muhalefetin rahip olayına tepkisi

öncelikle rahibin salınmasını çok yanlış buluyorum. açıkçası mc kinsey anlaşmasının iptalinden sonra tutuklu kalmasına kesin gözüyle bakıyordum.

bu adamın ekonomiyle alakasını varsayıp, dolar 10 lira olsaydı da keşke salınmasaydı. hükümet açısından bu olayın oy kaybı olacağı aşikar. bunu bile bile salmalarını garipsiyorum. hükümet kararından ziyade devlet aklı olarak yorumlamak gerekiyor. karşılığı iyi olur inşallah.

muhalefet için de sanırsınız ülke yıkıldı. henüz karar açıklanmadan hiçbirinin sesi çıkmıyordu. rahip tutuklu olduğu süre boyunca ekonomiden yakındılar; rahip salınınca da garip bir şekilde zafer kazanmışcasına sevinmeye başladılar. hani dün deselerdi ki kesinlikle salınmamalı vs bir nebze anlardım. ulan rahip serbest kalsa da, tutuklu kalsa da benzer şeyleri söyleyecektiniz. rahip tutuklanınca abd ile ilişkileri bozuyormuşuz; rahip bırakılınca abd'ye boyun eğmişiz bilmem ne. geçin efendiler bu işleri. devlet aklı hükümet aklından önce gelir.
devamını gör...
ajan ot kök açıklamaları yapıldığı zaman verilen tepkilerden geri dönmediler, nasıl olsa ak parti salacak bu adamı demişlerdi ve saldılar. yok ak parti bu adamı salmaz diyen muhalif oldumu bilmiyorum.
devamını gör...
kılıçdaroğlu gün içinde yoğun olduklarını, detayları takip edemediklerini söyledi. ulan sever misin sabaha mı bırakırsın? tüm dünya kitlenmiş bu davayı takip ediyor, ekonominin papaz yüzünden bozulduğu laflarına kadar iş varmış, trump bile kouya kitlenmiş ekibimizle çok uğraş verdik diyor. senin bu ülke gündeminde başka ne yoğunluğun olabilir? sanırsın belediye seçimlerine çalışıyor.
devamını gör...
küçük çaplı olan sözlükte bile en muhalif olanı henüz iktidar yanlıları mahkeme tarihini bilmezken "ulan madem şemsiye açıldı daha bu adam bırakılmamalı" denildi. yaptırım vs uygulanip bakanların amerikadaki mal varlığına el konulurken muhalefet partisi lideri "aynı biçimde karşılık verilmeli" dedi.
şimdi biri çıkmış 2 ergen entrysine bakıp bla bla hükümet aklı,devlet aklı falan diyor.
bu tipler zaten ne yaparsa yapsın hükümet doğru yaparcı tiplerdir.
devamını gör...
en başından beri bu meselenin iç siyaset hesaplarıyla ve 'fakir' edebiyatıyla ortaya dökülmesi ve açıktan tartışılması ortada bir devlet aklı olmadığını gösteriyor. buna olsa olsa muhteris iktidarın ucuz hırsı diyebiliriz. zira devlet aklı bu tür sonuçları öngörür ve yüksek sesle artistlik yapmaz. adam kendi tabanını 'bu fakir bu makamda oturduğu sürece papaz mapaz alamazlar' edebiyatıyla gazladı, şimdi de biz hukuk devletiyiz, bizde hukuk talimat almaz goygoyuyla aptal yerine koyuyor. peki taban bunu yedi mi? evet. yok aaaaanuna bunu da mı savunuyorlar mı diyorsun? deme. devlet aklı falan...

hayır da kardeşim biz bu cehennemi hak edecek ne yaptık..
devamını gör...
akıl ve mantık odaklıdır. en başından beri bak bu rahibi vermek zorunda kalırsın bu kadar atarlanmayın diyen muhalifleri vatan haini abd yanlısı ilan edenler abdnin dediğini yapan liderlerine laf söyleyemiyor muhaliflere çakmaya çalışıyor akli sira.

bir de nasıl bir basiret ki terörist ajan denilen adam kısa bir süre sonra rahip brunson din adamı brunson diye lanse edilmeye başladı?

rüzgarın esis yönüne göre ülke yönetilmez. dolar rahip yüzünden yükselirken trump bunu açık açık belirtip sonuçlarına katlanırsınız derken kalkıp ekonomik krizin rahiple ilgisi yok demediniz de neden reisiniz abdye gidip geldikten sonra bu gündeme geldi?

devlet aklı hükümet aklı neyin ayırımı bu yahu? devleti seçilmiş cumhurbaskani degil de farklı bir odak mi yönetiyor yoksa? hükümeti halk devleti yönetsin diye seçmiyor mu? akıllar neden farklı olsun? yoksa bir üst akıl var da bizim mi haberimiz yok?
devamını gör...
gerçekten bu ölümüne iktidar partisi seviciliğine acıyorum. fethullah gülen in fanatiklerinden hiç bir farkları olmadıklarını görüyorum. şimdi biri çıkıp dicek ki e ama fetö 15 temmuz u yaptı. o kadar katledilen insanlarımızın müsebbibidir.
peki çözüm süreçleri ile palazlandırılan pkk nın şehit ettiği vatandaşlarımız kimin politikaları nedeniyle şehit oldular. suriye'de verdiğimiz şehitler kimlerin politikaları sonucu şehit oldu.
bunlarda utanma namına hiç bir şey olmadığı için, işlerine geldiğinde rezaletleri " dövlöt mönföötü " diye savunabildikleri için ajanı çok önceden söz verdikleri gibi salıp sonra da " yargı bağımsızlığından" bahsedebiliyor. tüm devlet kurumlarıyla tek adama bağlı yıllardır. ortada güçler ayrılığı falan kalmamış birileri çıkıp devlet, hükümet ayrımından söz ediyorlar.
biz salak falan değiliz de birileri çok fena salak yerine konuluyor yıllardır.
devamını gör...
başlık acziyet kokuyor. brunson'a muhalefetin tepkisi demek, biz bu konuda farklı düşünüyoruz siz ne dersiniz bu işe der gibi. oysa adil zihniyet, muhalefet ya da iktidar olarak ayrılıyorsa, durup düşünülmeli; 'neden biz brunsona bu kadar tepkili değiliz?' diye.
devamını gör...
muhalif siyasetçileri bilmem ama sözlüğümüzde ve bazı sosyal medya ortamlarında akla uygun, ortalama bir insanın rahatlıkla anlayabileceği tutarlı tepkilerdir.
devamını gör...
sözlüktekiler için söylüyorum :

daha önce deniz yücel davasında olduğu gibi kıvırmayın, dik durun, haysiyetli davranın dendikten sonra yapılan omurgasızlığa, ülkesini, vatanını seven her sıradan vatandaşın vereceği şekilde olmuştur. bence asıl sorun yandaşların tepkisizliğinde.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar