mu kıtası sakini

son günlerde muhteşem tanımlarıyla sözlüğümüzde kendini göstermiş abimiz. vallaha benim gibi düz yazarlar bu abinin metinlerini okuyup anlamakta zorlanıyor. ondan dolayı da ha bire kullandığı kelimeleri anlamak için sözlüğe baş vuruyorum.

merak ettim mesaj attım. kendisi değerli ve mutevazi bir insan. sormadım ama muhtemelen akademisyen.

sözlük sayfalarında hayırlı sörfler yapmasını dilerim.
devamını gör...
yazdıklarına pek bakamadım ama benim "iyi yazdım lan bunu" dediğim tanımlarımı sektirmeden beğeniyor. kalite kendini belli ediyor yani dediğim yazar.
devamını gör...
" zulum, takva elbisesine büründüğü vakit tarihin en büyük faciası meydana gelir " sözünü düstur alıp karanlığa savaş açmış yazar.

bundan sonra buralar karışacak gibi. herkes mevzisini iyi seçsin.
devamını gör...
7. (Tematik)
yazarların nickaltlarına yaptığı şahsi açıklamalar boy gösterisi ya da farklı algılansa da bazen gerekliliktir. şu anda yapmak ihtiyacı hissettiğim açıklama olduğu gibi. bir sözlük muhabbeti geçmişti vaktiyle, sonra bir yazar vefasızlıkla suçlanmıştı. sanırım abbâra çıkmazı idi değil mi? evet...

mahlasımda hiç bir şey dikkatinizi çekti mi? neden mu kıtası sakini dedim kendime? çünkü kaybolan biriyim, aranızda olmama rağmen uzaklarda hissettim kendimi. ve bu hesabı alırken niyetim ne idi biliyor musunuz? abbârayı dinlemeden, anlamadan yapılan yargılamalara karşın, aşikar değil de ahde vefa olarak gizliden yazmaya devam ettiğimi göstermekti. ben olduğumu bilmeden beni okudunuz, oyladınız bilmeden olduysa da yine teşekkür ederim. demek ki sorun abbârada. şimdi de bazı yazarlar tarafından inceden hissedildim sanırım yine aynı şeyler oluyor. bu arada size bir haber vereyim; altay sözlük ile olan tüm resmi bağlarımı kopardım. çünkü devam etseydim bazı arkadaşlarım ile bağım kopacak ve vefa borcumun olduğu iki insan incinecekti. insanların kalbini kırarak bir yerlere varmak istemiyorum, varsın hayalim suya düşsün ukdelerim içimde kalsın, sorun değil. kalkınacak olan bensiz de kalkınabilir, dönecek olan bensiz de gayet muntazam dönebilir. bir hiç olduğumu bana hatırlatan herkese teşekkür ederim.

yönetimden ricam bu tanımı silmesin. hesabımı uçurmak isterlerse uçurabilirler, uçurmazlarsa yazarım yine acizane. zaten gönüllerde yitip gittikten sonra formalitelerin de pek önemi kalmıyor. şimdi tek isteğim bir blogda kendi halimde yazmak. vefasızlıkla suclanmadan kendi kendime bir şeyler karalamak.

ne olursa olsun, hepinizi çok ama çok seviyorum. yazarlık hayatınızda başarılar dilerim. her şey gönlünüzce olsun.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar