mızrabımda ızdırap

#özgürler 

hoş gelmiş yeni yazar.
şair ve yazarların medeni hali başlığına tiklayinca hah her rengi boyadik bi fistik yesili kaldi diyerekten sinirle actigim sayfada ön yargimi parçaladı..

ardindan birkac tanim daha okudum.
kelaminiz daim olsun. bizi sasirtmaya ve ruhta hoş bi tad birakmaya vesile olsun insallah. *
devamını gör...
(bkz: #6263648)

hislerin ifade bulması ile ilgili güzel bir tespit. enteresan/ilginç kelimesi bin dokuz yüzlü yıllarda fransızcadan dilimize geçene kadar dilimizde karşılığı yokmuş. belki hayret biraz karşılarmış. sanırım hislerini çok ifade eden bir toplum olmamışız ve hala da öyleyiz. bu kelimenin eksikliği pek hissedilmemiş. belki kurcalasak arapça, farsça kökenli bu hissi karşılayan müstakil bir kelime vardır gazellerimizde falan, ama gazeller halk dili olmamış, bu da bir gerçek.
devamını gör...
(#6266850)

aslolanın söyleyen değil söylenen olduğuna bir kere daha dikkat çekmiş, iyi etmiş yazar. ara ara bilinenlerin yinelenmesi gerekiyor. güzel tanımlarının takipçisiyiz. mahlasını daha çok görmek isteriz.
devamını gör...
(#6275232)

kendisi bu tanımıyla herkesin gönlünde yer etmiş, mavi olmasa bile "gözleri maviye ritim tutacak" şekilde tutuşan mecnunlar adına kıymetlisine seslenmiş. isteriz ki mektup bir seriye dönüşsün ve biz samimi ve dertli cümleleri bir bir okuyalım. yüreğine sağlık!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar