mobilden tanım girmek

hiç sev(e)mediğim durum. uzun bir tanım yazmak istersin ama mobilde olduğun için hevesin kaçar. cümlelerde dikkat edemediğinden dolayı anlatım bozuklukları olabilir. şahsıma imla kurallarına da uymak zor geliyor mobilden. ayrıca düzenleme de zor ve cogito sözlüğün mobil sitesi olmaması da cabası.
devamını gör...
seri yaptığım olay. mobilden ayda 600 tanım girdiğim dönemleri bilirim işte bu saf gençlik muhalefeti..
young padawanlara bir kaç öneri;
-not defterinde yazıp kopyala yapıştır serilik kazandırır
-bakınız verilecek başlık google'da aratılırsa daha çabuk sonuç verir
-yazım hatalarını bırakın modların gözüne batsın, hiç umursamayın
-artı vermek istenilen tanıma dolma parmak sendromu sonucunda eksi verebilirsiniz ni dönün bakın yazık cogitana , cogitan garip hep iç muhasebe yapar ben nerde yanlış yapımda bu eksiyi aldım der ...

expecto tanım: pc yoksa gülüm telefondan da tanım girerim çılgınlığıdır.
devamını gör...
kullanılan internet bağlantısının stabil olup olmadığı ve ne kadar hızlı olduğuna bağlı olarak sözlük deneyimini etkileyen durum. mobil uygulama olması durumunda bir çok sorun çözülebilir gibi gelse de; mobil uygulamanın özenli olarak yapılmaması ve düzenli güncelleme almaması halinde mobil tanım girme konusunda ortaya çıkan aksaklıklar aşılmayacaktır.

telefon ekranlarının büyümesi ve akıllı telefon kulllanımın yaygınlaşmasına paralel olarak , ucuzlayan mobil internet neticesinde mobil olarak sözlük kullanım düzeyi süre bazında artış göstermektedir. bu doğrultuda umuyorum ki yenilenen sözlüğün bu perspektifler ışığında hareket etmeyi gözardı etmemesi uzun vadede gerek sözlük içi gerekse tüm sosyal medya bağlamında daha olumlu ve tatmin edici gelişmeleri hazırlayacaktır.
devamını gör...
mobilden tanım girmenin çeşitli zorlukları var ama son zamanlarda arama yaparken ilk harfi görmüyor.

diyelim "masal" kelimesini aramak istiyorsunuz "asal" şeklinde algılıyor. ha ben onu mmasal diye yazıp aşıyorum ama olmasa daha iyi.
devamını gör...
dünyasözlük te bana bin takla attıran eylemdir. entry'i doğru ve güzel bir şekilde yazabilsen bile o "gönder" butonuna basmak ve hiçbir şeyin olmaması fakat aslında entry'i göndermiş olması.. sonrasında bir bakmışsın "4" tane aynı entry'den girmişsin ve üçünü silmek zorundasın.. bilgisayarın nimet oldugunu dusunmeye başladım.
devamını gör...
türk milletinin aslında her şeye çözüm bulamadığının kanıtıdır. kamyonu 4. kata çıkarıp eşya taşırız ama mobil uygulama ya da mobil uyumluluk sorununu çözemeyiz. tabi yapabiliyorsan sen yap ya da yapabilecek adam bul parasını öde gibi öneriler sunmayı da ihmal etmemek lazım.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar