evet muhalefet sağlam muhalefet yapmıyor. bunu görmemek için kör ve sağır olmak veya sürekli tiner çekerek gezmek gerekiyor. ama sırf bunun için hükümet desteklenmiyor. muhalefetin iktidara gelmesinin daha büyük bir felaket olacağı düşüncesi ve geçmiş tecrübelerden kaynaklanan korkular buna sebep oluyor olabilir. sadece muhalefet iyi muhalefet yapmadığı için demek yetersiz kalır.

ayrıca kılıçtaroğlu'nun 1 trilyondan fazla ceza ödemesinin sebebi de bu yalan olmadığı iddia edilen belgelerin bir türlü gösterilmemesinden kaynaklanıyor.
devamını gör...
eksik önermedir, bir de bunların "çektiğim yeter gayri, artık ben de bal kaymak istiyorum" diyerek taraf değiştiren tipleri vardır.

bu arada yukarıdaki arkadaş da bir belgeler paylaşmış. bunun konuyla ne alakası olduğunu da bir açıklasaydı?

ve şunu da bilsin ki, bu millet yüzlerce yıldır ne okuduğunu bilmeyen, ne duyduğunu anlamayan zihniyetlerle muhatap oldu.

din de dil ile değil kalp ile yaşanır.

türkçe okusalardı ne olacaktı yani?

ülke hala ezanın besmele ile okunup, türkçe olduğunu sanan zihinlerle dolu.
devamını gör...
o kadar belgenin muhalefetle iktidarla hükümetle ne ilgisi var güzel kardeşim diye çığlık atmama sebep olmuş entrynin bulunduğu başlık.

ee yani bundan yüz sene önce kısa süreli olarak uygulanan bir yasak olduğu için mi şuanda iktidara oy vermeliyiz. nasıl kafalar bunlar. ooo tamam kafası yeni geldi güzel kafalar çok güzel kafalaaar pırıl pırıl...
devamını gör...
oy verdiği partisi ülke yönetimine talip olmaya yüreği yemediği için muhalefet olamayanların " yine de iktidar iyidir" diyerek ,iktidara oy verenlerin aklını çelmek için ortaya attığı anlamsız eleştiridir.

sistem bu kardeşim, muhalefet iktidar olmak için alternatif olamıyorsan seçmen ne yapsın?
devamını gör...
tr siyaset sahnesinde yer alanların hepsini tarihin tozlu sayfalarına yollayacak bir seçmen iradesi olmadıkça, çalıyor ama çalışıyor, ehven i şer, napalım gibi uyduruk bahanelerin arkasına sığınarak hakkını bile aramaktan aciz vatandaşların tercihi ülkenin geleceğine yön verecektir.
kiminin geçmişte yapılan zulümleri örnek göstererek bugün yapılan zulümleri aklama telaşı ise acizlik. insanlar kanserle verem arasında seçme şansı yapmaya zorlanıyor ve bu demokrasi olarak adlandırılıyor. kimse de çıkıp hepinizin canı cehenneme üçüncü bir yol istiyoruz demiyorsa suçlu önümüze koydukları seçenekleri seçenler değil o seçenekleri elinin tersi ile itmeyenlerdir.
devamını gör...
iktidar beklentilerimizi karşılamıyor ama muhalefet de umut vaat etmiyor. bu gitsin tamam da gelen de önemli değil mi ?
her gün bulgur yememek için evden çıkıp pirinç almaya giderken yolda makarna bile yiyemeden geri dönünce de evi bile bulamama ihtimalinden dolayıdır.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar