muhafazakar patron

muhafazakar dedim. dindar demek istedim ama o da çok yerinde olmadı gibi.

genelde sigara içmeyen, namaz kılan insanlar ararlar. yalnız ben hep söylüyorum; işte itikad meselesi. bazı şeyler çekirdekten sahtekar yapıyor insanı. rivayetler, rivayet dini. yazınca bazı arkadaşlarla papaz oluyoruz. dil uzatmış oluyoruz. yazmayayım kimseyi üzmeyeyim diyorum bu sefer hakikati üzmüş oluyorum.
tamam; sigara içmeyen, namaz kılan al, al da, kendin para yığıyorsun, hacca gideyim, çoluk çocuğuma mal bırakayım diye. dolayısı ile işçin aynı kalıyor, muhtemelen asgari ücrete devam. bakın ben bu kafada değilim küçücük bir patron olarak. bu yüzden çok iyi işler yaptım çok paralar kazanmadım. kazandırdıklarım kıymet bildi mi derseniz o da yok maalesef. ya neyse bir link vereceğim adam sözlük başlığı gibi haber başlığı atmış. orada daha fazla şey yazıyor muhafazakar patronlar hakkında.

İşçiye fazla para vermek işçiyi azdırır ben onun yerine hayır yapıyorum diyen muhafazakar patron
devamını gör...
la gardaş şu benim çocukluk dönemimden kalma " bizim orada bi hacı bakkal var adam 10 kere hacca gitmiş ama hep kazıklıyor herkesi yaa" tarzı islam ve ya müslüman eleştirisi kafasından bi çıkın daa. "kuran aslında ali'ye inecekti ama cebrail yanlışlıkla muhammed'e indirdi vahyi" diyen zırtapoz kafalı aleviler bile böyle şeyler söylemiyor artık.

trilyon kere ısıtılan temşidin bıkkınlık vermesini geçtim , böyle cümleler kurarak ciddi ciddi olağanüstü bir tespit yaptığınızı falan mı sanıyorsunuz? islam dünyasının, müslümanların çok ciddi eleştirelere ve hesaplaşmalara ihtiyacı var elbet. akibetle yüzleşmeye , gerçeklerle cedelleşmeye çok fazla ihtiyacı var. lakin bunların metafizik bir zemine oturtulduğu düşüncenin hakkını veren , düşünürken düşen ve düş gören düşüncelere ihtiyacı var. tespit yaptım zannederek düşük iq lü efsane ve söylenti üreten zırvalara değil.

tanım: muhafaza korumak anlamına geldiğine göre, patronluğunu koruyan demektir.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar