modern tıbbın hastalık üretme hastalığı

dünya ilaç sektörü devlerinin olmayan hastalıkların bulunması için büyük bütçeli ar-ge işleri için sponsor olarak " bakın sağlık için büyük fonlar veriyoruz." üst metninin , alt metni," bakın sizin için yeni hastalıklar bulunması için fon sağlıyoruz, hastalık bulunsun ki o hastalılarla karşı ilaç üretip, sizi ilaç bağımlısı yapalım, sektörü geliştirelim , bunun sonuçlarında eee canım bizde paramıza para , servetimize servet katalım."dır.

http://lokman-hekim.net/sgl...
devamını gör...
prof ahmet rasim küçükusta'nın omuz verdiği iddia. bununla ilgili bir kitabı da var galiba. böyle sivri çıkışlara karşı itidalli olmakta yarar varsa da günümüzün emperyalist güdümündeki dogmatik bilim yücelticiliğine karşı ön yargıları kırabilecek ciddi bir itiraz, fakat tıbba karşı da bilinçsiz ön yargı oluşturabilecek sivrilikte.

- mr'ların yüzde 90'ı gereksiz yere çekiliyor.
- kanser taramalarının çoğu kandırmaca. ınsanlar kendilerini kullandırmasın.
- ilaçların çoğu boşa veriliyor. yüzde 37'si çöpe gidiyor.
- antibiyotik yazan değil, yazmayan doktor makbuldür. ama bizde tam tersi geçerli maalesef.
- grip aşılarının etkinliği sıfır.. ben hayatta vurdurmam.
- her yıl gereksiz yere binlerce biyopsi yapılıyor, röntgen çekiliyor.
- leblebi çekirdek yer gibi anjiyo yapılıyor. stent takılıyor. bunlar vücuda zarar veriyor.
- check-up kampanyaları gerçek bir tuzak. akciğer filmi vücudunuza zarar veriyor.
- ınsanlar kendiliğinden geçecek hastalıklar ıcın kesinlikle hastanelere gitmesinler. tahliller vücuda radyoaktif ışın veriyor. gereksiz ilacın faydası yok zararı var.
- "başlangıç" diye birşey uyduruldu. hastalara, alzheimer, reflü, astım başlangıcı teşhisi konuyor. amaç hastayı boş çevirmemek. başlangıç diye birşey yok. ya hastasın ya değilsin.
- kolestrol ilaçlarının tedavi yüzdesi çok düşük. zararı daha fazla. hayat tarzınızı değiştirmek ilaçtan çok daha etkili. doğal beslen, hareket et bu beladan kurtul.
- nodül çok abartılıyor. nodülün kansere dönüşme ihtimali çok düşük. bunun için gereksiz tahlil ve teşhisler yapılıyor.
- vitamin haplarının sağlam insanlara hiçbir faydası yok. "ben yorgunum" diye vitamin hapı alınmaz.
- köpek balığı kıkırdağı ile kanser tedavi edildiği iddiası tamamen uydurma. köpek balıklarının kansere yakalanmadığı düşüncesi de safsata. bu hayvanlarda kırk çeşit kanser tespit edildi.
- "bitkisel ilaçların hepsi masumdur. yan etkisi yok" düşüncesi doğru değil. unutmayın, haşhaş, tütün, zehirli mantar da birer bitki.
devamını gör...
geçen gün tv’de canan karatay vardı. çok izlemem, dinlemem kadını ama öyle denk geldi. bizdeki doktorlara ve tıbba ve hatta batıdakine de çok güvenmediğini söyledi. çünkü harvard dahil tıp fakültelerinin ders programını büyük ilaç firmaları belirliyor dedi. etrafımda duyduğum birçok hadise de buna işaret ediyordu zaten. iki yüzlülük ve menfaatle dolu bir dünyadayız vesselam.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar