model

son albümleri diğer masallar ile ortalığı kasıp kavuran türk rock grubu. ilk olarak adını olmaz adlı şarkılarıyla 2009 da duyuran grup baya kademe atlamış görünüyor. son albümdeki şarkıları bana hep eskiyi hatırlatıyor ve baya bir yan etki bırakıyor bünyemde ama yinede bağımlılık yaratıyor benden söylemesi. en yıkıcı olan şarkıları için:
devamını gör...
11.
2005 yılında okan ışık (gitar), aşkın çolak (davul-perküsyon) ve can temiz (bas gitar) tarafından "a due carmen" adıyla kurulan grup daha sonra 2007 yılında fatma turgut (vokal) ve serkan gürüzümcü (gitar)'nün katılımıyla son halini aldı. 2008 yılında ise adını model olarak değiştirdi.

genç grup; 2007 yılı 12. tuborg roxy müzik günleri - billboard özel ödülü ve nokia super sound'07 yarışması - "arkadaşınla en iyi giden şarkı" kategorisinde birincilik ödülü sahibi.

model; 2009 yılında gnl entertainment'ın desteği ile piyasaya çıkardığı "perili sirk" adlı e.p. çalışmasının klip parçası "olmaz" ile dikkat çekti. grubun, albümde yer verdiği "bak bir varmış bir yokmuş" isimli cover parçalarına türk pop müziğinin önemli isimlerinden biri olan levent yüksel eşlik etti.

albüm ve sahne çalışmalarının yanı sıra şirketler için ürettiği jinglelar ile de tanınan model; 2009 yılında düzenlenen "marka konferansı" için 10. yıl marşı ve konferans süresince çalınmak üzere 1 adet "jingle" ile 1 adet "intro" besteledi. ayrıca hem 2009 hem 2010 yılında konferansın müzikal koordinatörlüğünü üstlendi. grup 2010 yılında ise, efes pilsen "sokakta hayat var" projesinin yanında afm, herbalife, algida, sinpaş gibi markalar için jinglelara imza atarken, efes pilsen one love festivali ile 25 eylül'de antalya'da gerçekleştirilen "oktoberfest"de sahne aldı.

grubun efes pilsen için bestelediği "sokakta hayat var" adlı şarkısı, dijital iş ve kültür dergisi "digital age" tarafından bu yıl ilk kez düzenlenen "digital age awards" töreninde, "en yaratıcı müzik/ses tasarımı birincisi" ödülünü kazandı.

şarkılarında, hüznü ve eğlenceyi iç içe yansıtan model’in müziğinde en karanlık temaların son derece eğlenceli bir şekilde işlenmesine şahit olmak mümkün. model; birçok şehirde sahne aldıkları konserler ve festivallerin yanı sıra picante, mask, pulp, roxy, bronx pi sahne, connect module, istanbul live, jolly joker, babylon, moda deniz kulübü gibi çeşitli mekanlarda canlı müzik performanslarını sergiledi.

2011 şubat ayının sonunda ise demir demirkan prodüktörlüğündeki ikinci stüdyo albümleri "diğer masallar" yayınlandı.

kendileri ayrıca,istiklal caddesinde kasımpaşa taraftarlarından dayak yiyen grup olarak da bilinmektedir..grup üyelerinin tamamı izmirlidir..solist fatma turgut 3 yıllık müzik öğretmenliğinden sonra gruba dahil olmuştur..

şu sıralar radyolarda mütemadiyen duyulan şarkıları,buzdan şato ve değmesin ellerimizdir..
devamını gör...
şüphesiz en iyi çıkış yapan yeni türk rock grubudur. ben de albümlerini dinledim hatta telefonumda var. ama şöyle de bir şey var. vokalin sesi özlem tekin'e benziyor. işin garibi şarkıları da benziyor. yeni bir şey değil,alışık olduğumuz pop-rock. yeni bir şey, ilginç bir ezgi, muhteşem sözler diyemiyorum.özet geçmem gerekrise alışık olduğumuz bir tür. yeni demeye dilim varmıyor. albümlerinde bir de kavır var.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar