moderasyona açık mektup

sevgili moderasyon

sen bu satırları okurken ben uzaklarda olacağım. çünkü ben zaten uzaklardayım. bu mektubu da size internet üzerinden yazıyorum. yani telefon kablosu, vayrlıs ve modem falan filan. yani bu mektupta ne parfüm olayı var ne dolma kalem. ben çoktandır kimseye mektup yazmadığım için bari moderasyona yazayım dedim. yani bu mektubu açık mektup kapalı zarf usulü yazdım. onun için adına da açık mektup dedim.

moderasyon nasılsınız iyi misiniz? sağlığınız, sıhhatiniz nasıl? beni sorarsanız ben çok iyiyim. ben cennet gibi bir yer olan ümraniye deyim şu an. burayı bütün türkiye gibi atatürk kurtardı. o yüzden ben mutluyum. benim annem ve babam da mutlu. çünkü bugün güneş vardı. sözlük çok güzel. sözlükte yazarlar var.. onlar da güzel. çünkü biz yazarız. yani yazı yazıyoruz.

geçenlerde bir yazar meçhul-x e mektup yazdı. ve ben bunları yazarken ağlıyorum dedi ama ben ağlamıyorum. çünkü sözlükte mektup yazarken ağlamak çok saçma. hem ben daha yeni yeni büyüyorum. daha sadece 29 yaşındayım. bazı yazarlar ben sözlüğe veda ediyorum diye mektup yazıyor. ama bu da çok saçma. çünkü veda ediyorum diye mektup yazılmaz. hem zaten sözlüğe veda edilmez. veda hutbesi mi ki bu? gidersen gidersin.

sözlükte espri yapmak çok güzel çünkü bazı yazarlar gülüyor. ve ben de mutlu oluyorum. hatta bazen bana artı veriyorlar. moderasyon biliyor musun sözlükte seri eksici diye biri var. onu sevmiyorum çünkü o çok kötü. hep eksi butonunun üzerinde yaşıyor. o mutsuz ve gıcık bir çocuk. bizleri sevmiyor. bir de sözlükte trolller var ben onları çok seviyorum çünkü onlar komiklikler yapıyorlar. moderasyon bazen sana gıcık oluyorum çünkü yazılanları siliyorsun bir de başlıkları yanlış yerlere ışınlıyorsun. ama olsun senin işin de zor tabii. bir çok yazar var.

neyse moderasyon seni seviyorum çünkü sözlüğü idare ediyorsun. büyüklerimin ellerinden küçüklerimin gözlerinden öpüyorum. kal sağlıcakla. sana şu an el sallıyorum. bay.
devamını gör...
yaklaşık 10 gün önce hesabımı silmenizi istedim. siz olur dediniz. burda arkadaşlar beni zor durumda bırakıyorlar hala neden gitmedin diye. artık şu işlemi fazla uzatmayın da arkadaşlar göbek atsınlar. malum sevenimiz çok.
devamını gör...
sert olun. gerekirse size adaletsiz desinler. gerekirse her şeyi siliyor desinler ama sert olun. sözlükte şu son günlerde oldukça kalitesiz ve forumsal tanım girilmekte. zaman zaman artıp, zaman zaman azalmakta bu durum. lakin size tavsiyem entry numarası salla, almanca bilen sözlük yazarları gibi başlıklarda almanca yazma hastalığı vs gibi olayların önüne geçmeniz. sözlüğün seviyesini artırmak sizin elinizde. ve sert olarak kaybedeceğiniz tek şey kalitesizlik olur. niceliklerin pek bir önemi yok. az kişi yazsın ama geriye dönüp baktığınızda moderasyon ekibinden olduğunuz için gurur duyacağınız bir sözlük olsun...
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar