mezarlıktan yükselen inleme sesleri

çok sır kapısı, kalp gözü izleyen ya da menkıbeler, dini masallar okuyan kişilerin hemen dine bağlayacağı sesler olurdu.

ama aydın'da yaşanan olay böyle mistik bir olay değil.

--- alıntı ---

efeler ilçesine bağlı kızılcaköy mezarlığı’ndan gece yarısı yükselen inleme sesleri aydın’ı ayağa kaldırdı. mezarlıkta inceleme yapan jandarma ekipleri iniltinin mezarlardan değil, mezarlıktaki bir kuyuya düşen defineciden yükseldiğini tespit etti. kurtarma ekiplerinin uzun uğraşları sonucu yaklaşık 20 metre derinliğindeki kuyudan kurtarılan defineci, hastaneye kaldırıldı.

ü.i. isimli şahıs bir grupla birlikte kızılcaköy mezarlığı'nda bulunan yaklaşık 20 metre derinliğindeki kuyuda define olduğu yönünde bilgi aldı. gece yarısı gizlice bölgeye gelen ekip mezarlık içerisinde yıllar önce açılmış dar bir kuyuda define olduğunu düşünerek çevresi demir korkuluklarla kapatılıp üzeri de örtülü olan kuyuyu açtılar. oldukça derin olan kuyuya girip gizlice içeride saklı olduğunu düşündükleri defineyi çıkarmak isteyen gruptan ü.i. kuyuya inmek istediği sırada düştü. bacağı, kolu ve kaburgaları kırılan ü.i. kendi çabaları ve yanındaki kişilerin çabaları ile kuyudan çıkarılamayınca arkadaşları şahsı bırakıp gitti.

bir süre sonra bölgeden geçen kişiler mezarlık içerisinden garip bir şekilde inilti sesi duyunca durumu jandarmaya ihbar etti. bölgeye gelen jandarma ekipleri mezarların arasından yükselen inilti sesinin bir kuyu içerisinden yükseldiğini tespit etti.

bunun üzerine aydın büyükşehir belediyesi itfaiye ekipleri, afad ve 112 acil servis ekipleri bölgeye çağrılarak kurtarma çalışması başlattı. kuyu üzerine düzenek kuran itfaiye oksijen tüpleri ile kuyuya inip yaklaşık 20 metre derinlikteki ü.i.'yi uzun uğraşlar sonucu kuyudan çıkardı.

vücudunun değişik yerlerinde çok sayıda kırık olan yaralı şahıs hastaneye kaldırılarak tedavi altına alındı.

--- alıntı ---

buradan
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar