mevlüt çavuşoğlu

başbakan recep tayyip erdoğan, avrupa konseyi parlamenterler meclisi (akpm) başkanı mevlüt çavuşoğlu'nu kabul etti. başbakanlık merkez bina'da gerçekleşen kabul basına kapalı gerçekleşti.
devamını gör...
62. hükümetin yeni dışişleri bakanı. ahmet davutoğlu'ndan boşalan göreve getirilmiştir.
2002 yılından bu yana antalya vekili olması hasebiyle 2015'de üç dönem kuralına takılacak olan, dolayısıyla dışişleri bakanlığı'nın dokuz ay kadar süreceğini söyleyebilirim.
devamını gör...
henuz 5 yıl gecmeden az kalsın tr'yi yeniden bmgk geçici uyesi yapacaktı. bm tarihinde olmayana yaklasmis olmak bile buyuk basarıdır... bardagın bos tarafına cemaaciler +chpliler + bilumum ne varsa bakabilir bir de dolu tarafı vardır. ben oraya baktım.
devamını gör...
akparti antalya milletvekili. ayrıca dışişleri bakanı.

--- alıntı ---

Mevlüt Çavuşoğlu, 5 Şubat 1968'de Alanya'da doğdu. Baba adı Osman, anne adı Fatma'dır.

İş Adamı; Ankara Üniversitesi SBF Uluslararası İlişkiler Bölümünü bitirdi. ABD Long Island Üniversitesinde Ekonomi dalında master yaptı ve öğretim görevlisi olarak çalıştı. 1993'te AÜ Avrupa Birliği Uzmanlığını tamamladı. Bilkent Üniversitesinde doktora programına başladı ve daha sonra, İngiltere'de London School of Economics'te "çevre ekonomisi ve sürdürülebilir kalkınma" konusunda doktora çalışmasını sürdürdü.
Aynı okulda Türk Derneği Başkanlığını yürüttü. Çevre Bakanlığında Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) adına çalıştı. Adalet ve Kalkınma Partisi Kurucu Üyesidir.
22 ve 23. Dönemde Antalya Milletvekili seçildi. 23. Dönemde AKPM Türk Delegasyonu Başkanlığı, Göç, Mülteciler ve Nüfus Komisyonu Başkanlığı, Denetim Komisyonu Üyeliği, Bosna-Hersek Eş Raportörlüğü, Avrupa Demokratik Grup Başkan Yardımcılığı ve Sözcülüğü görevlerinde bulundu. Avrupa Konseyi Parlamenter Meclis Başkanlığına seçildi.
İngilizce, Japonca ve Almanca bilen Çavuşoğlu, evli ve 1 çocuk babasıdır.

--- alıntı ---
devamını gör...
avni özgürel'in işaret ettiği yeni başbakan adayı. direk söylemedi ama işaret etti. olabilir mi?

lakin birkaç gündür hakkında olumsuz bir kampanya yapılıyor ufaktan ufaktan..bakalım iş nereye evrilecek?
devamını gör...
hindistan'a gidiyorum diye yola çıkıp iran'a uğramış. hayırdır ne işler çeviriyorsunuz? enerji anlaşmaları falan deniyor ama suriye ile ilgisinin olduğu da muhakkak..
devamını gör...
öyle görünüyor ki, rusya ve iran'la birlikte suriye politikasında köklü değişimlere gidecekler. bu sabah bir internet sitesinde numan kurtulmuş'un mevcut suriye politikasını eleştiren sözlerine yer verilmişti. türkiye'deki terör hadiselerini suriye politikasındaki hatalara bağlar minvalde sözler ediyordu. numan kurtulmuş bunu kendi kafasına göre konuşamayacağına göre, artık bu anlamda somut adımlar atılmaya başlanmış demektir. inşallah hem memleket için hem de bölge için hayırlı olur.
devamını gör...
almanya dışişleri bakanı'nın telefonda bekletti sonra da görüşmedi diye dün bir haber çıkmıştı, yeni açıklaması da şuymuş: "türkiye'de çok yoğunuz, çok işimiz var. benimle görüşmek istiyorsan, benim uygun olduğum şartı gözetmelisin."

çok ayıp oluyor ama, kos-koca alman dışişleri bakanlığı makaraya alınacak bir makam değil! almanlar da misilleme olarak muhterem fahri devlet adamımız can dündar'ı saraylarda ağırlamış! nasıl kukla olunur seminerlerine başlamış söylendiğine göre..

bu arada almanlar en fazla teröristi barındıran ülkelerin başında geliyormuş. pkk, fetö, dhkp-c.. tabi bize göre terörist onlara göre hepsi çiçek çocuk.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar