efendim hariciye nazırımız mevlüt çavuşoğlu’nun isveç dışişlerine bakan hanımefendi’ye “kürtlerin hakları dediğinizde, pkk kürtlerin temsilcisiymiş gibi konuşuyorsunuz” diyerek söze başladığı, ardından karabağ’da, kıbrıs’ta ve suriye’de neden insan haklarına yaraşır şekilde hareket etmeyip ikiyüzlü davrandıklarına dair verip veriştirdiği yanıttır.konuşmanın satır aralarından mevlüt çavuşoğlu’nun basın toplantısına geçmeden önce içeride hanımefendiye bu söylediği meseleleri hep izah ettiğini ancak ann linde’nin sanki bunlar konuşulmamış gibi basın toplantısında kendi ezberini tekrarladığını anlıyoruz. neyse ki mevlüt başkan sözünü sakınmamış.

hep söylerim, batı dünyası kendi vatandaşına karşı medeni ve saygılıdır. dünyanın geri kalanı isterse yansın umrunda olmaz, kendi refah medeniyetine bakar. o medeniyete de koca afrika kıtası’nın, bütün bir güney amerika’nın sömürülmesiyle ulaştıklarını ise görmek istemezler.
devamını gör...
hanımefendiyi isveçli ikea köşe takımı gibi parçalarına ayırıp al bunlar döşememargburh dizaynı evde birleştirirsin diyerek paketlediği toplantı. gym'e gitmeden yağ yakıyorum son zamanlarda..
devamını gör...
kadın teşekkür edip münakaşaya girmeyeceğini söylerken bile laf sokuyor yine ifade özgürlüğü bilmem ne mesajları veriyor. bakan da sakince sözünü kesip mesajını engelliyor. söylediklerinin hepsi güzel. bugüne kadar ki batı merkezciliği çifte standartçılığın bir eleştirisi. söylenmesi gerekenler. ayrıca sakinliği ve sabrı da takdire şayan.
devamını gör...
kameralara karşı şovdan başka bir şey değildir. kameralara kapalı odalarda ne tür muhabbetler ettiklerini merak etmekteyim ben asıl.
ayrıca devletin üslubu bu olmamalıdır. kendi meclisimizde bile ayıplanacak bir tavırla, bir başka ülkenin temsilcisinin karşısında gülünç duruma düşürülüyoruz. devletimizi temsil edebilecek bir tane siyaset adamı yok. uganda dış işleri bakanı dahi daha seçkin kalır bizimkilerin yanında.

edit: imla.
devamını gör...
çavuşoğlu gayet kibar konuşmuş. keşke sövseydi. adam geliyor sizin ülkenin demokratik değil çünkü pkklılara şunu bunu yaptınız diyor. he salak gavur, ne yapsın devlet eşkiyaya yol mu versin? adamlar demokrasi derken senin benim hakkımı değil bunu kastediyor. gelmiş senin suriye'de ne işin var diyor. sanki biz suriye'ye çok meraklıyız. eksiden üsluba kızıyordum ama yok bizimkiler haklı.
devamını gör...
gençlik heyecanını kaybetmiş be!

normal şartlarda bu başlık "... yanıt" değil de ".... ayar" olarak açılır ve günlerce gündemde kalırdı. altında cehape ve mehape zihniyeti ile akepe zihniyeti çarpışır ve ortaya çekirdek çitleten temaşa çıkardı. en az 3 ban ile 2 uzaklaştırma cezası sol şeritte mahlas renklendirirdi.

gençlik ateşi sönmüş...
devamını gör...
damda duran kiremit ya da o laflar boy boy gibi başlayan bir cevap vermediği sürece sıkıntı yoktur. hatta böyle başlayan cevaplar verse bile sıkıntı yoktur.
zira yüzlerce yıllık bir geçmişi olan diplomatik dil, uluslararası ilişkiler dünyasından silineli epey oluyor. o yüzden her şey, her şekilde söylenebilir artık. isveçliyi kast ederek söylemiyorum elbette ama macron, trump, johnson gibi tiplerin olduğu bir camia söz konusu.*
devamını gör...
bu işveç devleti zamanı tarihinde bizim of'lu sanayi ustasına ,aman pardon bakanına yerli araba modeli olarak 2-3 otomobili 300 milyon liraya kaşkallamıştı.( dolar 3,5 lira falandı o zamanlar) yani ne desek boş ,icraat sıfırın altı -35..
devamını gör...
hehe o 'nothing is personal'ı iyki ekledin mevlüt. o kadar heycanlı ayar verdin ki kadın 'dalar mı lan acaba?' diye kesin düşünmüştür; şaşkınlığından belli. ama şaşkınlığının hiç bu açıdan bakmamıştım şaşkınlığı olmadığı kesin. olsa olsa bu yapış yapış popülizmedir şaşkınlığı.

neyse uzun, sıkıcı ve demagoji dolu bir yanıttır. ben dinlerken sıkıldım, düşün bunu bir isveçli dinleyecek de adam haklı diyecek. tabi eğer dışişleri bakanı mevlüt içeriye değil, dışarıya konuşuyorsa...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar