milwaukee bucks

milwaukee bucks nba'de mücadele eden basketbol takımlarından biridir. takım maçlarını bradley center'da oynamaktadır. 1968 yılında kurulan takım 1971 sezonunda o zamanki ismiyle lewis alcindor, bilinen ismiyle kareem abdul-jabbar onderliginde şampiyon olmayı başarmıştır.
devamını gör...
1971 nba şampiyonluğu bulunan takım. kuruluşundan sadece 3 yıl sonra yüzük kazanarak büyük bir başarıya imza atan kulubün tarihinde çok ilginç anekdotlardan biri de 'hem lakers'ın 33(1971-1972), hem de warriors'ın 28(2015-2016) maçlık galibiyet serilerini sonlandıran takım unvanı'nın sahibi olmaları...
devamını gör...
2001 yılından bu yana ilk defa bu sene konferans finaline çıkmayı başarmış enbiyey takımı. bakalım 71-74 yıllarından sonra enbiyey finaline tekrardan çıkabilecekler mi? büyük avantajları olduğu muhakkak. çünkü bu senenin en değerli oyuncusu ödülünü almaya layık oynamış antetekoumpo gibi bir çıkgın oyuncuları vardır. savunulması imkansıza yakın bir oyuncudur kendileri. yavaşlatabilene aşk olsun.
devamını gör...
bu sene doğu'nun ve tüm nba'in korkulu rüyası olmayı kafasına koymuş nba takımı. geçen senenin mvpsi giannis antetokounmpo, bu sezon daha bir hırslı. geçen sezon pençe kawhi leonard ve toronto'nun hışmına uğramışlardı. bu sene pençesiz toronto'yu da rahat geçecekler gibi bir görüntüleri var. bana göre doğu'da kendilerini zorlayabilecek en kudretli takım, geçen sene şampiyonu en çok zorlayan takım olan 76ers takımı. diğer takımların pek şansı yok gibi karşılarında. çünkü geçen seneki flaş kadroyu korumayı başardılar ve bir sene daha tecrübelendiler. izlemeye devam.
devamını gör...
bu senenin en önemli şampiyonluk adaylarından bir nba takımı. ligin başında da dediğim gibi, bana göre tüm nba içinde en kaliteli kadroya sahip takım 76ers takımı. bunlara ek olarak clippers takımını da sayabiliriz. geçen sene toronto raptor takımına kıl payı kaybetmiş takımdır. hatırlayanlar bilirler tüm nba tarihine geçmiş son saniye üçlüğü ile 7. maçı kaybederek nba finaline çıkamamışlardı. bu sene kadrolarına tecrübe abidesi horford'u da eklediler. daha da güçlendiler. yani doğu'dan nba finaline çıkması muhtemel en güçlü iki adaydan birisi 76ers takımı. işte bu takıma sağlam mağlup oldu bucks takımı. evet en çok korkmaları gereken takım 76ers takımıdır kendilerinin.

devamını gör...
2020 play offlarına mağlubiyetle başlayan takım. doğu konferansı şampiyonu olması beklenirken ilk maçta orlando'ya mağlup oldular.. geçmiş olsun ersan reyiz.
devamını gör...
bugün oynamaları gereken play off serisinin 5. orlando magic maçını polis şiddeti olayını protesto ederek çıkmayan takım. nba oldukça sert yaptırımları olan bir organizasyon bakalım bu olaya bir tepki gösterecekler mi?

olayın yaşandığı wisconsin milwakuee ye çok yakın bir yerdi. jacob blake isimli vatandaşın ırkçı bir şekilde abd'de polis memuru tarafından arkasından 7 kere vurularak öldürülmesi üzerine bu protesto yapıldı.
devamını gör...
yannis önderliğinde doğu konferansının ve nba'in en büyük şampiyonluk adayı olarak gösteriliyordu. nba playoff yarı finallerinde m. heat karşısında seride 2-0 gerideler. peşpeşe 3 maç kazanacaklarına pek ihtmal veremiyorum..
devamını gör...
3. maçı kazanırsalar her şey olabilir. ama yannis yanında bledso ve midilten playoff larda mala bağladıkları için bu tur olmaz ise bir sonraki turda zaten eleneceklerini düşünüyordum.
devamını gör...
dün gece miami ye yenilerek seriyi 4-1 kaybeden takım. korona çok bozdu takımı. giannis yapamadı middleton olmadı derken doğu konferansının birincisi takım konferans finalini göremeden gitti. ersan oynamatılmadı sanırım hiç bu sezon takım değiştirebilir ersan.
devamını gör...
koç mike budenholzer kişisini yarın ilk mekiğe koyup ay'a gönderecek olan takım. pandemi sonrası giannis'e bişiyler olmasın diye korumaya alması playoff serilerinde su, yol olarak geri döndü.. başarılzık koça yazar.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar