sayın erdoğan'ın bazı bakanlarla videolu görüşmeleri esnasında milli eğitim bakanı sayın ziya selçuk hocanın görüşme sonunda sayın erdoğan'a sarfettiği saygı sözü.
link

şimdi tabi milli eğitim bakanlığının sistem gereği cumhurbaşkanına bağlı olmasından dolayı bunu normal görebilme durumumuz var.

fakat milli eğitimin başındaki bir eğitimci, bir profesör, bir hoca olup da ihtisas alanı olduğu bir konuda birine, kim olursa olsun, "bir emriniz var mı?" diye sorması bana garip geldi.

ekstra saygı hakeden ve tüm türkiye'nin başarılı olacağı konusunda belki mutabık kaldığı tek bakan* olan milli eğitimin başındaki bir hocanın cumhurbaşkanı da olsa "bir emriniz var mı?" diye sorması olmamış.

bakanlığın değilse hocalığın izzeti var.

bu sözden sonra ziya hocaya bakışım değişti açıkçası.

bir milli eğitim bakanı bir de diyanet işleri başkanı kimsenin iki dudağının arasına bakamaz.
devamını gör...
bunun nesi neden eleştiriliyor ben halen daha anlamış değilim..

emriniz var mı diye soran kim? milli eğitim bakanı. sorduğu kişi kim? reis-i cumhur.

yahu açın bakın osmanlı tarihine defterdarlar, sadrazamlar padişah ile nasıl konuşurmuş.. haa kadı ve şeyhül islam belki bu tarz emriniz var mı diye konuşmaz padişah'la ama kardeşim konuştuğumuz kişi recep tayyip erdoğan..

bence bu kadar olacak, olmalı da. doğrusu da budur.
devamını gör...
gayet normal olan durum.
kendisi bakan olarak cb ye bağlıdır, alt üst ilişkisi vardır ve yahut olmasa dahi nezaketen üste sorulur.

normal hayatta, işlerimizde de yapıyoruz bunu abartmaya lüzum yok.
devamını gör...
içimizdeki norveçlileri şaşırtmış durum. arkadaşım türk devlet geleneği böyle bir şeydir. her devlet kurumunda ast-üst ilişkisinde kullanılır bu ifadeler. böyle şeyler eleştirilince ben şaşırıyorum gerçekten ciddi bir tenkit konusu bulunamıyor mu diye?
devamını gör...
beni son derece üzmüş bir videodur. bir osmanlı muhibbi olarak rey vererek kafirin böğrüne vurduğuma iman ettiğim ulul emrin, ruy-i zemin olan bir zatla böyle yüz yüze konuşmasına taaccüb ettim. ecdadımız böyle yapmazdı. devlet-i ebed müddeti aliye'de kullar , asla sultanın yüzüne nazar edemezlerdi. sadakatleri ve vasıflarına göre rütbe alırlar, buna bağlı olarak etek, yen ve elöpecekler belirlenirdi. öyle herkes de el öpemezdi. halifenin yüzüne bakmak ise sadece sadrazama tanınmış bir imtiyazdı. ben bu yönetici neslinde ecdada layık olamama durumu görüyorum.
devamını gör...
izlemedim linki fakat bir emriniz var mı diyince niye bakanlığının ve hocalığının izzeti ayaklar altına alınmış olsun. asıl bunu demek şahsiyetin ayaklar altına alınmasıdır. bu ne yalakalık ne başka bir şeydir. kibirden uçacak millet ve iddia ediyorum aynı cümleyi bir astı söylese böyle bozuldukları kadar da hoşlarına gider.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar