milton friedman ve neoliberal kunillik

mortgage krizi ile patlayan politikalar bütünü oluşŸturan bu arkadaşŸın fikirleri, özellikle 90lı yyılların ikinci yarısı ile hız kazanmışŸtır. artık işŸini iyi yapan değŸil, iyi işŸ yapanların dönemi gelmişŸti. bu ekonomik kuşŸağŸın temsilcisi, özal ve şŸimdi tayyiptir.

keynez amcamızı tü kaka ilan eden bu fertin vebalini, şŸu anda en çok amerika çekiyor. g20'den çıkan kararlara bakarsak, yeni bir dönem geliyor. süperkeynezciler sevinebilir.
devamını gör...
(bkz: hırsızın hiç mi suçu yok)

hadi millet saf, aptal, borçlandı. sormazlar mı adama, sen nasıl bir kıytırık sistem yapmışsın ki, borcunu ödeyemeyenler yüzünden koca bir dünya krizi çıkıyor.

bankalara ver gazı, arkandayım de, sigortalara ver gazı, bankalar bu gazla, herkese kredi dağıtsın, sigortacılar da bu krediyi sigortalasın, üstüne sistem yıkılsın, ama suç borcunu ödeyemeyen adımın olsun.

hadi ordan derler.
devamını gör...
işte tam bu sebeptendir ki yani insanların kendi lehlerine olan şeyi orta ve uzun vadede anlayamadıklarından dolayı, keynezci sistem daha mantıklıdır. unutmamak gerekir, sistemler, ideolojiler, insanlar içindir. şirketler için değil.

işbu ortamda, hali görüyoruz, tüm dünya krizde demek ki, bu sistem de yanlış. çok büyük argümanlarla konuşmaya hiç gerek yok.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar