muhacır kızı olmak

saçlarının güneşte samanaltı alevi olan sarılığından, gözünün boğulmalık maviliğinden ya da tabanların kanayana kadar koşmak istediğin orman yeşilinden emin olmaktır muhacır kızı olmak.
kürdan kollarının inceliğinin, tütününü sararken zarafetin daniskası parmak hareketlerini izleyen adamın "cemal süreya ne görmüş ki?" diyeceğini bilmektir muhacır kızı olmak.
beyaz teninde kuş uçurabilmek, at koşturabilmektir.
sol köprücük kemiği ile incecik boynu arasında kalan boşlukta ya da kırmızı üst dudağıyla minnacık burnu arasındaki o çukura sevdiği adamı sığdırabilmektir muhacır kızı olmak.
gülmeyi de ağlayabilmeyi de zirvede yaşayabilmektir.
sevene verilecek değeri kalbinde ayrı bir yerde taşıyabilmektir muhacır kızı olmak.
ne bulgaristan'ı, ne arnavutluk'u, ne bosna'yı ne de yugoslavya'yı unutabilmektir...
binlerce liralık parfüm değil, sevda kokmaktır.
şiir olmaktır muhacır kızı olmak..

edit: ( #1879336 )
devamını gör...
o neymiş lan öyle. türk kızı olduğuma lanet ettim şu an. allam al canımı ve muhacır kızı olarak yeniden gönder beni bu zalım dünyaya nolur!!

zoraki tanım: afet bişi olmak demektir. daha görmeden aşık oldum ben bu kıza. dur ya ben bi kıza aşık olamam. pardon bacım bunların erkek versiyonu var mığğğ ?şöyle memleketini mangal gibi yüreğinde taşıyan hani? *
devamını gör...
slav ırkının fiziki özelliklerine sahip olmasa esamisi bile okunmamaktır.. popülaritesinin kökeni yine yabancı hayranlığından, içimizdeki eziklikten kaynaklanıyor.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar