monark

#özgürler 

osmanlı dilinde ''devletlüm'' diye anılır.

eski yunancada ise "hükümdar" demektir; "mono" (tek) + "archã³s" (yönetici) kelimelerinin birleşmesinden oluşturulmuştur.

(bkz: monarşi)
devamını gör...
[lat.] tek, öncül. mutlak otorite sahibi yönetici. bu işin terminolojik kısmı.

dünya sözlük isimli platformun kurucu ve yöneticisi. anayasasında demokrasi ilkesinin var olduğu bir yapının fikir babasının kullandığı unvan.
binlerce yazar, milyonlarca tanımı teşkil eden, sair sözlüklerden müstakil bir ahlak anlayışı ve ciddiyetinin esas kılındığı bir oluşum için böyle bir ironi ne kadar doğrudur? bu durum mezkur yapının meşruti monarşi'yle yönetildiğini gösterir mi? müsbet ve huccetiyle güçlendirilip desteklenmiş veriler istiyorum sayın yönetici ! monark hakikatse ihtilal zaruriyettir !
(bkz: jön dünyalılar)
devamını gör...
yazarlaar modlara, modlaaar monarklara, monarklar admine dönmeli yurdumda nın üçüncü basamağıdır. sözlük anlamı yöneticidir. bir nevi serkomser yani.
ama yinede bu sözlükte ne iş yapar çözebilmiş değilim. derviche modlara iki lahmacun söylerken monarka üç lahmacun mu söylüyor nedir olay?
devamını gör...
güneydoğu kanada'da yaşayan bir tür kelebektir. çok üzücüdür ama, bu kelebekler, normalde, tırtıllıktan kurtulup tam bir kelebek olduktan sonra ancak 5-6 hafta yaşarlar.
devamını gör...
hükümdar ya da hünkâr, bir ülkede mutlak otorite sahibi yönetici anlamına gelir. hükümdarlar, imparator, padişah, kral, han, hakan, şah gibi unvanlara sahip olurlar. yunanca kökenli monark sözcüğü de genellikle hükümdar ile eş anlamlı olarak kullanılır.
devamını gör...
arkadaşlar bir yanlış anlaşılmayı düzeltmek istiyorum. bu sözlükte hiçbir zaman mod olmayı istemedim benim gözüm hep en tepedeydi yanı monark.

sözlükte en yetkili abi. gelecekte ben.
devamını gör...
adaylığımı koyduğum ünvan.

yeni bir dünya için, genç ve dinamik bir iktidar için ve burayı babamın çiftliğine döndürmem için desteğinizi bekliyorum.

edit: gördüğünüz gibi iktidarcılar demokrasi getirmemi istemiyorlar. monarşiniz bitecek. bu sözlüğün her ferdi yönetimde hak sahibi olabilecek.
devamını gör...
monarklar seçimle gelip seçimle gitmez. onlar tamamen diktatörlerdir yani demokrasi işlemez. o yüzden indirebilmeniz için darbe yapmalısınız. öyle "adaylığımı koydum destek bekliyorum" falan boş laflar.*
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar