mu kıtası sakini

son günlerde muhteşem tanımlarıyla sözlüğümüzde kendini göstermiş abimiz. vallaha benim gibi düz yazarlar bu abinin metinlerini okuyup anlamakta zorlanıyor. ondan dolayı da ha bire kullandığı kelimeleri anlamak için sözlüğe baş vuruyorum.

merak ettim mesaj attım. kendisi değerli ve mutevazi bir insan. sormadım ama muhtemelen akademisyen.

sözlük sayfalarında hayırlı sörfler yapmasını dilerim.
devamını gör...
yazdıklarına pek bakamadım ama benim "iyi yazdım lan bunu" dediğim tanımlarımı sektirmeden beğeniyor. kalite kendini belli ediyor yani dediğim yazar.
devamını gör...
" zulum, takva elbisesine büründüğü vakit tarihin en büyük faciası meydana gelir " sözünü düstur alıp karanlığa savaş açmış yazar.

bundan sonra buralar karışacak gibi. herkes mevzisini iyi seçsin.
devamını gör...
sabah çayını içmeden dünya sözlük dairesinde masa başı yapan yüce gönüllü sözlük yazarı. aldığım duyumlara göre bilgi içerikli tanım yazmak için kütüphanede sabahlıyormuş.
devamını gör...
diğer seri artıcılarla kesinlikle karıştırılmaması gereken insan abidesi yazar.

o kesinlikle oyladığı tanımları okur, yazarın ruh halinden anlar, oylama yaparken yazar ayırımı yapmaz.

tanımlarıyla saygıyı hak eden yazar. evet.
devamını gör...
bir önceki mahlasının abbâra çıkmazı olduğunu yeni öğrendiğim yazar. neden gittiğini vs bilmiyordum ,neden yeni bir mahlasla geldiğini de bilmiyorum ama sözlüğümüz için faydalı bir yazar olduğunu düşünüyorum.
devamını gör...
sözlüğün değerli yazarlarından biri; kıvamında tanımlar, yerinde ayarlar... ayrıca adam akıllı türkçülük yapan nadir insanlardan, bu durum ciddi anlamda saygı duyulası. beni de bir zamanlar ugandanın türkçülerinden sanmıştı, sonra vazgeçti.*
devamını gör...
bana mı yazıyor nedir... önceki mahlasını engellemiştim, şimdi de dozunda şeyler yazıyor, yok farklı fikirde olsak da aynı dünyada falan filan... yönetimle de arayı düzeltmiş galiba. neyse, ben bir şey demiyorum!!
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar