biz de adettir, hatta çoğu evde adettir , misafirliğe gelirken tatlı , pasta börek bir şeyler alırsın ve ev sahibi onu çayın yanında gelenlere de servis eder.

ancak bu kuralı yıkan bazı istisnalar olurdu.küçükken öyle çok pastane ürünleri tüketemediğimiz için işte böyle özel zamanlarda yediğin kadar. babam da özellikle misafirliğğe gidiliyorsa en iyisisin alırdı. tabi çocuksun gözün kalır, yiyemezsin de çünkü misafirliğe gidecek .arkadaş ben giderim, o pastane ürününün hayaliyle o gelmez var ya. ev sahibi onu koymazdı bir canım sıklırdı, bir moral bozukluğu...

şimdi artık pastane zincirleri sahibiyim, her gün 26 tepsi ekleri evime getirtiy...şaka bir yana lütfen siz misafirlerin getirdiği o leziz pastaları koymamazlık etmeyin. şimdi herkes çoık rahat ulaşıyor her şeye gerçi de. herneyse benim gibi sümdük bir bebe gelir verin yesin gariban...

devamını gör...
sabrımızı sınayan olaydır.tüm gece ev sahibini göz hapsinde tutarsınız her mutfağa gidişinde ha şimdi geliyor diyerek heveslenirsiniz ama çaylar içilir yok,meyve yenir yok son bi ümitle daha beklersiniz o sırada ev sahibi elinde kolonya şişesiyle çıkagelir işte tüm beklemenizin beyhude olduğunu o an anlarsınız o hayal kırıklığı paha biçilemezdir.
devamını gör...
bir sonraki buluşmada 'ay biz o gün tatlıyı çıkarmayı unuttuk kusura bakmadın inşallah' diyenleri vardır. tanım: yerine göre üzen hadise.
devamını gör...
misafirin o tatlıyı unutması içindir. bir misafirliğe giderken hediye götürmek sünnettir. sünnet sevabı aldıktan sonra varsın o tatlıyı yemeyeyim. her hangi bir beklenti içine girmemek en güzeli. lakin iş güllüoğlundan alınan baklavaysa eğer, kimse kusura bakmasın o tatlı buraya gelecek!!!
devamını gör...
misafirliğe götürdüğü ikramı yemek isteme görgüsüzlüğünü ortaya çıkaran durum.
hediyedir o senin değildir. yemek istiyorsan evine giderken kendine de alacaksın.
devamını gör...
eve dönene kadar beni hüzünlere gark edecek elem dolu hadise. misafirlik boyunca içim içimi yer durur zaten, o tatlı ne zaman gelecek diye düşünmekten ne muhabbet dönüyor kaçırırım hep.
devamını gör...
tatlı çok güzelse bazen biz de yapıyoruz diye düşündüren başlık... şaka şaka biz ilk tatlıyı veriyoruz ki tıkasın çok yemek yemesinler..
devamını gör...
bi de gider kralını alırsın paraya kıyıp. hem misafir gönlü olacak, hem de siz uzun zamandır kaliteli bir tatlı yememiş olmanın uktesini gidereceksinizdir. ama işte ev sahıbısı mutfakellezi yapınca, sana da avucuha löplosyon düşüyor...
devamını gör...
birde sevdiğimiz bir abi tatlıyı aldığımız yeri beğenmemişti. cinstir biraz ama olsun sonuçta sevdiğimiz bir abi. sonuçta tatlıyı yemekten sonra çıkardı. daha cinsleride varmış.
devamını gör...
misafirliğe giderken alacağım tatlıdan bir iki dilim yediğim için bende olmayan korkudur.

ha yemesem bile şu tatlıyı getirinde artık yiyelim derim. harbi adamım ben.
devamını gör...
biraz sonra misafirliğe gideceğim. giderken tatlı almayı düşünüyorum. yanına gideceğim arkadaşım şerbetli tatlı sever ben ise sütlü. ee tabiki kendi sevdiğimden alacağım. sahi ya ikram etmese ne yaparım. gider mutfağa koyarım tabağa getiririm bu kadar kolay.
devamını gör...
çocukken tam da kapıdan çıkarken getirdikleri tatlının * ikram edilmemesine hayli üzülmüş "çağıdını bari yalayayım" demiş iki arkadaşım var... ayrı ayrı zamanlarda iki birbiriyle ilgisi olmayan arkadaşımın en şahane ortak noktasıdır zihnimde.
devamını gör...
birinin evine giderken tatlı götürüyorsam baya samimiyiz demektir. sevmediğim insanlara böyle şeyler yapmam.
e samimiysek zaten o getirmese bile nasıl olsa kahve yapmak için beni kaldıracaklar tatlıyı da o ara mutfakta yeriz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar