milli piyango imam hatip lisesi

kumar parasıyla kurulan lisedir.

diyanet işleri başkanlığı'nın "kumar" olarak kabul ettiği milli piyango’nun 3.9 milyon tl "imam hatip harcaması" yaptığı iddia edildi. cemaat'in gazetesi yarına bakış'tan isa sezen'in haberine göre, ankara tevfik ileri anadolu imam hatip lisesi’ne milli piyango tarafından 3.9 milyon lira bağış yapıldı. karşılığında okula milli piyango’ya teşekkür plaketi asıldığı belirtildi.

diyanet’in “piyango haramdır, bu yoldan yapılan hayır geçersizdir.” şeklinde fetva verdiği biliniyor.

haber ve haberin devamı.
devamını gör...
devlet, faiz ve kumarı yasaklama yolunda bir adım atacak olsa, ortalığı ayağa kaldıracak olanların şaşırmasına şaşırdığım okul. faiz ve kumarla herhangi bir sorunu olmayanların, söz konusu camiler ve imam hatipler olunca kural adamı olması epey ilginç. sorun camilerin ve imam hatiplerin haram paradan gelen vergilerle desteklenmesi değil ki, sorun cami ve imam hatiplerin kendisi, hadi itiraf edin... tartışmayı "haram paradan gelen vergilerle yapılıyor" bağlamına çekmek yersiz o yüzden. yoksa biz de çok istiyoruz biliyor musunuz şeriatı getirelim, faiz ve kumarı yasaklayalım, ülke cennete dönsün falan. nasip...
devamını gör...
(şeyhülislâm) veli efendi hipodromu kadar oksimoron bir yapı. müslüman milletin laik, demokratik devletle olan münasebeti belirli noktalarda bu tip kara mizah unsuru durumları doğurabiliyor.
devamını gör...
okulun adı milli piyango değil anladığım kadarıyla sadece milli piyango idaresi okul yapımı için bir para vermiş. şimdi nedir mesele kumar parasıyla hayır olmaz diyorlar hayır neden olmasın. olur ama milli piyango idaresine sevap yazılmaz ki kurumun da sevap peşinde olduğunu sanmıyorum. şimdi milli piyango diyelim ki yol yaptırdı o yoldan geçmek haram mı oluyor? amerikalılar sürekli müslüman kanı döküyor amerikanın malını kullanmaktan neden kimse geri durmuyor o zaman? ülke olarak ciddi manada boş tartışmalarla hayatımıza devam edip yerimizde sayıyoruz.

elbette her işimiz temiz olsun her attığımız temel helal parayla olsun isteriz ama şimdi bu kurumları kapatacak olsanız kopacak yaygaranın haddi hesabı olmaz. oynamazsanız kendi kendine kapanır zaten ama yok bu ülkede öyle güzel şeyler kolay kolay olmaz hatta görünen o ki hiç olmaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar