umarım şimdi boynuzlu at gelip beni öldürmez diyerek başlayalım tanıma. *

cidden bu mitolojik tanrıların isimleri böyle bi afilli, mafilli isimler hep. zeus, medusa filan. ama işte hepsi de lanetliler yani. bu mitoloji işlerine kafa yoran insanlarda çokça mevcut, ama işte en güzel halleri nick halleri bunların.

sanal aleme ilk adım attığım günlerde, birinin nicki alkyone idi. anlamına da rüzgar tanrıçası yazmıştı. vaaay be dedim, ne güzel nickmiş. ama o kadar yani.

yok midas'ı kulakları uzamışta, yok zeus birilerini yok etmişte, yok afrodit dalgaların köpüğünden doğmuşta hepsi boş laf.
işte bu adamların en işe yarayan hali güzel nick olmaları. başka da bi işe yaradıklarını görmedim ben, bu mitolojik bilgilerle kız tavlayanlarda oluyormuş ama o da kızların saflıklarından yani.
devamını gör...
egenin, akdenizin o muhteşem ikliminde yetişmiş muhteşem üzümlerle yapılan zıkkım şaraplar neticesi ortaya çıkmış mitolojidir. içip içip element uydurur gibi tanrı uydurmuşlar, pas tanrısı olur mu ya evet pas tanrısı var, ismi de tetanos bildiğiniz tetanos aşısı bu tanrıya dayanır. ve ya hijyen adı temizlik ve sağlık tanrıçası hygieia dan gelmektedir hygieia nın babasının adı da tıp tanrısı asklepios tur. böyle uzar gider.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar