dün izlediğim haberde alt yazıda geçen bilgi. eğer haber doğru ise durum vahim. arkadaş para mı yetmiyor nedir? madem öyle milletvekilliği maaşsız olsun. gönüllülük esasına dayansın. hem maksat milletimize hizmet değil mi?

kaynak bulununca eklenecektir. bulan arkadaşlar ekleyebilir.
devamını gör...
zaten yapmıyorlar mıydı ki?
ihale kovalama, peşkeş çekme, işyeri ruhsatlandırma, arazi tapulama, ticari komisyonculuk, emlak yönetimi, lobi faaliyetleri...
devamını gör...
e biz bunu zaten hakan şükürün spor yorumcusu olduğu zamanlarda gördük.
neyse en azından artık secere araştırması yapmamız gerekmeyecek işte kim kimin kuzeniymiş falan diye bakmadan şu şirket şu kişinin diyebileceğiz.
mesela one ajans'ı kurup trt'nin işlerini alan erkan mumcu gibi insanlara, daha bardakta mısır gelmeden abdullah gül'ün oğlu falan derken hepsini soy kütüğünü çıkarmıştık kendi akrabalarımdan çok siyasilerin akrabalarını tanıyordum.
yeni gelen sistemle bu da artık ortadan kalktı.
devamını gör...
bildiğim kadarıyla özel sektörde çalışmaları için eskiden beri bir yasak yok. anayasa madde 82'de milletvekillikle bağdaşmayan işler düzenlenmiş vaziyette. duruma göre yapılan iş etik olmayabilir aslında bunun ile ilgili daha kapsamlı bir düzenleme olmalı.
devamını gör...
canları sıkılıyorsa sürekli oturmaktan milletvekillerine çalışma imkanı getirilmesi de olabilir.
devamını gör...
geçinemiyorlar abi, normal. şimdi rahat rahat taksiye çıkarlar, servis atarlar, seyyar satıcı olurlar... canlarım benim, garibanlarım...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar