öncelikle mezhep yol demek mana olarak, doğru birdir ama yollar farklı olabilir bunda abartılacak bir durum yok. yani mezhep tercih etmek insanı dinden çıkarmaz. aynı şekilde, tercih etmemekte bir tercihtir bunun bu kadar büyütülecek hakaret edilecek bir tarafı yok. sen uymazsın, ben uyarım problem ne? bunun nesi yanlış? ana hatlar zaten aynı bid'at yok aykırı durum yok. daha fazla bildiğine inandığımız birini örnek alıyoruz olay bu.
devamını gör...
bu eleştiri yapanlar, o mezhep imamları olmasa farz ibadetleri nasıl yerine getirecekti merak konusu. kimse ''bu görerek öğrenilir, nesilden nesile aktarılır'' demesin. bu kulaktan kulağacılığın geldiği yer eski ümmetlerde putperestlik olmuştur. mezheplerin çıkış amacı demeyelim de çıkma sebebi nedir araştırmadan ''peygamber hangi mezheptendi oloooom'' diye kendince mükemmel bir soru sorduğunu zanneden ve saniyede mezhepleri çökerttiğini düşünen nabeyinler her yerde bulunur. peygamber hangi mezheptendi demek haşa hazreti Allah hangi dine tabi demek kadar saçma bir soru. sanki deliller ve mantıklı cevaplar getirsek kabul edecekler. bunlardan bir tanesi daha geçen kuranı aklıyla anlayabileceğini iddia eden meal okuyan herifin tekiydi. Allah bunlara kahretmiş zaten bedduaya gerek yok.
devamını gör...
katıldığım bir eleştiridir. hayır katılmıyorsan adam gibi antitezini koyarsın veya katılmıyorum dersin. karşıdakini aşağılar tarzda ithamlar sadece kendinizi düşürüyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar