milli iradeye saygı mitingi

bugünlerde ak parti tarafından rte'nin popülaritesine popülarite katmak için düzenlenen mitingler.

bugün saat 5'te ankara sincan'da, annem babam balkonda. önce rte'yi balkondan selamlayıp sonra meydana gideceklermiş. önümüzdeki ana caddede trafik tıkanmış durumda. araçlar gıdım gıdım ilerliyor. hava bozdu gibi, her an yağmur yağabilir. mekan tam olarak sincan eski pazar pazarı.

aslında meydana inip gözlemlerimi sizlerle paylaşmak isterdim ama hiç havamda değilim. hatta cogito sözlük adına muhabirlik yapıp, ortamdaki kişilerin duygu ve düşüncelerini paylaşmak bile olurdu.

devamını gör...
gözünü kin ve nefret bürümüş, kibirden kör olmuş birilerinin konuşmalarına sahne olabilir, kim bilir. zafer kutlamasına dönüşememesi için bütün imanımla dua ediyorum.
devamını gör...
neresinden tutarsam elimde kalacak miting! maaş verip tuttuğu destekleyicilerinden mi başlasam, yoksa ellerine zorla tutuşturulan ama bedava dağıtılan türk bayraklarından mı başlasam. yoksa adam toplamak için tüm devlet imkanlarının seferber edilmesinden mi. yoksa melih gökçek'in 'taşeronlarına; '' eğer bu mitinge gelip iradeye saygı göstermezseniz hepinizi fişlerim tadında cümlelerinden mi yoksa tayyip diktasından mı? hangisinden başlasam bir türlü bilemedim ben.
devamını gör...
yazıklar olsun dediğim durumdur. sabah işe gelmek için otobüs bulamadığım ama binlerce yalaka , din istismarcısının penguenler gibi sıkıştırılarak benim vergilerimle götürüldüğü mitingdir. şayet gerçekten işlahi adalet varsa ben bunların hiç birine hakkımı helal etmiyorum.ahirettede huzur bulamasınlar haklarını yediklerinden.
devamını gör...
ne giderim ne destek veririm arkadaş bunlar birbirlerini yer ancak direnişciler de aynı akp de aynı şu süreçte adam gibi duran bir tek siyasi parti var oda milliyetçi hareket partisi. gercekten ne oyuna geldiler nede başka bir şey.. ayrıca koyun diye hitap ettiğimiz kişiler bizim halkımız burası özgür bir ülke ise herkesin düşüncesine saygı duymalıyız ve sağduyuya ihtiyacımız var.

(bkz: saygılı ol cigerimm)
devamını gör...
hangi saiklerle olsun bir şekilde mitinge gidenlere koyun, din istirmacısı, yalaka vs diyerek aşağılamaya çalışmak ne kadar da sevimli geliyor bize. taraf yahut taraftar olmak bize kibirli bir uslub ile aşağılamayı vermemeli. nasıl biri "bu eylemlere gitmek farzdır diyerek" en hafifinden fanatikliğin dibine vuruyorsa bu şekilde de küçük görerek aşağılamaya çalışmak insafsızlıktır. zor zamanlarda meselelere ayıklayarak bakmak elbette çok kolay değildir.
devamını gör...
işine gücüne gitmeye çalışan insanların hakkı elınden alınarak otobüsler kaldırılıyorsa , mitinge gitmeyen halka kardeşim otobüsünüzü mitinge götürdük beklemeyin başona bile denmiyorsa. her türlü yobazlık vardır. bu sebepten fanatizmle haksızlığı karıştırmamak gerek.
devamını gör...
hala akp'ye oy verenlere koyun, makarnacı, akılsız diyerek insanları aşağılayan, üstten bakan, elitist kemalist ne haltsa işte kendilerinden başka kimsenin seçim hakkına, iradesine, tercihine tahammül edemeyen zavallılar olduğu sürece daha çooook miting yapar tayyip, daha çooook oy toplar. memleketimin güzide muhalefeti sağ olsun hepsi akp'ye çalışıyor sanki. hala anlamadınız değil mi mesele tayyip meselesi değil, mesele o hor gören ulusalcı kemalist kafadan bu milletin çok çekmiş olması. bir de şöyle bir durum var hangi belediye kendi partisinin mitingine adam taşımıyor ki ilk defa yaşanmıyor bunlar örneklerini siyasi tarihimiz boyunca çok gördük, chp'de de gördük başkalarında da. insanlar bu mitinge makarna ve kömür almadan da gidebiliyorlar yani etrafımda akp'ye oy vermemiş olduğu halde bu mitinge gidecek çok kişi var. haaa bu miting yapılmasa daha iyi olmaz mıydı, daha iyi olurdu tabii bence, bu kadar kutuplaşmanın olduğu bir dönemde başbakan mitingden vazgeçse daha iyiydi. ancak başbakan'ın kibriyle yarışan taksim dayanışma kibri birbiriyle çakışınca ortaya bu muhteşem kardeş kavgası çıktı işte. iki taraf el birliğiyle memleketin içine etti şimdi de kim daha çok adam toplayacak kavgasındalar.

not: akp'li değilim, hiç olmadım. nedense illa iki taraftan birinin kör kütük sevdalısı, hık deyicinin pık deyicisi olmamız bekleniyor ama çok şükür öyle değilim.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar