muhafazakar erkeklerdeki modern kız sevme sevdası

öncelikle yanılgı payının yüksek olabileceğini şiddetle belirtirim fakat çevrede yüksek oranda görülen yaygın bir durumdur.

edit: modern kelimesi yerine kullanılabilecek kelimeyi yazmayı gerçekten isterdim. lakin ortam müsait değil.
devamını gör...
muhafazakar kızların muhafazakar erkeklere bakmamaları, kendilerine bakan muhafazakar erkekleri ise tanıma ihtiyacı hissetmeden sadece dış görünüşüne ve erkeğin hakkında yapılan dedikodulara bakarak karar vermeleri dolayısıyla oluşan içgüdüsel eylem. erkeğin dayanma gücüne bağlı olarak artıp azalma eğilimindedir. erkek çok sağlam temeller üzerine kurulmuşsa, altyapısı çok sağlamsa modern kızlara-her ne kadar kendi mahallesindeki kzılardan yü bulamasa da- o kadar az meyleder. hatta hiç etmez.
devamını gör...
modern, kelime manası ile çağdaş demektir.yani içinde bulunulan çağa uygunluk söz konusudur.bu açıdan bakıldığında muhafazakar erkeklerin modern kız sevmesinde bir sakınca yoktur.çağdaşlık islam'a aykırı olmadığı gibi birbirinden ayrı da düşünülemez.modern kelimesini duyunca zihninde açık saçıklık, ahlaksızlık kavramları uçuşanların modern algısında düzeltmeye gitmekle işe başlanmalıdır.
devamını gör...
modern muhafazakar kızlarımızın moden olmayan muhafazakar erkeklere bakmamasındandır.
yakın zamanda yakın bir arkadaşımla oldu.
kızımız moden muhafazakar öğretmen. erkek arkadaşımız eski kafalardan...
görüşüyorlar. kredi alıp almama meselesine geliyor konuşma. bizim arkadaş kat'iyyen karşı ve bu konuda ailesiyle bile küsmüş bir insan uzun bir süre.
kızımız ise.onun için normal. fetva veren bilmem nereler varmış kredi için...
dıştan baktığımızda namaz-tesettür her şey var. ama işin içine girince...

bu bitarafa bizim arkadaşımız ağır bir duruşu var ve selim bir kalbi. ama şimdiki kızlar uzun boylu ve light erkekler istiyorlar. gezecekler, tozacaklar... beraber sinemaya gidecekler... perdeleri stor olacak... mobilyaları bellona...

neyse canım sıkıldı.
devamını gör...
muhafazakarların islamla ne alakası var çözemedim. bir diğeri ise modern kızlardan kasıt ne ? etek giyen şu bu mu? eteğin ölçüsü ne?

imam hatip mezunu olmayınca sanırım konu anlaşılmıyor.
devamını gör...
yanlarına şıkır şıkır kız istemekten kaynaklıdır. yoksa modern diyince sizin aklınıza illa ki başı açık gelmesin. neticede başörtüsü kullanan birisi de modern olabilir aynı yanında modern kız isteyen muhafazakar erkek gibi.

keloğlan ile aykız'dan beri devam eder bu terane lakin sezai karakoç çıtayı fena halde yükseltmiştir. öyle böyle değil. tabi onun sünnetine uyan ''muhafazakar erkekler'' de kendilerine ivedilikle muazzez akkayalar bulup iç çekmektedirler.

aşkmış şuymuş buymuş bırakın abiler güzel güzel ananızın bulduğu ile evlenin inanın daha mutlu olursunuz. he benim istediğim mutluluk olmadığı için buradan bütün modern kızlara selam eder leonard cohen eric satie dinlediğimi requem dream etarnal şunsayn'lı filmleri çok sevdiğimi belirtirim. pls msj

aga bu neyin kafası diyenler için: (bkz: mesai saati sonuna doğru alna takılan kravat)
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar