millet aç aç

son günlerde çok sık karşımıza çıkan karikatür. yeni çizildi galiba. ''konuyu saptırmak'' olayını en iyi anlatan karikatürlerden bir tanesi olmuş.
devamını gör...
muhaliflerin ak parti den daha ne istediği sorusu konulu yazının altına özgürce yazılmış milletin karnının aç olduğu belirten bir cümledir. evet millet açtır, lakin tok olan da bir o kadar insan vardır. ben antalya'da yaşıyorum. hafta sonları denizde iğne atacak yer yok, piknik yerleri ağzına kadar dolu, 9 günlük bir bayram tatili oldu yollarda arabalar adım adım km lerce kuyruk oluşturdu. her ülkede olduğu gibi canım ülkemizde de tok insan da var gelir düzeyi düşük insan da. buradan aç edebiyatı yapmak kimseye bir yarar sağlamaz. kimse iş beğenmiyor kardeşim. dilenmek daha kolay. gel camları sil, merdivenleri yıka deyince dilenciye koşarak söverek uzaklaşıyor.
devamını gör...
gece vakti zuhur eden durumdur. olum açsanız gidin mutfağa, bir şeyler yiyin ya da yemek falan söyleyin dışarıdan. etiyopya'da mı yaşıyonuz? ciğerci kedisi gibi anlatıyorsunuz. amacınız ne bilader? *
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar