mona nisa

modanisa olarak okudum. tanım kasmaya geliyordum ki, yeni bir yazar imiş. algıda seçicilik böyle bir şey olsa gerek. *
ayrıca da hoş gelmiş yazar kişisi. güzel tanımlar, iyi vakit geçirir inşallah.
devamını gör...
#6634386

mangodan alışverişin dibine vurmuş yazar. uzun ceket, pantolon seviyor, salaş bir tarzı var. hiç öyle sözlüğe yüklenmesin, boşuna çıkmıyor o reklamlar. tarayıcıdan bakıyorum yan sekmede mango açık, ucuzdan pahalıya sıralı.*
devamını gör...
doğum günüm dedi bugün, gece yarısı oldu. umarım bal kabağı bekler beni. cam pabucu bulamadım ama acizane bir şeyler olsun istedim yazar arkadaşımın yüzünü güldürecek. nice yıllara dostum, mutlu olmanı dilerim hep...
devamını gör...
ilk geldiğinde moda nisa sandığımız, sonra sanrılarımızla bizi utandıracak şeyleri sözlüğe yazmış değerli yazar. doğum günüsü kutlu olsun.
devamını gör...
hem kemalist hem müslüman olamayacağını söyleyenler için, "tekfircilerden ne farkınız kaldı lan" gibi tanım yazmış olan yazar. tekfir islâm dininde bir kaide ve pratiktir. tekfir de aşırı gidenler demek daha uygundur diyeceğim fakat ortada tekfir de aşırı gitmek gibi bir durum söz konusu değil. hakeza namaz kılana namazcı, oruç tutana da oruçcu mu diyorsunuz? pek sanmıyorum. örnekler çoğaltılabilir, umarım anlarsınız.


--- alıntı ---

ebu batîn en-necdi (râhimehullah)
kendisine "siz müslümanları tekfir ediyorsunuz" diyen kimselere karşı şöyle cevap vermiştir: "bizim hakkımızda: "müslümanları tekfir ediyorsunuz" diyen kişi ne islâm'ı ne de tevhîd'i bilen bir kişidir. bu kimsenin sözünden islâmının sahih olmadığı anlaşılmaktadır. zira bu kimse günümüzdeki müşriklerin yaptığı şirki reddetmek ve yaptıklarının tevhîd'i bozucu bir şirk olduğunu görmemektedir. bu durumda olan bir kimse ise müslüman değildir."
(mecmuatü'r-resail c: 1 kısım: 3 / s. 655)

--- alıntı ---
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar