dinimizde ene, felsefede ego, psikolojide bencilik, genel olarak ise kibir diye bahsettiğimiz bu duygunun bir mahsulüdür. buradaki mesele kişinin yalnızca dünya hayatının zevklerinden kendini kısıtlamaması değil, bunu bir gurur meselesi haline getirip kendi benliğine yedirememesi söz konusudur. oysa şu aciz beden yalnızca ruhumuzu tutsak eden bir balçıktan ibarettir. "kişi kendini tanırsa rab'bini tanır" der tasavvuf ehli. Allah onlardan razı olsun. son noktayı çoktan koymuşlar.
devamını gör...
müdürler iş kanunu'na göre saygı ve itaat görme hakkına sahiptir ve hatta bu bir gerekliliktir. olayın Allahınızla bir ilgisi yoktur.

insan ilişkilerinde önemli ve vazgeçilmez bir değer olan karşılıklı saygı, zaten sorgulanmamalı. üstün asta saygısı da olmak zorundadır.

kanunların dışına çıkmayı emretmedikçe de amirlerin talimatına uyulur.

evet, imansız bir müdürüm ve yakında genel müdür olma olasılığım ve bu uğurda ciddi faaliyetlerim buluğundan başlık ilgimi çekti.

itaat etmeyen defolsun gitsin o kurumdan. itaat etmeyem egoludur esas. oyunun kuralları belli ve zorla girmedin bu oyuna.
devamını gör...
at ile eşeğin mukayesesi. insani beklenti ile ilahi beklenti bir tutulamaz. mantık ilmi bilen bir insan şu iki şeyi mukayese etmez. ediyorsa ya mantık bilmiyordur ya da neyse.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar