muhafazakarların saldırgan olmaları

fiziksel ya da sözlü agresif bir tavır sergilemiyorlar genel olarak. etiketlemek gırla...garip bir saldırganlık içindeler.
devamını gör...
baskılanmalarından ötürüdür, muhafazakar dediğimiz kesimin geneli medrese veya imam hatip liselerinde eğitim almış kişiler ve medrese eğitimini bilen az çok anlar ne dediğimi.
devamını gör...
yaşım kaç oldu, daha muhafazakar kelimesinden kasıt nedir bi türlü çözemedim.

gel gelelim Allah teala’nın bizleri nitelendirdiği sıfat olan müslümanlığa:
ayette şöyle buyruluyor: “...kafirlere karşı şiddetli, mü’minlere karşı ise merhametlidirler."*

saldırganlık asla bir masuma veya hak etmeyene yapılmıyor, sana-dinine-değerlerine saldırana karşı sert olman emrediliyor.
ki zaten islam devletinin lideri peygamber efendimizin savaşlarında savunmada kaldığımız her daim biliniyor.

velhasıl: muhafazakar her kimse saldırgandır/değildir; ben orasını bilemem. ama müslüman bir birey ona saldırana saldırır,sert davranır; kendi aralarında ise müslümanların ruhu naiftir, yüreklerde her daim hüküm süren sessiz bir hüzün vardır.
devamını gör...
biz neden hep tam tersine şahit oluyoruz acaba? birşey olsa hemen rencide etmeler. bunlar yüzünden bu haldeyiz demeler. sürekli cık cıklamalar. evet kimin saldırgan olduğunu görüyoruz.
devamını gör...
muhafazakarlar insanları etiketliyor diyerek muhafazakarları etiketlemek de ayrı güzel.
bir konuyu küfür/ hakaret etmeden savunamamak cehalet göstergesidir. hangi görüşü savunduğunun bir önemi yok.* ön yargıyla bezeli, etiketlemeye dahalı sav. *
devamını gör...
sözlük bazında değerlendirirsek, tanımlarında mütemadiyen asacaz, kesecez, sonunuz geldi, son duanızı edin köpekler diyen 1-2 denyo var ama genel olarak hepsi okumuş çocuklar. benzer şekilde karşıt fikirde olup da yardıranlar da var. o sebeple geçerliliği olmadığını düşündüğüm durum.
devamını gör...
dün özelden ağır küfür edip 10 gün ceza alan chp lilerin iddiası. aynı şekilde kendisini engellediğim bir chp li de bana özelden saldırdı. böyle hem saldırıyor hem de üste çıkıyorsunuz hayat size güzel.
devamını gör...
her rte muhalifini chpli sanan bazı aklıevvelerce kabul edilmeyen olgu. bunları bir de dindar diye el üstünde tutarlar. adamın yazdığı özel mesajdaki küfürleri döksem mafyanın elinde büyümüş dersin. gerçi pek farkları yok da. neyse.
aslında önce neyi muhafaza etmeye çalıştıklarının netleştirilmesi gerekiyor.
devamını gör...
medrese, ihl, baskı, zorlama. ne yiyip içiyosunuz acaba ? yaftalamak, taciz etmek, rahatsız etmek. bunlar yapıldığı vakit, karşılık görülünce "omo onlor cok soldorgon". çok saldırganlar. bende ki hoşgörünün milyonda biri, karşı komşumda olsa idi, her sabah itlerini araba lastiklerime işetmezdi. ama biz neyiz ? gericiyiz. hey yavrum hey. (bkz: hoşt)

sinirlenmiyorum, gayet sakinim. amma velakin bazı mahlukların ileri görüşlülüğüne de hastayım.
devamını gör...
muhafazakar ile mutaassıp kelimesini karıştıracak kadar cahil olup da sağa sola sallamak da yeni moda.
devamını gör...
28 şubatta cadı avına çıkar gibi müslüman avına çıkanlar ; ülkenin seçilmiş liderini asıp ; müslümanların değerlerine saldıranlar; kimlerin saldırganlığından şikayet ediyor? şaka gibi...
ortada muhafazakar kitlenin saldırganlaşması durumu yok. nerde o günler?
devamını gör...
yeni türkiye idealinin karşılık bulmadığı ya da eski türkiye'ye özlem duyan kesimler gerçek kelime anlamına baktığında rahatlıkla muhafazakar olarak değerlendirilebilir. projelerin iptalini isteyenler, hele onu kapatacağız, bunu yıkacağız diyenler mesela muhafazakarın önde gidenidirler. bu açıdan benim de haklı bulduğum önermedir.

çok saldırgan olur bu muhafazakarlar, ayrıştırılıyoruz geyiği yapıp kendileri gibi düşünmeyen insanlara çomar derler. ellerinden gelse bi kaşık suda boğacak derecede nefretleri vardır. "sen muhafazakarın daniskasısın" desen " hadi ordan ben yenilikçi, çağdaş ve aydın bir insanım" derler. genelde karınları tok olduğu için üstten bakar bunlar. saldırganlıklarının motivasyonu işte bu üstten bakmadır.. zır cahil de olsa senin hayat tarzına bakıp iğrenebilir senden ve aynı havayı solumak istemiyorum falan derler.. biraz birşeyler sorsan, gel tartışalım şu konuyu desen, ad hominemin dibine vurur, sıkıştığı yerde "seni kaale almıyorum, sen kimsin de benimle muhatap oluyorsun" deyip ortamdan uzaklaşırlar.. bi de bunların peşine takılan bazı omurgasızlar vardır.. onları henüz koyacak bir kategori olmadığından pas geçiyoruz..
neyse..
acayip tatlıdır bu muhafazakarlar vesselam.. belgeseli yapılası, oturup çekirdek çitleyerek izlenesidirler..
devamını gör...
kadıköy, beyazıt, taksim esnaflarına sorun bakalım hangi politik grup cam çerçeve, araç, yıkıp tahrip ediyor. cevabı onlardan alalım lütfen.
kendimi hiç bir zaman muhafazakar diye tanımlamadım,
sayın ilerici, devrimci, solcu, sosyal demokrat vs. güruh.
devamını gör...
"hiçbir amelime güvenmiyorum, lakin Allahu teala'nın düşmanlarına düşmanlığım vardır." (abdülhakim arvasi)

not: muhafazakarın ne olduğuna değil de sizin muhafazakardan ne anladığınıza binanen.
devamını gör...
katılınacak cümledir.
aç kurt gibiler. saldırıyorlar. iğrenç.
bize müslüman lazım muhafazakar değil.
devamını gör...
muhafaza etme koruma anlamına gelir. en iyi savunma saldırıdır.
devamını gör...
püsküllü yafta... iftiranın genelleme hali. muhafazakar diye tanımladığımız topluluk milli ve manevi değerlerine değer veren insanlar ise; onları şiddet kullanmamaları, tüm canlılara Allah'ın yarattığı birer varlık olması hasebiyle sevgi ve şefkat duyması gerektiği konusunda dünya görüşünün dayanakları uyarınca sınırlayan kuralları, aileden aldığı terbiye gereği şiddeti yasaklayan ahlaki engelleri vardır.
oysa karşısındaki gruba bakalım. her yol mübahtırcı makyavelistler, kural tanımaz anarşistler, güçlü olan haklıdırcı nihilistler, dünyanın bir gün o da bugün olduğunu düşünen, bu dünyada yaptıklarının yanına kar kalacağını düşünen devrimci postlu inançsızlar...vs. hangisi daha saldırgan acaba?
hem saldırı sadece fiziksel midir? ülkemiz açısından bakılırsa baskı ve saldırı altında tutulan çoğunluk görünümlü yerliler, asıl saldırganlar ise ilerici ve aydın görünümlü mutlu burjuva toplumudur. ancak maalesef kendisini savunacak bilimsel ve kültürel donanımdan da mahrumdurlar. sadece kadim uygarlıklarının genlerine işlediği arifane bilgelik onlara yol göstermektedir.
devamını gör...
muhafazakarıda aynı, kemalistide aynı. savundukları şey dışında en ufak fark göremiyorum. bu ülkede pek aklı başında insan kalmamış, fikir savunmayı karşıdakine hakaret ederek yaptığımız sürece bizden bi cacık olmaz.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar