mezarcı

yakında vizyona girecek bir film. 4. uluslararası antakya film festivali'nde 3 ödül birden toplamış. yönetmen talip karamahmutoğlu usta yazar osman şahin'in öyküsünden sinemaya uyarlamış.

değişik, ilginç bir konusu var gibi.

''yeni bir hayat kurmak umuduyla işçi olarak gurbete gittiği almanya'da mezarcılık konusunda ustalaşan ejder, babasının ölümü üzerine memleketi dalaman şerefler köyü'ne döner. ejder'in köyündeki yerli ve yabancıların oluşturduğu milyon dolarlık yaşam alanları, ejder'in mezarcılık konusunda ki birikimlerine yeni ufuklar açar.

milyon dolarlık evlerde oturan bu insanları, öldükten sonra köy mezarlığına defnetmek fikrine karşı çıkan ejder, "aslan yattığı yerden bellidir" felsefesi ile yola çıkarak, ölecek her varlıklı insana ölümsüzlüğü simgeleyen zeytin ağaçları altında sonsuz bir yaşam vaat eder.

kişiye özel mezar tasarımları ile cennete giden bu yolda müşterilerine eşlik eden ejder ve şirketi "yatay mezarcılık, öldükten sonra bile yanınızda olacak..." sloganı ile işler yolunda giderken, kasabaya sonradan yerleşen bektaş'ın travmatik hikayesi ile yüzleşir.'' olaylar olaylar...devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar