muhafız

6. (Tematik)
selman kayabaşının teşkilatın devamı niteliğindeki çok güzel bir eseri okuyanlar için dünya konjöktörüne baktığı tarzın tamamen değişmesine ve içinde bir ümit yeşermesine sebep olan politik kurgu roman ayrıca çok değerli muhsin yazıcıoğlu ve üzeyir garihin nasıl kişiler olduğu kennedy ve adnan menderesin derin ilişkileri hepsinden önemlisi protestanlığın kurucusu olan martin lutherin hangi osmanlı padişaıyla gizli ilişkisi olduğunu açıklayan herkesin okumasını şiddetle tavsiye ettiğim harika bir çalışma...

http://www.kidap.com.tr/muh...
devamını gör...
7. (Tematik)
hâfızların bir üst bedenidir.kur'ân'ı hem ezberleyen hem de hayâtıyla gösteren, kur'ân'ın insanlara sunduğu ahlâk ile ahlâklanmış kimsedir.
devamını gör...
8. (Tematik)
güzel kitaptır.
selman kayabaşı yapmıştır yapacağını. bülbülderesi mezarlığı için "sebataycı mezarlığı olarak bilinir" demiş ve muntazaman geçtiğim selanikliler sokağını uzun uzun hikayeye konu edinmiştir.
içimde bir kıpırtı oldu o bölümü okurken. valla!
devamını gör...
netflix in ilk türk dizisi. bir şeyi de övün ekibi eksi manyağı yapar ama beğenmediğim ucuz ve taklit bir dizi. peki neden ucuz ve taklit bir dizi olarak geliyor bu tarz yapımlar çünkü ucuz ve taklit olduğu için. bizim yaşam biçimimize ve günlük hayatta kullandığımız dile adetlere ters olduğu için. amerikalilarla bu temanın hemhal olmasının sebebi adamlar superman gibi bir karakter yaratıp ciddi manada bir kurtarıcı olarak gören manyaklarin olduğu bir toplum bu yüzden yaptıkları her saçmalık abes kaçmıyor aynı zamanda milyon dolarlar harcanarak ortaya görsel şölen çıkıyor.
biz de ise hem senden bir parça değil hem paran yok ortaya her seferinde fiyasko çıkıyor. ancak ne zaman bizde hakkı sayılır görsel efektleri olduğu yapımlar ortaya çıkar işin rengi o zamana değişir.
devamını gör...
dişimi sıktım ve ilk sezonu bitirdim. fakat başta hazal olmak üzre o kadar kötü rol yapılıyor, o kadar çok kurgu,mantık ve çekim hatası var ki devam edemeyeceğim. her bölümün senaryosunu farklı bir genç yazıyor sanırım.

tek bir soru sorayım; neden rüya yamuluyor da diğer ölümsüzlere bir şey olmuyor? neden istanbul türkçesi konuşuyorlar? yeni uyananlar nereden biliyorlar başlama düdüğünü? yedinci nerede? neden beş bir yerde gömülü de biri yok? tek soru soracaktım değil mi.

şimdi bir doz devil's advocate peşine de supernatural season 6 alayım ki zihnim yerine gelsin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar