milletvekillerinin ilkokul mezunu olması

akademisyenleri, üniversite mezunlarını kısaca tüm milleti çıkardıkları kanunlarla yönetmeye çalışŸan insanlar. bizleri temsil eden vekillerin vekil olabilmesi için ilkokul mezunu olmak yeterli.
devamını gör...
kapsam genişletilmeli dedirten durumdur. okuma-yazma şartı bile kaldırılmalıdır. nasıl olsa kanun çıkarmak için el indirmek / kaldırmak yeterlidir.
devamını gör...
"türk üniversitelerinden mezun olmama ama üniversite mezunu olma" şartı koşulmalıdır.
çünkü üniversitelerde de siyasi görüşüne, kimin oğlu, kimin yeğeni, kimin damadı ya da gelini olduğuna göre öğretim görevlisi yapılmış, iki kelimeyi bir araya getirmekten anlamayan bol miktarda "cahil" var.
e onların eğittiği öğrencilerden de ne beklenirse...
devamını gör...
ülkedeki ilkokul mezunu ya da daha asgarisi nüfusu temsil eden kişiler olması nedeniyle çok da yadırganmaması gereken durum.

demokrasi, seçkinleri iktidara taşıyan sistem değildir.demokrasilerde milletvekilleri anakütleden alınmış örnektirler. sorun onların öğrenim düzeyi değil, halk arasında bunların temsil ettiği kişilerin sayısının hala azımsanmayacak sayıda (onları seçtirecek çoğunlukta) olmasıdır. yapının temeli neyse çatı ona göredir.

yaşayan dede ve nenelerinizin, olmadı, ana babalarınızın diploması nedir? soyağacınızda kaç üniversite mezunu vardır? dahası ülkede üniversite mezunlarının oranı %20 yi buluyor mu?
gerçekçi olalım. meslek yüksek okulunun birinci sınıfına girmiş buzağı edasını terkedelim!

(bkz: geri kalmış ülkenin ileri gitmiş evlatları)
(bkz: insani gelişmişlik endeksi)
devamını gör...
elazığ milletvekili septioğlu amca vardı..meteorolijiden sorumlu bakan idi..bir yakınının il müdürü olmasını emreder müsteşarına...müsteşarı itiraz eder ...efendim o şahıs ilkokul mezunu..o yüzden il müdürü yapamayız der..bakan kızar..ben de ilkokul mezunuyum der..nasıl bakan oldum...rivayet muhtelif olup,dialog mevzuu dur..
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar