mısır piramitleri

içinde bitkinin daha hızlı büyüdüğü
yaraların daha çabuk iyiliştiği
sütün günlerce kaldığı halde bozulmadığı ve yoğurda dönüştüğü
içerisinde ultra sound, radar, sonar gibi cihazlar çalışmadığı firavun mezarlarıdır.
devamını gör...
uzaylilar muzaylilar yapmamistir. kendini tanri ilan eden, yari tanri ilan eden, tanrilarin, yaraticinin, gelecegi gorenlerin, tum bilgelerin gucunu ve sonraki yasami isteyen firavunlarin halki ezerek, kolelestirerek yuzyillarca calistirarak meydana getirdikleri yapilardir.

bu hakkinda olaganustu olduguna inanilan bir suru inanis vardir, batilimsi bu inanislarin 21. yy bilim dunyasinda bir gecerliligi kalmamistir, pesin pesin soyluyorum, kalbiniz kirilmasin, dagilabilirsiniz.

icinde bitkiler daha hizli yetisemez, cunku icerde gunes isigi yoktur... sadece bitkiler disarda gunesin alninda yanmaktan kurtarilabilinir. icerde sut de "gunlerce" bozulmaz cunku isi yalitimi binlerce tasin varligi sonucunda yuksek duzeydedir ve icersi hatta "serin"dir... yoksa sut elbetteki disarda colun ortasinda 1 gunde bozulur, ama icerde daha uzun sure muhafaza edilebilinir. yine iceride ayni sekilde "ultrasound radar" benzeri aletler en derinlere inildice calismaz cunku sebep aynidir, onlarca metrelik tas bloklar radyo alicilarinin calismasini engeller. lutfen bulanik batilcilik oynamayalim. bilim var.

ilk yapildiklarinda bembeyaz olan piramitlerdir. bu da "yaratici sanilan gunes"e ulasma istegi onu kadar parlak olma isteginden ibaretdir.

piramitsel yapinin sebebi, varolan yapi teknolojisinin kuculerek yukselme dolayisiyla dengede kalma ve bozulmama dinamigine dayanmasi olarak nitelendirilir. bu yapilari yapan bilge piramit mihendisleri misir da kendilerinden once yapilmis ve hatta yanlis yapilmis bir cok piramitden ve yapilan hatalardan ders cikararak en unluleri keops, kefren ve mikerinos piramitlerini yapmislardir. benzer mimari hindistanda malezyada ve oteki kita da mayalar ve aztekler tarafindan da yuzyillar farkiyla kesfedilmistir.

farkli cografyalardaki farkli kulturlerden ve birbirlernden habersiz bu insanlarin / hukumdarlarin amaclari hep ayni olmustur. olduklerinden sonra yasama istegi, olumsuzluk, tanrilari onurlandirma, tanrilasma, guc ve ego sembolu piramitlerde vucut bulmustur.

ezilen ise hep halk olmustur.

***

binlerce yil ezilen ve surekli, dunya uzerinde kendini "yaratici" "tanri" "tek guc sahibi" "olumsuz" ilan eden bu egomanyak insanlara karsi yer yuzunde olmayan, ama iyiligi, temizligi, esitligi ve yonetenlerin adilligini emreden bir yaratan anlayisi insanoglu tarafindan m.o. 2000 li yillarda piramitlerin in$asi sirasinda ortaya cikarilmistir... bu da ezilmeye, adaletsizlige, kolelige karsi cikistir. yani semavi dinlerin temeli buna dayanir. halen islam anlayisinda olan bu firavunlardan nefret etme kulturunun temelinde bu anlayis vardir.

gunumuzde ise semavi dinlere inanan insanlarin orani dunya nufusunun %40i kadardir. gunumuzde firavunlar icin ya da kendini tanri yari-tanri veyahut peygamber ilan eden kisiler icin benzer tapinaklar veya yapilar yapilmamaktadir. onun yerine insanoglu , insanlarin inanislarini, ibadetlerini ve sonraki yasam beklentilerini icerisinde gerceklestirebilecegi yapilar in$a etmektedir.

ayrica bkz. #2596358

devamını gör...
sanılanın aksine köleler tarafından yapılmamış, mısır halkının firavunlarına sunduğu birer armağan olarak nitelendirilen piramitlerdir.
mısırda yaklaşık 200'e yakın piramit olduğu söylentisi vardır ve en ünlüleri kahire'de bulunan keops, kefren ve mikerinos'tur.
mutlaka görülmesi gerekenlerdir, şiddetle tavsiye edilir.

*

devamını gör...
hala gizemini ve büyüsünü koruyan tarihin sır perdesi...20 tonluk taşlardan inşa edildiği ve bu taşların geleceği mekanların yüzlerce km uzakta olduğu için nasıl getirildiğinin hala bilinemediği gerçeği arkeologları ve tarihçilerin kafasını yormaktadır. kralın (pharoh=firavunlar) mezarına yılda güneş ışığı 2 kere dik açıyla vuran gizemli yapı olma özelliği mahvuz...çoğunlukla kral mezarlarını barındıran bu piramitler dünya'nın en çok turist çeken bölgelerindedir.
kral mezarlar ve mezardaki değerli eşyalar; çalınmasın, saygınlığı-kıymeti bozulmasın diye piramitin içinde, bulunması neredeyse imkansız labirentlerin ucunda yer alırlar. hırsız binbir ölümcül tuzağı atlatıp eşyaları çalabilse bile, zehirli gaz, daracık koridorda oynayan taşlar gibi bubi tuzaklar piramitten çıkış yolunu bulamaz ve delirerek belli bir süre sonra ölürmüş.
devamını gör...
uzaydan bile görünebildiği iddiası yalandır efendim.

yarım saattir google earth'den bulunması muhtemel coğrafyaları dikizlememe rağmen benzer bir şekil daha görebilmiş değilim.
devamını gör...
elektrik kullanımının var olduğu yıllarönce ortaya çıkan piramitlerdir. hiyerogliflerinde ampul tasvirleri var yahu. aratın google'dan bulursunuz. yıllar önce charles berlitz,manson valentine,thomas jessup gibi adamlar bunları iddia ettiler ama millet dalga geçti.
devamını gör...
mısır'daki onyüzbinmilyon önce yapılmış olan yapılar.

nedense tirajı düşen dergiler artık herkesin ezberlediği "mısır piramidlerinin sırrı" kapağıyla son nefeslerini vermeyi tercih ederler.
devamını gör...
bazılarının uzaylıların yaptını düşündügü, bazılarının mısırlıların en üst insanlık asamasındayken yapıp sonradan öldükleini düşündügü, unesconun dünyanın yedi harikasından biri olarak dediği yapı(lar).
devamını gör...
elektrik kullanımının var olduğu yıllarönce ortaya çıkan piramitlerdir. hiyerogliflerinde ampul tasvirleri var yahu. aratın google'dan bulursunuz. yıllar önce charles berlitz,manson valentine,thomas jessup gibi adamlar bunları iddia ettiler ama millet dalga geçti.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar