michael schumacher

hırslıdır,birazda psikopattır. yağmurlu bir yarışta tur bindirirken kendisine yol vermeyen ve kaza yapmasına sebeb olan david coulthard'ın uzerine yürümüştür.bir sezonun son yarışında kendini geçen kanadalı pilot jacques villenevuve üzerine arabasını kırmış fakat kendi yarış dışı kalmıştır.yağmurlu havaların 1 numaralı pilotudur,efsanedir.
devamını gör...
massa'nın gidişinden sonra f1'e dönmeye karar vermişti. ama boynundaki sakatlık nedeniyle bu kararından vazgeçmiş ve bir daha pistlere dönmeyeceğini açıklamıştır.
devamını gör...
emekli olunca birçok insanin 'bi daha da f1 izlemem' dedigi pilot. daha az vergi vermek için zürih'te yasadigi söylenir. iyi bir aile babasidir ve çocukluk aşkiyla evlenmistir. pole pozisyonundan basladigi yarişlardan ziyade, gerilerden ya da garajdan start aldigi yarişlari daha zevklidir, çünkü üst siralara tirmanmak icin her yolu deneyecektir usta.
devamını gör...
bundan 5-6 yıl önce bir mercedes yetkilisi "bunca yatırıma karşılık kazandığımızda o podyumda alman milli marşının çalınmasını herşeyden çok arzuluyorum" gibi bir laf etmişti, demek istedikleri buymuş, zamanında bize göz kırpmışlarda biz anlamamışız gibi gibi.

not: ayrıca ferrarinin italyan pilot aşkıda buradan gelir.

devamını gör...
cıne 5 formula 1 organizasyonunu yayınlamaya başladığı zamanlarda ismini duymuş velakin maharetlerinden habersizdik. formula 1 = senna olarak lanse edilip fenomen halini almış bir efsanenin ardılı olarak schumacher bazı otoriteler tarafından geleceğin 1 numarası olarak öngörülüyordu. onun sayesinde formula 1 le tanışmış bulunduk. arkadaşlar ile onun üzerinden birbirimize çemkirdik. ferrari'yi nerede ise agnelli ailesinden daha çok bağrımıza bastık. renkleri beni her zaman cezbetmiş olan mclaren takımı yerine kırmızı rengi benimsedim. hakkinen ile olan ezeli rekabetinde arkadaşların hücumları ile karşılaşmayı hiçe sayarak onun yanında yer aldım.

sonunda peşpeşe gelen şampiyonlukları, rekorları ile kısa sürede de olsa devam eden mclaren ve hakkinen hegemonyasına son verdi. schumacher'in altın çağı başladı. bu padişahlık süreci uzun yıllar devam etti. takım emirlerinin hep kendisi lehine işlenmiş olduğu söylense de aslında yeteneğinin ve de hastalık derecesinde olan hırsının meyvalarını topluyordu. sonuç olarak bırakmaması gereken yerde kariyerini sonlandırdı.

tekrar formula 1'e dönme kararı ise bana göre yanlış bir karardı. sen schumacher'in yaşam koçu musun ? sorusu akıllara gelmeden önce herkes o bilindik hali ile hatırlanmak ister düsturunun aklımıza gelmesi gerekebilir. fenomen bir ismin çerez niteliği kazanması insanı sadece hayal kırıklığına uğratıyor. schumacher belki de beni tekrar ters köşeye yatırabilir. angela merkel'in dem vurduğu gibi zaman schumacher hakkında neler gösterecek*, izleyelim, görelim.
devamını gör...
20.
efsane pilottur, evet, formula'da bir çok başarıyı domine etmiştir.

kariyerine başlarken de mika hakkinen gibi bir dev mclaren-mercedes takımında bulunuyordu ama kendisinin ona karşı en büyük avantajı, ferrari takımının oldukça çok olumlu yeniliklerle ve son teknolojiyi üst düzeyde kullanmasıyla olmuştur. bu durum hep şumi'nin lehine işlemiştir.

pilotluk yeteneğine söylenecek söz yoktur ama sahip olduğu ayrıcalıkların azı mika'da bulunsaydı uzun süren bir kapışmaya sebep olurdu. kim bilir, belki de sürekli yapılan bu karşılaştırma yüzünden formula'ya geri dönmüştür, alacağı bir zafer, adının mika'yla anılmasını lehine çevirebilecektir. bakın bu yaşta, ferrari'siz zafer elde ettim diye.

ama yine de formula'ya verdiği değer ve gösterdiği azim takdir edilir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar