müfredattan kemalist ruhu arındırmalıyız

eğitimciler birliği sendikası (eğitim- bir- sen) genel başkan yardımcısı atilla olçum'un açıklamaları.
kemalist ruhu, kemalist ideolojiyi müfredatımızdan ciddi bir şekilde arındırıp medeniyet değerlerini içselleştirmiş bir müfredatı bu ülkenin en büyük sivil toplum teşkilatı olarak ortaya koymamız gerekiyor
bir sendika düşünün, atatürk düşmanı olan. pes doğrusu!!!
kaynak: http://www.haberler.com/bur...
devamını gör...
olmasi gerekendir.
boyle bir laf soylenince o soyleyen kisi kemalistlerce linc edilmeye, savcilarca hakkinda sorusturma acilmaya kalkiliyorsa soyleyen kisinin ne kadar da hakli oldugunu anliyoruz.
devamını gör...
sadece kemalist ruhtan değil her türlü izmden arındırılıp ahlak, erdem ve edep çerçevesinde eğitim verilmesi gerekir. üstünlük ancak takva iledir. eğitimde bu ölçüleri kıstas alırsak o zaman vicdanlı bireyler yetişir. bu eğitim sistemi ve müfredatla geldiğimiz yer ortada.

7 yaşındaki yeğenim soruyor dayı atatürk neden samsuna kaçmış da istanbulda devletle beraber savaşmamış diye. ama yetişkin beyinler bunu düşünemiyor.
devamını gör...
bütün izmleri sevmediğimden katıldığım cümle. acaba bende ülkenin başına geçsem de kurabiyizm diye bir akım mı piyasaya sürsem? bunu da müfredata ekleyip minik çocuklara öğretseler? ne havam olur be. ölsem bile kalplerde yaşarım. şahane.
devamını gör...
kemalist ideoloji yoktur. kemalizm yoktur. bunlar uydurmadır.

atatürkçülük vardır.

bu lafın diyen kişinin amacı olmayan kemalizm değil, atatürk'tür.

sendikasını bile borçlu olduğu devrimci kurucu önderi yavaş silsin de kendisi silinmesin sonra.
devamını gör...
kemalizm'i ayıklayalım derken kemalizm sizi ayıkladı.
t: islamcılar'ın kemalistleșmedenki söylemi. bu ülkenin formülünü kemalistler yazdı. işleme kim girerse girsin, sonuç kemalizmdir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar