muhammad the messenger of god

iranlı efsane yönetmen mecid mecidi'nin 30 milyon dolarlık bütçeli yeni filmi.peygamberimizin cocuklugunun anlatildigi film vizyona girince sinema salonlarina akın etmek gerek.mecid mecidi'nin elinden cikmissa bu film bir cagri etkisi gosterecektir.umutluyum sozluk.

peygamber arkadan gorunuyormus yiaacılara not:gelişemiyoruz la sizin yuzunuzden.
devamını gör...
2007 de danimarkada bir gazete, peygamber efendimize hakaret ettiği zamanlar fikri kurgulanmaya başlanmış 8 yılda ilmek ilmek işlenmiş, emek verilmiş bir projedir. yapımı ile ilgili dini referanslardan, çeşitli müslüman toplumlarda ki kanaat önderlerinden tavsiyeler alınarak hazırlanmıştır. üçleme olarak kurgulanmıştır. peygamber efendimizin çocukluğu, gençliği ve peygamberlik dönemi.
devamını gör...
her şeyden önce -hem tarihsel süreçte hem de günümüzde- islam'a ve islam kültürüne en ufak bir katkısı olmayan iran menşeilidir.
bu durum bir önyargı oluşturmak için yeter ve artar diyoruz.
peygamber aleyhisselam'ın siyerini herkes okuyor ve biliyor.ama ahlakını ? prensiplerini ?
böyle basit projeler ile hz.peygamber'in anlama ve anlatma vizyonuna pek bir şey katmaz diye düşünüyorum.
devamını gör...
doğrusu vizyon tarihini merakla bekliyoruz ama tr de muhtemelen fazla salonda yer bulamaz muhtemelen hocalarımızdan biri çıkıp bu şia kaynaklı sapık bir filmdir sakın izlemeyin der herşeyi yakıp viran eyler.
devamını gör...
büyük ihtimal efsanevi hikayeler-mucizelerden ve abartı sahnelerden oluşacak film

doğruluk payı belki de %10 u geçmeyecek.

kesin olan tek bir şey vardır:

(bkz: vahiy)
devamını gör...
"eğer bugün peygamber efendimiz yaşasaydı, tebliğ için sinemayı kullanırdı." diyen majid majidi'nin 2015 yapımı,29 aralık tarihinde türkiye'de de göstereme giren filmdir.
devamını gör...
iran sinemasında bugüne dek yapılmış olan en yüksek bütçeli yapım olma özelliğini taşıyan majid majidi filmi.

fakat şöyle bir sıkıntı var ki eğer yanlış bilmiyorsam majidi filmde hz. peygamber'in yüzünü göstereceğini söylemişti. bunun doğruluğuna hangi kaynağı referans alarak karar verdiği kendine kalmış bir şeydir fakat ne kadar merak etse de sırf bu sebepten ötürü filmi izlemeyecek milyonlarca insan olacaktır.
devamını gör...
izlemeyi düşünüyorum bakalım. 12 yaşına kadar hz. muhammed'i ve yaşadığı dönemi nasıl aktaracak merak ediyorum. fragmanda ebabilleri gördük. muhtemelen abdulmuttalip üzerine yoğunluk olacak gibi. bakın enteresandır hemen herkes hz. amine ebu talip ve abdulmuttalip i bilir ama hz. abdullah hakkında kimse detaylı malumata sahip değildir. umarım bu konuda tatmin edecek seyler vardır.
devamını gör...
28 ekim 2016'da türkiye de gösterime girmiş iran yapımı film... hz muhammed'in çocukluğunun kısa bir bölümünü anlatıyor.

filme dün gittim... hayatımda izlediğim en sıkıcı filmlerden biriydi, bir an önce film bitse de gitsek dedim...

sahi bu müslümanlar nerede başarılı olacak ?
devamını gör...
an itibariyle biletimi aldım ve izleyecem. izledikten sonra yorumu editlerim. lakin sırf iran sineması diye bu kadar tepki vermek makul değil. bi izleyelim bakalım.

edit: filmi izledim. kaliteli bir yapım. çekimler efektler vs gayet iyi. hele ebabil kuşlarının olduğu sahne izlemeye değer.

eleştirilere gelince. bahsi geçen iran propagandası veya bilmem ne intikamı o kadar ince işlenmiş olmalı ki biz fark edemedik. hatta bence o kadar ince işlemeye çalışmışlar ki bir süre sonra kendileri de unutmuş. hatta ve hatta...neyse...

yani diyeceğim o ki bir sünni olarak,hatta bir müslüman olarak beni rahatsız eden hiçbirşeyle karşılaşmadım. ızleyin.
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar