mısır piramitleri

#seyahat  #tarih 

uzaylılar yapmıştır.* ayrıca bildiğim kadarıyla mısırın sadece piramitlerden elde ettiği gelir türkiyenin gsmh'ı kadardır.*
devamını gör...
içinde bitkinin daha hızlı büyüdüğü
yaraların daha çabuk iyiliştiği
sütün günlerce kaldığı halde bozulmadığı ve yoğurda dönüştüğü
içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmadığı firavun mezarlarıdır.
devamını gör...
uzaylilar muzaylilar yapmamistir. kendini tanri ilan eden, yari tanri ilan eden, tanrilarin, yaraticinin, gelecegi gorenlerin, tum bilgelerin gucunu ve sonraki yasami isteyen firavunlarin halki ezerek, kolelestirerek yuzyillarca calistirarak meydana getirdikleri yapilardir.

bu hakkinda olaganustu olduguna inanilan bir suru inanis vardir, batilimsi bu inanislarin 21. yy bilim dunyasinda bir gecerliligi kalmamistir, pesin pesin soyluyorum, kalbiniz kirilmasin, dagilabilirsiniz.

icinde bitkiler daha hizli yetisemez, cunku icerde gunes isigi yoktur... sadece bitkiler disarda gunesin alninda yanmaktan kurtarilabilinir. icerde sut de "gunlerce" bozulmaz cunku isi yalitimi binlerce tasin varligi sonucunda yuksek duzeydedir ve icersi hatta "serin"dir... yoksa sut elbetteki disarda colun ortasinda 1 gunde bozulur, ama icerde daha uzun sure muhafaza edilebilinir. yine iceride ayni sekilde "ultrasound radar" benzeri aletler en derinlere inildice calismaz cunku sebep aynidir, onlarca metrelik tas bloklar radyo alicilarinin calismasini engeller. lutfen bulanik batilcilik oynamayalim. bilim var.

ilk yapildiklarinda bembeyaz olan piramitlerdir. bu da "yaratici sanilan gunes"e ulasma istegi onu kadar parlak olma isteginden ibaretdir.

piramitsel yapinin sebebi, varolan yapi teknolojisinin kuculerek yukselme dolayisiyla dengede kalma ve bozulmama dinamigine dayanmasi olarak nitelendirilir. bu yapilari yapan bilge piramit mihendisleri misir da kendilerinden once yapilmis ve hatta yanlis yapilmis bir cok piramitden ve yapilan hatalardan ders cikararak en unluleri keops, kefren ve mikerinos piramitlerini yapmislardir. benzer mimari hindistanda malezyada ve oteki kita da mayalar ve aztekler tarafindan da yuzyillar farkiyla kesfedilmistir.

farkli cografyalardaki farkli kulturlerden ve birbirlernden habersiz bu insanlarin / hukumdarlarin amaclari hep ayni olmustur. olduklerinden sonra yasama istegi, olumsuzluk, tanrilari onurlandirma, tanrilasma, guc ve ego sembolu piramitlerde vucut bulmustur.

ezilen ise hep halk olmustur.

***

binlerce yil ezilen ve surekli, dunya uzerinde kendini "yaratici" "tanri" "tek guc sahibi" "olumsuz" ilan eden bu egomanyak insanlara karsi yer yuzunde olmayan, ama iyiligi, temizligi, esitligi ve yonetenlerin adilligini emreden bir yaratan anlayisi insanoglu tarafindan m.o. 2000 li yillarda piramitlerin in$asi sirasinda ortaya cikarilmistir... bu da ezilmeye, adaletsizlige, kolelige karsi cikistir. yani semavi dinlerin temeli buna dayanir. halen islam anlayisinda olan bu firavunlardan nefret etme kulturunun temelinde bu anlayis vardir.

gunumuzde ise semavi dinlere inanan insanlarin orani dunya nufusunun %40i kadardir. gunumuzde firavunlar icin ya da kendini tanri yari-tanri veyahut peygamber ilan eden kisiler icin benzer tapinaklar veya yapilar yapilmamaktadir. onun yerine insanoglu , insanlarin inanislarini, ibadetlerini ve sonraki yasam beklentilerini icerisinde gerceklestirebilecegi yapilar in$a etmektedir.

ayrica bkz. #2596358

devamını gör...
sanılanın aksine köleler tarafından yapılmamış, mısır halkının firavunlarına sunduğu birer armağan olarak nitelendirilen piramitlerdir.
mısırda yaklaşık 200'e yakın piramit olduğu söylentisi vardır ve en ünlüleri kahire'de bulunan keops, kefren ve mikerinos'tur.
mutlaka görülmesi gerekenlerdir, şiddetle tavsiye edilir.

*

devamını gör...
hala gizemini ve büyüsünü koruyan tarihin sır perdesi...20 tonluk taşlardan inşa edildiği ve bu taşların geleceği mekanların yüzlerce km uzakta olduğu için nasıl getirildiğinin hala bilinemediği gerçeği arkeologları ve tarihçilerin kafasını yormaktadır. kralın (pharoh=firavunlar) mezarına yılda güneş ışığı 2 kere dik açıyla vuran gizemli yapı olma özelliği mahvuz...çoğunlukla kral mezarlarını barındıran bu piramitler dünya'nın en çok turist çeken bölgelerindedir.
kral mezarlar ve mezardaki değerli eşyalar; çalınmasın, saygınlığı-kıymeti bozulmasın diye piramitin içinde, bulunması neredeyse imkansız labirentlerin ucunda yer alırlar. hırsız binbir ölümcül tuzağı atlatıp eşyaları çalabilse bile, zehirli gaz, daracık koridorda oynayan taşlar gibi bubi tuzaklar piramitten çıkış yolunu bulamaz ve delirerek belli bir süre sonra ölürmüş.
devamını gör...
uzaydan bile görünebildiği iddiası yalandır efendim.

yarım saattir google earth'den bulunması muhtemel coğrafyaları dikizlememe rağmen benzer bir şekil daha görebilmiş değilim.
devamını gör...
adında bile mit kelimesi geçen efsanevi mimari şaheser.
devamını gör...
elektrik kullanımının var olduğu yıllarönce ortaya çıkan piramitlerdir. hiyerogliflerinde ampul tasvirleri var yahu. aratın google'dan bulursunuz. yıllar önce charles berlitz,manson valentine,thomas jessup gibi adamlar bunları iddia ettiler ama millet dalga geçti.
devamını gör...
mısır'daki onyüzbinmilyon önce yapılmış olan yapılar.

nedense tirajı düşen dergiler artık herkesin ezberlediği "mısır piramidlerinin sırrı" kapağıyla son nefeslerini vermeyi tercih ederler.
devamını gör...
bazılarının uzaylıların yaptını düşündügü, bazılarının mısırlıların en üst insanlık asamasındayken yapıp sonradan öldükleini düşündügü, unesconun dünyanın yedi harikasından biri olarak dediği yapı(lar).
devamını gör...
elektrik kullanımının var olduğu yıllarönce ortaya çıkan piramitlerdir. hiyerogliflerinde ampul tasvirleri var yahu. aratın google'dan bulursunuz. yıllar önce charles berlitz,manson valentine,thomas jessup gibi adamlar bunları iddia ettiler ama millet dalga geçti.
devamını gör...
osmali'nin yuzyillar boyunca bolgeye hakim olup hakkinda hicbirsey yapmadigi yapilardir. kimsenin gozune carpmamis galiba.
devamını gör...
piramitleri her görene sorulan soru 'piramitlerin içine girdin mi?'... en az 100 kere sorulur bu soru.. 'evet girdim kardeşim, bir giren bir de girmeyen pişman, sakın para vermeyin, değmez' diye cevaplanabilir..
devamını gör...
mikrop yuvasi, gitmeden once asi yaptirin, oyle antibiyotikle filan gecmiyor ayrica o mikrop. ha birde piramitler uzaktan bakinca guzel ve halki inanilmaz merakli, sorularindan gina geliyor, renkli gozlu sarisin biraz guzel olan kizlar gozluk takip, ortunup gitsin ayrica o yılışık misirlilardan kurtulmanin tek yolu bu. ve sorulan sorulara cevap vermeyin. tersleyin gitsin aksi takdirde yakanizi kurtaramazsiniz.
devamını gör...
yapımı ile ilgili yeni bir teori ortaya koymuş bilim adamları. isviçreli olanları değil merak etmeyin. avusturyalılarmış.

--- alıntı ---

amsterdam üniversitesi araştırmacılarının gizemli mısır piramitleri'nde yaptıkları araştırmada ıslak kum bulunduğu ve bu bileşenin piramit yapımına karşı önemli bir ipucu olduğu belirtildi.

araştırmacıların yaptıkları açıklamalara göre gerekli kum ve su miktarının bileşenlerinde gerekli sertleşmeyi oluşturacağı iddia edildi. yapılan deneyler ve gerekli kum su birleşenlerinin test edildiği araştırmada çöl kumunun gerekli su miktarı katılarak yoğun baskı uygulanması sonucu bekletilmesi ile normal kuma göre 2 kat daha sert bir birleşene sahip olunduğu belirtildi.

yapılan araştırmalara göre gizemli piramitlerin inşasında kum yığınlarının gerekli miktarda su miktarı ile birlikte kat kat yukarı doğru bekletilip gerekli sertliğe ulaşan kayaların kat kat yukarı doğru inşa edilerek piramitlerin yapıldığı hakkında yeni bir teori ortaya atıldığı belirtildi.

deneyler kumun rutubetinin doğru miktarda gerekli çekme kuvveti uygulanarak yapıldığı test etme üzerine olmuştur. teorilerini test etmek için, fizikçiler kum bir tepsiye mısır kızağın bir laboratuvar versiyonunu yerleştirdi.

bu kum su miktarının bir fonksiyonu olarak, gerekli çekme kuvvetini ve kum sertliğini belirleyici bir kuvvete sahip olduğu belirtildi. çok daha güçlü bir kum kayası elde etmek için belirli bir hacmi olan kum kayaların bir areometre ile ölçülerek uygulanan sertliğinin ölçüldüğünde istenilen sertliğe ulaştığı belirtildi.

--- alıntı ---
devamını gör...
piramitlerin niçin ve nasıl yapıldığı konusunda çok farklı fikirler öne sürülmüş ve sürülmeye devam etmektedir. bilim ve tekniğin bu kadar geliştiği bir dönemde ortada dağ gibi duran piramitlerin sırrının tam olarak ortaya çıkmaması bize kesin olarak şunu gösterir ki: piramitleri yapanlar bizim bilmediğimiz bazı şeyleri biliyorlardı. yani o zaman bazı ilimler eşimdi olduğundan daha ileriydi.
piramitlerin niçin ve nasıl yapıldığı konusunda çok farklı fikirler duydum, okudum, dinledim. doğru olmasa bile bana en ilginç geleni şudur:

http://tinyurl.com/kugjj6s

yani en azından piramitlerin yapıldığı dönemi anlamak için bir çok kapı aralıyor.
devamını gör...
bir türk müteahhit yapmıştır. içinde demir, çimento olmadan bunca yıllık neden yıkılmadığının tek sebebi budur.
devamını gör...
kimin yaptığını ya da nasıl yapıldığını değilde benim merak ettiğim içindeki odaların nasıl olduğu tuzakların ne gibi şeyler olduğu.bazı odalarına neden girilemediği mesela piramitlerin içinin çok fazla radyasyon içermelerinden mi kaynaklanıyor yoksa içine girenler bir süre sonra gerçekten de içeride kayboluyorlar mı?
"mısır piramitleri alternatif elektrik üreten dev elektrik santralleriydi" diyeni bile var..
ayrıca mısırlıların yerinde olsam piramitlerin sırrını çözsem dahi bunu saklardım yılda Allah bilir kaç turist gidiyordur oraya.*
tanım: birçok gizemi içerisinde bulunduran tarihi yapılardır.


devamını gör...
h.z süleyman ın mabedler ve büyük inşaat yapılarında cinleri kullandığı bilinmektedir. bu, günümüzün teknolojisi ile bile yıllarca sürecek olan ve o zamanın şartlarında nasıl yapıldığı hala anlaşılamayan bu piramitlerin yapılışı konusunda bir fikir vermiyor mu?
devamını gör...
on binlerce köle ve antik mısır'ın matematik bilgisi birleşince ortaya çıkan piramit şeklindeki mezarlar.
devamını gör...
osmanlı kaynaklarında "yusuf ambarları" olarak adlandırılıyormuş. sanırım bu durum birçok gizi ortadan kaldırıyor.
devamını gör...
cem uzana hapis şoku gibi sürekli mısır piramitlerinin sırrı çözüldü haberleriyle daha çok gündemime gelmektedirler.

geçenlerde talha uğurluel'in tarih tıbbı konuşturdu kitabını aldım. kitap ilgimi çekmedi tek ilgimi çeken bir yer vardı orayı okumaya başlamıştım ki kitapçı arkadaş ilgini çeken yeri okudun şimdi almazsın kitabı deyince utanıp aldım. kitapta burasıyla ilgili daha önce hiç duymadığım bir anekdot vardı sizlerle de paylaşmak istedim. diğer sözlüklerde yazsam aptal aptal ateistlerle uğraşmak zorunda kalacağım.
mısır piramitlerinin adı osmanlı döneminde yusuf ambarları olarak geçmekteymiş. meşhur hikayeyi hepiniz bilrsiniz hz yusuf zindanda firavunun rüyasını yorumlar 7 yıl bolluk 7 yıl kıtlık olacak der. o bolluk döneminde tahıl ambarlarına yiyecekleri istiflediği söylenir. o kadar yiyeceğin hangi depoda saklandığını kimse söylemedi bizlere. işte osmanlı döneminde o saklanan depoların piramitler olduğu söylenmektedir. piramitlerin özelliklerini de şöyle bir bakınca akla yatmaktadır bu bilgi. işte kedi girip kaybolsa ölse bile cesedinin kokmayacağı süt koyunca sütün yoğurdu olduğu falan gibi.
osmanlı mısırda 4 asır kalmıştır ingilizler 1 asır bile kalmamıştır. ingiliz 1 asır kalıp piramitlerle ilgili bir çok efsane uydurmuştur burada da oturup düşünmek gerek.

(bkz: yusuf ambarları)
devamını gör...
cin yuvası.

ömür boyunca almadığınız negatif enerjiyi oradaki piramitlerden bir seferde alırsınız.

sonra nefsim niye zayıf, şeytana niye uyuyorum, niye bitkin hissediyorum, psikolojim niye bozuk diye çok hayıflanırsınız.

piramit, dikilitaş, harabe gibi yerlerden uzak durun!
devamını gör...
mısır piramitlerinin dünyadaki en büyük tarihi kalıntı olmasıyla kuranda en ayrıntılı anlatılan kıssaların mısırda yaşayan hz yusuf ve hz musa kıssaları olması arasında bir bağlantı olması gerektiği düşüncesi mantıklı geliyor. piramitlerin inananlardan bir eser mi inanmayanlardan bir eser mi olduğu konusunda da fikir yürütebiliriz. kuran inanmayanlardan bir eser kalmadığını onların yerle bir edildiğini söyler. batıl yerle bir olmuş, hak dimdik ayakta kalmış olmalıdır. dolayısıyla bunca yıldır ayakta duran bir eser mısır firavununun gücünü gösteren değil Allahın elçisinin gücünü gösteren bir eser olması daha mantıklı geliyor. bu açıdan piramitlerin peygamberler içerisinde belli bir güç elde etmiş olan hz yusufun buğday ambarları olması teorisi de çok mantıklı geliyor.
devamını gör...
ne kadar görkemli bir yapı olduğu şu fotoyla daha iyi anlaşılan yapılar. ve bu yapıların yaklaşık üç bin yıl önce yapılmış olması gerçekten hayret verici.

devamını gör...
binlerce yıl önce yapılmış firavun mezarları diyebiliriz. eski mısırlılarda da ahiret inancı olduğu için firavunlar değerli eşyalarıyla gömülürlerdi yani hazineleriyle. o zamanki hırsızlar için bulunmaz nimet. sırf kralın hazineleri ve mumyası çalınmasın diye bu piramitlerin inşa edildiği söyleniyor. her defasında da çalmayı başardıkları için bir diğer sefer daha karmaşık bir şekilde gömülmüş ya da saklanmış firavunlar bu piramitlerin içine. vallahi rehberden anladığım bu kıt arapçamla umarım doğrudur.

ben başka bir şey söylemek istiyorum. şu an bu piramitlerin bazılarına girebiliyorsunuz. ben en küçük olana girmeye teşebbüs ettim ve klostrofobim olduğunu keşfettiğim için daha giremeden çıkmak zorunda kaldım. bir kere daha teşebbüs ettim yine başaramadım. zaten içerde de bir halt yokmuş, boş bir oda varmış. gidip de giremezseniz üzülmeyin yani.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar