eğer başıma iş gelmeyecekse söylemeliyim ki, bir şirketim olsa, çavuşoğlu'nu oraya temizlik şefi dahi yapmazdım. geçen yüzyıl'ın ve bu yüzyıl'ın en başarısız dışişleri bakanıdır.

fransız parlementere verdiği yanıt konusunda da, her hangi bir diplomatik dile uygundur diyebilecek kimse varsa buyursun gelsin. işin türkiye haklı, fransız parlementer haklı tarafında değilim. lakin olaya çok yabancı bir insan bu yanıtı görse, türkiye'nin tezleri çöker. bu mudur vatanı savunmak? biz miyiz vatan haini, yoksa ülkemizi kıraathane diplomasisiyle yönetenler mi?
devamını gör...
dışişleri bakanının yaptıklarını belki tartışabiliriz ama bu konuşması içinde fransızlara bunu yapması muazzamdır. bu arkadaşlar nezaketten üsluptan ara sıra böyle yaptıklarını hatırlatmak gerekir yoksa burunları uzar. cezayir ruanda unutturulmamalı.
devamını gör...
tarihi kazananlar yazar diyerek niyetini açık bir şekilde ortaya koymuş kadına verilmesi gereken cevabı vermiştir. tabii daha profesyonelce ve daha sakin ve ince dokundurmalı olsaydı çok daha iyi olurdu bu da olumlu.

öte yandan fransız parlamenterin tavrı ve soruyu yöneltişi mi diplomatik dile uygun?
devamını gör...
bir bakanı yaptığı işten dolayı eleştirirken ortalama bir zeka gerektiren sözlük yazarlığını bile doğru düzgün yapamamak ayrılıkçı zevatların kapasite turnosolü işlevi görüyor. yanıt nerede? hangi söyleme yanıt verilmiş? alıntı yok, kaynak yok. işkembeden bir eleştiri var ki eleştiri "kıraathane diplomasisi" gibi bir aşağılama içerirken metni kıraathane seviyesinin de altında sunmak oldukça garip.

mevzuya gelince; ben fransa parlamentosunu sağlıklı bir kadına benzetiyorum. sağlıklı bir kadın doğası gereği belirli bir sıklıkta hasta olur ve vücudu pis kanı dışarı atar afedersiniz. fransız parlamenterler de üzerlerine vazifeymiş gibi, fransa halkının derdi buymuş gibi, soykırım iddiaları söylemleri fransa'yı ileriye taşıyacakmış gibi düzenli olarak bu meseleyi gündem yapar ve avazları çıktığınca içlerindeki nefreti dışarı atarlar. tek bildikleri provokasyon, tek bildikleri manipülasyon!

bakanın üslubu uluslararası diplomasiye uygun olmayabilir ancak dikkat edilmelidir ki bakan seviyeyi muhatabının seviyesine inerek irdelemiştir. ne demiştir;

--- alıntı ---

"soykırım ve tarih konusunda türkiye'ye ders verebilecek en son ülke fransa'dır. çünkü ruanda'da, cezayir'de olanları unutmadık. fransa kendi karanlık tarihine baksın, türkiye'ye ders vermeye kalkmasın. fransa gibi ülkeler bir şeye alışmıştır. hep patronluk taslayacaklar, hep başka ülkeleri eleştirecekler, aşağılayacaklar. türkiye tarafından ya da başka bir ülke tarafından eleştiri geldiği zaman da şok olacaklar. uluslararası hukuk konusunda türkiye'ye ders vermeye çalışıyorsunuz. burada benim söylediğime bile tahammül göstermiyorsunuz ama macron'un aldığı karar fransa anayasa mahkemesi'nin aldığı kararlarla çelişmiyor mu? çelişiyor. aihm'nin kararlarıyla çelişiyor mu? çelişiyor. geçmişte yer alan bir olayı soykırım olarak tanımlamak siyasilerin görevi mi? bm kararlarını okudunuz mu? siz siyasiler tarihle ilgili olaylar hakkında karar vermeyi kendinizde hak olarak görüyorsunuz. soykırım konusunda türkiye'ye ders verecek son ülke fransa'dır. fransa önce kendi tarihine baksın tepeden ders vermeye bakmasın. cezayir’de, fransa’da olanları unutmadık. siz kendinizi üstün görmeye devam edin ama size haddinizi bildirmeye devam edeceğiz" 

--- alıntı ---

https://www.cnnturk.com/vid...

soykırım vardır yoktur, atalarımız suçludur masumdur bilmem. bu konudaki kaynaklara da güvenmem Allahu alem. doğrusunu Allah bilir. ancak ben de şunu biliyorum. bu mesele bizim meselemiz. bu mesele ermeni-türk meselesi. diğer mesele kürt-türk meselesi. bunlar ne fransızları bağlar, ne de diğer avrupalıları! tarihi karıştırıp öznel yargılara bağlı hataları(?) sürekli gündemde tutmak kimin haddidir? elbette haddini aşana haddini hatırlatmak temsilcimizin vazifesidir. bundan rahatsız olanlar türkiye kelimesine bile katlanamayıp "tc" diyenler, tbmm'ye pkk lehine slogan atarak girenler, tsk'nın meşru operasyonlarını sivil katliamı gibi lanse ettirmeye çalışanlar...

derdinizi çok iyi anlıyoruz. açıkça söyleyeyim; derdinizde boğulup gideceksiniz. ya bu milletin değerlerini sahipleneceksiniz yada tüm milletler gibi bu aykırılığın bedelini ödeyeceksiniz. siz tam aradasınız. asla çıkıp mertçe içinizden geleni söyleyemezsiniz. korkaksınız! onun için bu haldesiniz. başka da diyeceğim yok.
devamını gör...
bir kere başlık hatalı olmuş. ikincisi yanıt değil ayar şeklinde açılabilirdi . sözlük raconuna daha uygun.

fransa halt etmiş. fransa kim ki!!
devamını gör...
söyleyişteki güçlülük, kendinden emin olma, duraksamaya mahal bırakmayan ve bir çırpıda söylenebilecek herşeyi söyleme içerir, konuşma bir mahalle ağzı içermiyor, uslupsuz bir tavır değil. bilakis hak edildiği şekilde mukabele edilmiş, nezaketle geçiştirilmemiş.
devamını gör...
iyisi kötüsünü bilmiyorum. konuştuğu dil doğru mu yanlış mı bilmiyorum, gerçekleri mi yalanlarını mı konuştu ilgilenmiyorum, artstlik mi yaptı, başarısız mı, yetersiz mi hiç umrumda değil tek bildiğim şey ağzını açtıktan hemen sonra dolar 5,82'ye kadar fırladı. sanırım zorlarına gitmiş olacak ki ekonomik bazı şeylere de zarar verilmeye çalışıyor gibi iyimser bir yorum yapılabilir ya da çok yanlış bir üslup seçtiği için ekonomimiz zarar gördü gibi kötümser bir yorum da. gerisi size kalmış.
devamını gör...
bir devlet can havliyle, ölmemek için debelenirken düşmanıyla işbirliği yapan, yapma potansiyeli görülmüş içindeki topluluğu sürüyor ve o sırada acı olaylar yaşanıyor. karşılıklı kayıplar yaşanıyor. can havliyle nefsi müdafaa yani bir nevi.

öbür bir tanesi ise alakasız olduğu kıtaları daha iyi sömürebilmek için adını güzel şeyler koyarak vahşi cinayetlere girişiyor.

o öbürü, yıkılmış bir ülkenin davasını güderek ders vermeye kalkıyor.

içimizde içten içe fransızların asilliğine inanan baya insanımız var ve artıyor, farkında mısınız?
devamını gör...
böylesine milli bir meselede bile "eski türkiye" "yeni türkiye" ayrımını ortaya koyması bir ak partili olarak beni ziyadesiyle mesut etti.

ak parti her şeyin üstündedir.
devamını gör...
görüyorum ki aramızda halen daha batının bizi adam yerine koyduğuna inanan avanaklar var. yazık.

çocuğum sen ultra rafine, dinsiz ateist, ne derler ona, dünya vatandaşı olsan da ikinci sınıf insansın zira türksün. türk kökenlisin.

batının seni adam yerine koyması için ben ermeni kökenliyim, bizans soyundanım falan demen gerekiyor. bilesin istedim.

onun haricinde çavuşoğlu fransız karıyla resmen güreşli film çekmiştir.

fransız 'arogansına' hakettiği cevabı hardcore bir biçimde vermiştir.

her ne kadar bu aralar akp'den umudu kesmek üzere olsam da, bu gibi şık hareketler helal olsun dedirtiyor arada. doğruya doğru.
devamını gör...
yanıt değil 24lük bir ayardır. bana göre çavuşoğlu nun bugüne dek yaptığı en güzel şeydir.

ayarın ne denli sağlam olduğunu anlamak için içimizdeki ermeni kırıntılarına bakmak kafidir. onlara sağlam koyduğuna göre taş gediğine oturmuştur.

ruanda, cezayir ve diğer afrika ülkelerinde yapılan soykırıma sessiz kalan sözümona halkçıları ve tatlı su sosyalistleri her yerinizden öpsünler sizi.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar