mide yanması

yemeklerde lahana, karnabahar, ıspanak, kepekli besinler ve baklagillere ağŸırlık verilerek geçmesi mümkün olan rahatsızlık. kafeinli içecekler ve asitli meyve sularından şŸiddetle kaçınılması gerekmektedir.

devamını gör...
sıkıntılı bir durumdur. bazen insanın nefesini kesecek kadar rahatsızlık verebilir.

çay bardağına biraz su koyulup içine karbonat atıldıktan sonra karıştırıp (suda çözünmüyor) dibine çökmeden tek seferde içilirse kısa süreli çözüm sağlar
devamını gör...
içinizde bir yanardağ varmış gibi hissedersiniz, ifraz ettiği toz bulutu semayı sarıp hava ulaşımını felç etmese de; salgılanan asit, yemek borusu vs. civar bölgeleri etkisi altına alıp yeme-içme trafiğini felç eder. suyun hiç bir fayda etmediği yangınlardan biridir, bir diğeri için (bkz: yürek yangını)

mideniz yanarken yüzünüzdeki ifade de bi çeşit fiili duadır. ya şafi ya Allah..
devamını gör...
hamilelikte bebeğin rahimde büyüyüp mideyi sıkıştırması ile birlikte başlayan rahatsızlık. halk arasında bebeğin saçlı, kıllı... vs. olacağı yönünde tahminlerde bulunurlar bu rahatsızlık için. oysa sadece sebebi midenin bebekle birlikte büyüyen rahim tarafından sıkıştırılmasıdır. yemeklerden önce alınacak bir adet talcid ile yanma hissi önlenebilmektedir.
devamını gör...
(bkz: gastrit) mide yangısı demektir. canı sıkıldıkça yanar gastritli mideler. saatlerce kıvranmanız onun için yeterlidir. rahatlar siz acı çekince çekilir gider. mideniz yanıyosa çiğ sebze yemeyin. alkol almayın sıcak şeyler içmeyin. gazlı içecek almayın. kahveden ve nikotinden uzak durun.
devamını gör...
20.
hayatımın üç illetinden biri. nasıl bir beladır bu ya rab! üstelik yemek yemeği bu kadar seven benin başına gelecek iş miydi.. hala sebebini de bulabilmiş değilim. bazen bi gelir bir ay huzur vermez, bazen bi gider iki ay yüzüme bakmaz.. bu illet sayesinde yıllar içinde o acı tadına rağmen sodayı sever hale geldim.. bi içiyorum ohh miss, eser kalmıyor. ama işte bazen onun da çare olamadığı anlar oluyor ki,evlerden ırak.. içinizden doktor ve endoskopi kelimelerini aynı cümle içinde kullananları duyar gibiyim. aman ha tövbe deyin, o boruboğazımdan aşağı ii-ne-meeez..

(bkz: hayatı zindan eden şeyler)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar