de yapılan tüm icraatleri eleştirip en başta da kendi kullanan onursuzların yaptıklarıdır..
bazı sığırlar da hem eleştiririm hem kullanırım yüzsüzlüğünde onurun varsa eleştirdiğin şeyi kullanmazsın olur biter hırt..
devamını gör...
neden bu kadar şaşırıldığını anlamadığım ifade. bu ve bunun gibi cümleler her zaman bu kadar açık ifade edilmese de , bu düşüncenin ya da vizyonun son yıllarda hakim olmadığını kim söyleyebilir.

belediyecilik ile öne çıkan siyasi bir hareketin günümüzde ulaştığı noktayı ortaya koyan beyan.
devamını gör...
--- alıntı ---

istanbul belediye başkanı kim? diye sorsanız ben hâlen kadir topbaş derim. yeni başkanın ne adını biliyorum, ne de eski görevini.

yani diyeceğim, isterse istanbulu metro ağıyla örsünler yine de atanmış bir memurdan öteye gitmeyecek.

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar