muharrem hilmi şenalp

herşŸeyden evvelgonyalıdır hemşŸehrimdir kendileri.daha sonrasında yüksek mimardır inşŸallah benimde alçağŸını olacağŸım gibi. istanbul teknik üniversitesi mimarlık mezunudur.daha sonrasıda gene istanbul teknik ve hali hazırda benimde okulum olan yıldız teknik üniversitesinde master yapmışŸtır. osmanlı stillerini mimaride kullanan bir mimardır. almanya dan japonyayaingiltere den hollandaya eserleri vardır. japonlar birde ödül vermişŸler hilmi abimize japon kültürünü renklendiriyor diye. kendisinin klasik sanatlara alakası vardır. musiki ile ilgilidir eğŸer yanlışŸ bilmiyor isem hüs i hatt meşŸk etmişŸliğŸide vardır. cami mimarisi ve osmalı motifleri üzerine araşŸtırmaları vardır.
devamını gör...
bitirmiş olduğu projelerden birkaçını yazmak istedim ki daha iyi değerlendirilebilir.

üsküdar sahil nev mekan
marmara ilahiyat fakültesi camii ve kültür merkezi,
amerika diyanet merkezi
tokyo cami ve kültür merkezi
berlin şehitlik camii ve kültür merkrzi
eminönü iskelesi
ataşehir mimar sinan camii
islam bilim ve teknoloji tarihi müzesi
çamlıca tepesindeki küçük kırmızı çamlıca mescidi


hassa mimarlık ofisinin sahibi. bir derdi olan mimarlardan. şöyle belirtmiş,

"batılılaşma öncesi bozulmamış türk-islam geleneğini bugünün şartlarında yeniden üretmeyi misyon edinmiştir. günümüz teknolojisinden istifade ederek, geleneğin zihniyet dünyasını, ruh kökünü, imalat teknolojisindeki mantığı ve eşyaya bakışdaki idrak ve inceliği yeni binalara yansıtmaya özen göstermektedir.

bugüne kadar gerçekleştirdiği mimarî uygulamalarda insana yatırım yapmaya ve yetiştirmeye önem veren hassa mimarlık, tevarüs ve temellük ettiğimiz geleneğin gelecek nesillere aktarılmasında köprü olma gayretiyle çalışmalarını sürdürmektedir. "
devamını gör...

Bu başlığa bir şeyler girmek için üye olabilirsiniz.

Benzer Başlıklar